Módní trendy neovlivňují jen to, co nosíme na sobě nebo doplňky, kterými se obklopujeme. Vždy zasáhly i do interiérové architektury a zařízení domova. Nábytek, koberce, tvary židlí... prostě zařízení celého bytu či domu, včetně koupelny.

Koupelnu si většinou zařizujeme na dlouhá léta. Předpokládáme, že pokud si vytvoříme koupelnu podle svého vkusu, nebudeme na ni delší čas nic měnit. Proto musíme dobře vybírat jak obklady, tak samotnou vanu, sprchový kout či umyvadlo.

jika

Jaké jsou trendy dnešní doby? Vedle velkého množství tvarů i barevného zpracování, čím dál tím větší roli hraje v koupelně umyvadlo. Už není jen obyčejným umyvadlem pro umytí rukou. Je stylovým doplňkem, který dotváří originalitu celé místnosti. Většinou tvoří spolu s vanou designový set, tyto dva prvky se doplňují.

jika

Vedle různé barevnosti je to zejména tvar, který zaujme. V dnešní nabídce výrobců jsou umyvadla nejen samostatná, ale také nábytková, která jsou oblíbená pro své velké odkládací plochy. Umyvadlo je buď plně nebo částečně zapuštěné do spodní skříňky, nebo na ní efektně stojí.

jika

jikaSpolu s tvary a barevností - převažuje decentní bílá, je také zajímavé pozorovat vývoj povrchu keramiky. Dnešní kvalitní umyvadla mají speciální povrchovou úpravu, která vám velmi usnadní údržbu. Z upraveného povrchu voda okamžitě stéká, kapky už neulpívají a nezasychají, ale zformují se v řetízky perel, berou s sebou nečistoty a vodní kámen a odtečou do odpadu. Povrch pak stačí vyleštit do sucha pouhým hadříkem. Šperkem umyvadla je baterie, jež mu dodá dostatečný glanc!

Podívejte se na dokonalou inspiraci od značek JIKA, ROCA a LAUFEN. Z těchto umyvadel a zajímavých vanových setů, byste si jistě vykouzlili koupelnu vašich snů!

A na závěr, náš tip!

Urbi: Hravý detail vaší koupelny

Kytička do klopy. Přesně tak působí umyvadlová mísa Urbi značky Roca v každé koupelně. Hravý detail, který originálním způsobem dotváří celkový dojem. Vlní se na umyvadlové desce v rytmu vašeho vkusu.
Může být docela malá, kulatá, o průměru 450 mm (Urbi 1), se zvlněným okrajem ve výšce od 98 do 180 mm. Nebo rozšířená o atypickou odkládací plochu (Urbi 3), v téměř oválném tvaru s useknutým okrajem, o rozměrech 580 x 400 mm. Klasický ovál má Urbi 6, s průměrem 640.

Reklama