Bulvár

Unesli nám dítě, zaplatili jsme. Je to deset let…

Rozhovor se ženou, které unesli tříletou dceru. Nevolala policii, zaplatila a dceru jí únosci vrátili. Je to 10 let a policie pachatele nikdy nenašla.

kid

 

Dokážete si představit, že by vám ve chvíli, když se vypravujete pro dítě do školky, kdosi zavolal a chtěl za něj výkupné s tím, že do školky se už vlastně ani nemusíte obtěžovat? Ne?

Že je to noční můra a námět na mnoho filmů?

Ona to ale opravdu může být i holá, strašná realita…

Většina rozhovorů, které pro vás připravuji, vzniká tak, že mi někdo z vás buďto napíše nějaké doporučení na zajímavého člověka, případně se postarají kamarádi či rodina. S tímhle se to má stejně. Rozhodně jsem vyhodnotila, že tohle vyprávění by vás opravdu zajímat mohlo…

Ne každý den se vám poštěstí narazit na ženu, která o tom, co v televizi sledujeme často se zatajeným dechem, může vyprávět jako o vlastní příšerné zkušenosti. Žádné klapky, žádný režisér, tady napsal scénář život.


Johance je dnes 13 let. V době, kdy se ocitla v rukách únosců, a jen díky tomu, že jejich mozky nebyly poškozené docela, se z jejich společnosti vrátila, jí byly tři.

Nic si z toho nepamatuje.

Paní Vlaďka všechno. Minutu po minutě. A patrně si to bude pamatovat celý život.

Jela jsem za ní do Bořanovic, což je vlastně ještě v Praze, po cestě na Mělník. Hezký, prostorný dům bez patra. Otevřela mi sama Johanka. Ve dveřích jsem se pak dívala do obličeje drobné černovlásky.

Vlaďce je 39 let.

Když vyprávěla, neustále sundávala prstýnek a zase ho navlékala na prst. Logicky. Člověk i po deseti letech, při té vzpomínce, neskryje nervozitu.

„Kdybych to měla shrnout, prakticky k těm lidem cítím vděk. Já vím, je to zvláštní, ale to, že mé dceři neublížili, ve mně převálcuje všechny ostatní emoce, i to, že jsou to vyděrači a kriminálníci. Kdybych někoho z nich dnes potkala, což je sice nepravděpodobné, ale možné, protože je nikdy nechytli, patrně bych měla potřebu jim poděkovat, svěřila se Vlaďka hned zkraje.

Chápu ji. A chápe asi každá matka.


Jak se to vlastně stalo a kdy to bylo?
Bylo sedmnáctého července, bylo teplo, ráno pršelo. Když zazvonil telefon, bylo tři čtvrtě na tři. Měla jsem už boty a džíny, v ruce jsem měla deštník, který jsem se v té chvíli chystala dát zpátky na věšák, protože už se to netvářilo, že ještě bude pršet. Manžel byl v práci.

To si takhle pamatujete?
Pamatuju si naprosto všechno, každý detail. A pamatovala bych se, i kdybych to později neopakovala asi tisíckrát policii… Bydleli jsme na kraji Vídně ve Schwechatu v Mannswörthu. Tou dobou jsme tam byli právě rok a čtvrt. Chystala jsem se do školky pro Johanku. Chodila do hudební školky. Dala jsem ji tam hlavně proto, aby byla s dětmi a také byla nejblíž.

Bylo pondělí. Ten hlas bych poznala i po letech. Řekl: „Máme vaši dceru.“ Mluvila žena. Vůbec jsem si nemyslela, a to ani na vteřinu, že jde o vtip nebo omyl. Podlomily se mi nohy a zvedl žaludek. První, co jsem řekla, bylo: „Prosím vás, neubližujte jí“… neptala jsem se na peníze ani na nic jiného. Jediné, co mi běželo hlavou, bylo,udělat všechno, co chtějí, nenaštvat nikoho a dostat zpět své dítě.

Obrátila jste se na policii?
Naprosto NE!

Řekla vám hned, co chtějí?
Ne. Jenom klasicky řekla, že... řekla, že… (Vlaďka očividně při té vzpomínce ani po letech nemůže mluvit souvisle)... vyjmenovala, co má na sobě. A jestli prý ji vidíme živou, nebo mrtvou, záleží na nás. Znovu jsem ji požádala, aby jí neubližovali, že dostanou cokoli. Kdyby chtěli moji ledvinu, můj život, dala bych to…

Běhá vám mráz po zádech mě běhal také.

…jenže ona zavěsila…

Co jste dělala?
Snažila jsem se uklidnit. Chtěla jsem zavolat hned manželovi, aby jel domů. Při tom jsem rozbila telefon v chodbě. Prostě jsem nemohla vymačkat to číslo, jak jsem se třásla, a najednou se vidím, jak třískám tím sluchátkem o ten aparát, až se rozštípal.

Běžela jsem do kuchyně. Tam odtud jsem zavolala. Pořád jsem si opakovala „klid, uklidni se, klid…“ Mluvila jsem strašně zmateně… pořád jsem opakovala Johanka, Johanka… a taky přijeď domů… on něco řekl a já začala vřískat do sluchátka hnéééééd!!! Přijel hned.

Byl manžel racionálnější?
Zkraje nebyl. Strašně se rozplakal… vlastně jsem pak uklidňovala já jeho. Motal se po domě… chtěl volat do školky… v ten moment jsem začala teprve trochu uvažovat.

Jak?
No hned jsem mu to všechno zakázala. Aby nikam nevolal, aby nikomu nic neříkal, aby nikdo nic nevěděl. Bála bych se jít i do krámu, protože jsem měla dojem, že to mám napsané na čele.

Jak dlouho to trvalo?
Přesně 45 minut. Pak zavolali znovu. Manžel chtěl, abych to vzala já. Ta žena mě ujistila, že jestli dostanou, co požadují, neublíží jí. Skoro jsem jí chtěla poděkovat, nebo jí říct, třeba že je strašně hodná, člověk nejedná normálně. Za tu větu jsem ji měla skoro až ráda. Je to zvláštní.

A co tedy chtěli, nebo vlastně kolik?
150 tisíc dolarů.

Dolarů?
Ano, chtěli dolary.

V jakých bankovkách?
Neměli požadavek na velikost nebo hodnotu těch peněz. Hlavně chtěli dolary. To zase není tolik. Dnes s odstupem času si myslím, že záměrně řekli částku, kterou věděli, že můžeme mít, i bez toho, abychom do toho tahali úřady a instituce. Bylo to chytré. Kdyby chtěli milion nebo dva, byl by to problém, a to by je ohrozilo. Tak dnes přemýšlím.

To je asi pravda, a co vlastně dělá vás manžel?
Dělal, zemřel před třemi lety. Tak hloupě, porazilo ho auto. Měl firmu zajišťující lodní dopravu, nic obr velikého, ale ti na druhé straně sluchátka věděli dobře, kolik peněz je schopen jim dát v krátké době a tak, aby to nikdo nevěděl.

Jak to mělo proběhnout?
Hlavně si řekli o peníze a pak, že prý teď nám dají čas je dát dohromady.

Řekla vám ještě něco, třeba o Johance, zeptala jste se?
Samozřejmě. Řekla, že je pořádku. A já ji chtěla na ucho, ale ta žena řekla, že spí. Pak to položila. Celé čtyři hodiny, do chvíle, než zavolali, jsem zvracela.

Manžel jel asi pro peníze, že?
Ano, vyzvedl je ve třech pobočkách, aby na sebe neupozornil, a něco jsme měli i doma. Jel i do firmy, kde vzal nějakou hotovost. Oba jsme se shodli, že hlavně nesmíme udělat nic, co by je znejistělo nebo naštvalo.

Bylo to jako ve filmech? Telefonní budka, koš na odpadky?
Měl to být papírový sáček na pečivo, převázaný gumičkou. To řekli krátce před desátou.

Kam jste a za jak dlouho vezli peníze?
Od chvíle prvního telefonátu do posledního to trvalo přesně deset a půl hodiny. Peníze nakonec chtěli dát do zaparkovaného auta.

Jak? Na parkoviště?
Na parkovišti u prodejny se sportovními potřebami, ve třetí řadě doleva od značky přikázaný směr, jako osmé auto byl zaparkovaný červený Opel Corsa s otevřeným okénkem. Tam jsme měli vhodit pytel. Tak to řekla. Bylo jedenáct hodin večer.

Ani jednou vás nikoho nenapadlo obrátit se na policii?
Ne, ani jednou.

No a jak to bylo dál, odvezli jste peníze a malá byla o kus dál?
Ani náhodou! Strašný bylo, že od té chvíle, od těch desíti, když jsme na dovoz dostali hodinu, už nezazvonil telefon ani jednou. Už nezavolala. Nikdy. Manžel nechtěl, abych jela s ním, ale já o tom nechtěla ani slyšet, takže rezignoval.

Byla jsem připravená, že nás někdo zastřelí, jak tam vhodíme balíček, byla jsem přiopravená, že nás někdo umlátí na tom parkovišti ocelovou trubkou, jen jediné jsem odmítala. A to, že by dceru mohli zabít. Tohle vytěsníte. Je to zvláštní, ale já jim… JÍ… jsem věřila.

A kde a jak vám tedy dali Johanku?
To bylo to nejhorší. Dali jsme peníze do auta a chvilku tam bezradně postávali. Koukali jsme do tmy, jestli nepřijede auto, které ji třeba vyklopí… nevěděli jsme, co máme dělat, kam jet. Žádný vzkaz, žádná indície. Už jsem neplakala, nešlo to. Nemluvili jsme. Vůbec jsme na sebe s manželem nemluvili. Ani slovo. Až pak řekl, jedem domů. Nasedla jsem vedle něho a zase jsme mlčeli.

Když jsme dorazili k domu, měli jsme na klice obálku. Skoro jsme se přerazili. Bylo tam napsáno „školka“.

„Je ve školce, je u školky, je tam…“ křičela jsem na manžela... naskákali jsme zpátky do auta.

Byla tam?
Viděli jsme ji už z dálky. Seděla na lavičce u školky zabalená v dece a s nějakým medvídkem.

V pořádku?
Byla úplně v pořádku, neplakala, spíš byla ospalá. V ruce držela papírek, na kterém bylo napsáno. „Byla hodná“. Od téhle chvíle si nic nepamatuju. Až druhý den, když jsem se probrala v nemocnici. Nade mnou stál muž v civilu... Neměli jsme jim toho moc co říct. Nikoho jsme neviděli, nepoznali, žádný dialekt ve výslovnosti, žádné zvuky, žádné nahrávky.

Co vám k tomu řekla policie?
Tvářili se na nás zprvu dost vyčítavě, ale policistka, která pak mluvila se mnou, mi řekla, že jsme jednali lidsky pochopitelně.

Našli je někdy?
Nikdy.

Co jste dělali pak?
Odstěhovali jsme se zpátky do Čech. Manžel pak ještě nějakou dobu podnikal v autodopravě se svým švagrem a pak… měl tu nehodu.

Jste statečná.
Nejsem. Složila jsem se a myslím, že Johanka je trochu chudák, protože ji strašně pořád hlídám. Mám děsivé sny, kde ji slyším plakat a podobně. Ale je pravda, že teď ne už v takových intervalech. Nikdy si neberu rohlíky do papírových sáčků.

   
05.10.2010 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [57] mio [*]

  oalison — #55 no nevím, jaké panují podmínky pro vyzvedávání dětí ze školky v Rakousku, ale počítám, že je tam jen tak nevrazí někomu bez ověření. Uvidíme.

  superkarma: 0 05.10.2010, 16:13:43
 2. [56] sala [*]

  Ono se občas personálu školky stane i to, že mu dítě odejde ze třídy samo, chodí v bačkorkách a punčocháčích po sídlišti. Ale to určitě nebyl tenhle případ. Ani si nedovedu představit tu hrůzu, co si rodiče za těch pár hodin prožili.

  Přikládám něco pro odlehčení situace:

  [size= 12pt]Blondýna sedí doma naštvaná, nemá ani korunu a přemýšlí,jak by přišla k penězům. Vtom ji napadne únos dítěte.[/size][size= 12pt]Hned běží před školu, tam si vyhlídne prvního hezkého kloučka a spěchá s ním domů. Doma usedne ke stolu a píše anonym: [/size][size= 12pt]"Milá maminko dnes, jsem ti unesla syna a chceš-li ho ještě vidět, tak dej do igelitky 1 000 000 Kč a nech mi je zítra v 16.00 v centru u kašny. [/size][size= 12pt]Blondýna." [/size][size= 12pt]Zalepí obálku, předá ji kloučkovi a pošle ho s ní domů. [/size][size= 12pt]Na druhý den běží ke kašně a tam igelitka s milionem a dopisem. [/size][size= 12pt]V tom stojí:[/size][size= 12pt]"Milion Vám posílám jako výkupné, ale můžu Vám říct, že my blondýny bychom si takové sviňárny dělat neměly!"[/size]

  superkarma: 1 05.10.2010, 15:27:21
 3. avatar
  [55] oalison [*]

  mio — #54 Bych si tipla že personál měl výmluvu typu: měli jsme zrovna frmol a pak bude následovat neurčitý popis který by se hodil od školní kuchařky po pošťačku na kohokoliv....

  1. na komentář reaguje mio — #57
  superkarma: 0 05.10.2010, 14:55:21
 4. avatar
  [54] mio [*]

  Michaela Kudláčková — #48 ty jsi neskutečná! díky!Sml48(hořím zvědavostí)Sml22

  1. na komentář reaguje oalison — #55
  superkarma: 0 05.10.2010, 14:40:36
 5. avatar
  [53] oalison [*]

  Lukáš Čejka — #51 Co co co?Sml30

  superkarma: 0 05.10.2010, 14:39:52
 6. avatar
  [52] oalison [*]

  Lukáš Čejka — #47 Sml52

  superkarma: 0 05.10.2010, 14:37:03
 7. avatar
  [51] Lukáš Čejka [*]

  oalison — #50 to bude nejaka sprostarna , ne? Sml54

  1. na komentář reaguje oalison — #53
  superkarma: 0 05.10.2010, 14:24:59
 8. avatar
  [50] oalison [*]

  Lukáš Čejka — #46 Ále já myslím že když je člověk donucen se bránit, nakonec do toho jdeSml16

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #51
  superkarma: 0 05.10.2010, 14:22:48
 9. [49] Bébina [*]

  oalison — #40 Milenka me take napadla.

  superkarma: 0 05.10.2010, 14:13:28
 10. avatar
  [48] Michaela Kudláčková [*]

  mio — #43 ...já jí zavolám...

  1. na komentář reaguje mio — #54
  superkarma: 0 05.10.2010, 14:13:22
 11. avatar
  [47] Lukáš Čejka [*]

  oalison — #45 je to zahradnik Sml22Sml54

  1. na komentář reaguje oalison — #52
  superkarma: 0 05.10.2010, 14:01:41
 12. avatar
  [46] Lukáš Čejka [*]

  oalison — #44 to ja jsem rodily zbabelec a konflikt se mi protivi, zadne probuzeni se konat nebude a to ani buddhisticke - tam se desim toho, co bych zjistilSml57

  1. na komentář reaguje oalison — #50
  superkarma: 0 05.10.2010, 14:01:03
 13. avatar
  [45] oalison [*]

  Jo to by bylo aby jsme pachatele nevypátraliSml30

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #47
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:57:37
 14. avatar
  [44] oalison [*]

  Lukáš Čejka — #42 Myslim rodinu jako manželku a dětiSml16 Podle mě v každém chlapovi se tenhle instinkt probudí. Mám kámoše, který utíká od každé hádky či konfliktní situace, jednou šli s přítelkyní po ulici a nějaký otrapa do ní strčil až upadla a v tu chvíli se tenhle chlap porval jako kůňSml16

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #46
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:57:10
 15. avatar
  [43] mio [*]

  oalison — #40 výslovně tímto žádáme Míšu o doplnění informace související s vydáním dítěte ze školky. Jinak strávíme různými variantami tohoto únosu ještě 2 dny!

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #48
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:53:38
 16. avatar
  [42] Lukáš Čejka [*]

  oalison — #41 myslis rodinu jako rodinu, nebo manzelku ?

  1. na komentář reaguje oalison — #44
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:52:49
 17. avatar
  [41] oalison [*]

  Lukáš Čejka — #37 A máš rodinu?

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #42
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:50:01
 18. avatar
  [40] oalison [*]

  Bébina — #38 Mno těžko říct, každopádně je to dost prapodivný a chybí mi tam výpověď o tom jak reagoval personál ve školce.

  Ty jo a teď mě napadla ještě jedna varianta, neměl manžel milenku? S tou někdy mohli vyzvedávat dítko, takže teoreticky kdyby pak přišla sama, klidně by jí dítě mohli dát.. no a ona se mohla rozhodnout se tímhle třeba pomstít za to že jí nechal...

  1. na komentář reaguje mio — #43
  2. na komentář reaguje Bébina — #49
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:49:33
 19. avatar
  [39] mio [*]

  oalison — #35 ještě by mě zajímalo, zda o tom ta holčička byla schopna něco povědět. Jasný, že to z ní nějak asi páčit násilím nechtěli, ale 3letý dítě většinou už je schopno poreferovat.. Pokud ovšem nebyla po celou dobu pod nějakýma uspávadlama..

  superkarma: 0 05.10.2010, 13:47:00
 20. [38] Bébina [*]

  oalison — #35 Za dluhy bych byla nastvana, za tohle bych ho zabila.

  1. na komentář reaguje oalison — #40
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:46:03
 21. avatar
  [37] Lukáš Čejka [*]

  oalison — #36 jak ktery, ja treba nejsem Sml80Sml57

  1. na komentář reaguje oalison — #41
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:44:20
 22. avatar
  [36] oalison [*]

  A nejsem detektiv, ale už třeba to, že manžel chtěl aby brala telefon když volali únosci, není většinou chlap v tý roli ochránce? Nechtěl by to spíš vyjednat sám, aby uchránil manželku od dalšího stresu? A nebo se bál, že by se tím prozradil? Hmmm záhada. Asi musim přestat koukat na ty kriminálkySml30

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #37
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:41:37
 23. avatar
  [35] oalison [*]

  mio — #33 No prý se stávaj i takový případy, mohl mít někde dluhy, nebo špinavý kšefty a nechtěl aby na to manželka přišla, tak to zamaskoval tímhle. Vím i o případu, kdy manželka nakukala manželovi, že jí přepadli a musela jim vydat určitý obnos peněz... pak se zjistilo že tím lhaním jen kryla to, že nehorázně utrácela...

  1. na komentář reaguje Bébina — #38
  2. na komentář reaguje mio — #39
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:37:00
 24. avatar
  [34] Lukáš Čejka [*]

  oalison — #30 to me nenapdalo Sml80

  mio — #33 nekdy, ale ne moc casto Sml54

  oalison — #32 tak jiste, jsou i taci Sml16

  superkarma: 0 05.10.2010, 13:34:40
 25. avatar
  [33] mio [*]

  Lukáš Čejka — #31 myslíš??Sml57Sml54

  oalison — #30 něco jako ulití prachů před manželkou?? to by bylo HODNĚ drsný..

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #34
  2. na komentář reaguje oalison — #35
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:31:50
 26. avatar
  [32] oalison [*]

  Lukáš Čejka — #26 Tak mohli si auto půjčit, ale najdou se i lidi kteří to nedomyslí a klidně přepadnou třeba čerpačku ve svém autě...

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #34
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:30:08
 27. avatar
  [31] Lukáš Čejka [*]

  mio — #29 no pak uz to neni unos, kdyz to dite nechas tam kde  je a predpokadam, ze bz pak ani nikdo nezaplatilSml80

  1. na komentář reaguje mio — #33
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:29:19

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] oalison [*]

  Lukáš Čejka — #28 Taky už mě napadlo, nemohl to nafingovat manžel po domluvě s někým příbuzným?

  1. na komentář reaguje mio — #33
  2. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #34
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:28:33
 2. avatar
  [29] mio [*]

  Lukáš Čejka — #28 princip to je, ale hodně divnej. Já bych to (být únoscem) takhle neudělala.

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #31
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:27:18
 3. avatar
  [28] Lukáš Čejka [*]

  mio — #27 no to je asi princip toho trestneho cinnu, prece si nepujde vyzvednout vlastni - teda pokud nejde o nejaky fingovany unos Sml80

  1. na komentář reaguje mio — #29
  2. na komentář reaguje oalison — #30
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:25:12
 4. avatar
  [27] mio [*]

  Lukáš Čejka — #26 já si zas neumím představit únosce, jak jde úplně normálně do školky vyzvednout cizí dítěSml80

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #28
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:22:03
 5. avatar
  [26] Lukáš Čejka [*]

  oalison — #25 ja si proste neumim predstavit unosce, jak jede spachat trestny cin ve svem rodinnem sedanu Sml80

  1. na komentář reaguje mio — #27
  2. na komentář reaguje oalison — #32
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:20:40
 6. avatar
  [25] oalison [*]

  Lukáš Čejka — #21 To asi jo, ale náhoda je blbec, může to být jeden z detailů, na který únosce nepomyslel. Ale jak říkám dokážu pochopit, že v tu chvíli na to člověk nemyslí... jen je to prostě celý hodně divný... Že by si personál školky nevybavil, komu vydal dítko?Sml80

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #26
  superkarma: 0 05.10.2010, 13:03:28
 7. avatar
  [24] Dante Alighieri [*]

  OlgaMarie — #23 Připomněla jsi mi takové ty radily "kdybych byl na tvým místě, tak bych udělal to a to" - přitom je to nesmysl. Nikdo nemůžeme vědět, co bysme sami dělali, když jsme v té situaci ještě nebyli. A nevěřim ani tomu, který říká, že to ví. Sml24

  superkarma: 0 05.10.2010, 12:42:32
 8. avatar
  [23] OlgaMarie [*]

  Michaela Kudláčková — #8 Ono si představovat a dělat si scénáře pro životní situaci, ve které jsme nikdy nebyli a věřme, že nebudeme, je nesmysl. Dokud situace nenastane, tak nevíme, jak se v té tvrdé realitě zachováme. Je ale velmi smutné, co si lidé dokážou pro "pár stříbrných" udělat.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #24
  superkarma: 0 05.10.2010, 12:34:12
 9. avatar
  [22] peetrax [*]

  Tak to je šílenost. Sml15 Připojuju se k ostatním - nechápu, jak tu malou mohli ve školce vydat - komu vlastně? Sml80

  superkarma: 0 05.10.2010, 11:17:08
 10. avatar
  [21] Lukáš Čejka [*]

  oalison — #10 vymena spz - 5minut i s cigaretou Sml24

  1. na komentář reaguje oalison — #25
  superkarma: 0 05.10.2010, 10:51:01
 11. avatar
  [20] oalison [*]

  mio — #19 Jo to je fakt, ta učitelka by letěla na hodinuSml22

  superkarma: 0 05.10.2010, 10:49:43
 12. avatar
  [19] mio [*]

  oalison — #18 a taky především těch učitelek ve školce, které vydají dítě komukoliv (pokud v tom samy nejely..)

  1. na komentář reaguje oalison — #20
  superkarma: 1 05.10.2010, 10:47:46
 13. avatar
  [18] oalison [*]

  mio — #17 Já bych to viděla na velice nedbalou práci policieSml22

  1. na komentář reaguje mio — #19
  superkarma: 0 05.10.2010, 10:45:53
 14. avatar
  [17] mio [*]

  StrašnýSml15 - ještě že to dopadlo dobře.. a je dost divný, že se nepodařilo vypátrat únosce. S tím vyzvednutím ze školky to vrtá hlavou i mně..Sml80

  1. na komentář reaguje oalison — #18
  superkarma: 0 05.10.2010, 10:38:41
 15. avatar
  [16] martina.ji [*]

  Velmi sugestivní příběh...neumim si představit, co bych dělala v takové situaci, ale nejspíš bych reagovala naprosto stejně, určitě bych nikomu nic neřekla, vybojovala bych nutný boj a až by bylo po všem, tak bych se zhroutila. Máme pět dětí, strach o každé z nich nás občas dostává do kolen a to řešíme jen běžné denní situace.

  superkarma: 0 05.10.2010, 10:21:20
 16. avatar
  [15] Dante Alighieri [*]

  Chcípla bych... Dítě nemám, ale představuju si to třeba na tom, že by mi unesli tátu nebo někoho jinýho blízkýho.

  superkarma: 0 05.10.2010, 10:07:13
 17. avatar
  [14] oalison [*]

  Anai — #12 Přesně tak, u nás přece taky nemůže jen tak někdo přijít do školky a dítě si vyzvednout. A pokud by přišel někdo cizí, musí si přece telefonicky ověřit u rodičů, zda je tato osoba pověřená a pokud se to nepodaří ověřit, nesmí dítě vydat. Takže to musel být někdo z příbuzných...

  superkarma: 0 05.10.2010, 09:09:49
 18. avatar
  [13] rusalka2008 [*]

  To je hrůza, znám ten strach, že přijdete o dítě, už nikdy více...

  superkarma: 0 05.10.2010, 09:04:30
 19. [12] Anai [*]

  oalison — #9 Ano, tento moment je divný - museli přece vědět, kdo si ji vyzvedl!

  1. na komentář reaguje oalison — #14
  superkarma: 0 05.10.2010, 09:01:08
 20. avatar
  [11] kominice [*]

  Míšo, za tenhle článek, klobouk dolů. Při čtení mě mrazilo a četla jsem ho jedním dechem.

  superkarma: 0 05.10.2010, 08:56:24
 21. avatar
  [10] oalison [*]

  A taky je škoda, že si třeba nezapamatovali SPZ toho vozidla do kterýho házeli peníze, ale chápu že v tý chvíli na to člověk asi nemyslí...

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #21
  superkarma: 0 05.10.2010, 08:53:54
 22. avatar
  [9] oalison [*]

  Ty jo síla, neumim si představit jak bych to zvládala, to že nevolali policii chápu. Divný je že zaměstnanci školky nevěděli kdo si dceru vyzvedl, to je hodně divnýSml80

  1. na komentář reaguje Anai — #12
  superkarma: 0 05.10.2010, 08:48:17
 23. avatar
  [8] Michaela Kudláčková [*]

  OlgaMarie — #7 ...to jo..hlavně ten tatínek měl asi 70 zaměstnanců přímo pod sebou a mnoho jich najímali....ženil se podruhé - vyšetřovali i bývalou ženu...

  Ale víš,přemýšlela jsem a chovala bych se stejně, naprosto stejně, jako Vlaďka.

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #23
  superkarma: 0 05.10.2010, 08:43:57
 24. avatar
  [7] OlgaMarie [*]

  Michaela Kudláčková — #5 Ten únos musel poznamenat spoustu lidí. Pro mě je i nepředstavitelné, že bych byla jako nevinná vyšetřována a hlídána. Jen to pomyšlení, že jsem do této situace zahrnuta jako potenciální podezřelá z něčeho tak obludného. Ale co mi rozum nebere, je to odvedení ze školky.Sml80

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #8
  superkarma: 0 05.10.2010, 08:37:12
 25. avatar
  [6] Pajinka [*]

  Michaela Kudláčková — #5 Sml15 hrozná představa - že třeba někoho z nich (teda jestli jich bylo víc) pak potkávali Sml31

  superkarma: 0 05.10.2010, 08:25:11
 26. avatar
  [5] Michaela Kudláčková [*]

  Pajinka — #2 ..když jsem s ní o tom hovořila soukromně, hodně věcí hrálo pro fakt, že to byl někdo, kdo rodinu znal. Jednak peníze (věděli, kolik si řířt), fakt, že nechtěli ublížit malé a také i tenhle fakt, že ve školce neměli problém...

  Ale rodinu a zaměstnance vyšetřovali dva roky a nic.

  1. na komentář reaguje Pajinka — #6
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #7
  superkarma: 0 05.10.2010, 08:14:40
 27. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  Kimmy — #3 Jsem také ráda, že malé nic neudělali, ale myslím si, že bych po nich celý život šla. Nevím sice jak a kam, ale šla. Vím, že i na ně dojde a jednou, až to nebudou čekat, dostanou od života ránu. Už je to v tomto světě a životě zařízeno.

  superkarma: 0 05.10.2010, 07:51:56
 28. avatar
  [3] Kimmy [*]

  No ja neviem, teraz budem asi zniet drsne, ale musim povedat, ze napriek tomu, ze tej malej neublizili si myslim, ze su to svine... ludia, ktori takto unasaju deti kvoli prachom a hrozia im zabitim nie su o nic lepsi ako ti, co obchoduju s tkzv. "bielym masom", cize novodobi otrokari... je to rovnaka zberba. Pardon. Ale som samozrejme rada, ze sa tej malej nic nestalo.

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #4
  superkarma: 0 05.10.2010, 07:37:06
 29. avatar
  [2] Pajinka [*]

  nevím, co říct Sml79Sml79Sml79

  jediné, co mě zaráží, je, že té paní Johanku vydali ve školce - my máme přesně stanoveno, kdo může děti vyzvedávat Sml80

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #5
  superkarma: 0 05.10.2010, 07:24:43
 30. avatar
  [1] maje [*]

  teda míšo bulím jako želva. jen si říkám, kolik únosců se zachová  i v téhle situaci jako člověk - neublíží dítěti. kéž by všechny případy končily takhle.

  superkarma: 0 05.10.2010, 07:04:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme