Dnes jsou Hromnice – den, kdy se světí hromnice – svíčky proti bouřce a na ochranu příbytku před zlými silami. Dny se viditelně prodlužují, jaro je za humny a sluníčko na nás vykukuje čím dál tím více. To je signálem pro to, abychom začali připravovat svou pleť na příliv slunečních paprsků. Nechceme přeci aby nám ublížily.

 

Takto činí každý rok i moje maličkost, neb nechci vypadat jak opařený rak, až poprvé strávím delší dobu na jarním slunci. Podle vašich reakcí jsem pochopila, respektive jste mi potvrdily domněnku, že solárium není nic pro mne. (ZDE) Proto zůstanu u našeho starého a dobrého stolního kombinovaného zářičem s UV lampou a infračervenými trubicemi. Je to sice už stařeček, ale již nám mnohokrát posloužil, v menší míře pro opalování, ale hojně jsme využívali a využíváme právě infračervených trubic v případě nachlazení či jiných neduhů.

 

Na trhu je výběr

Současný trh také nabízí dostatek přístrojů, které pomohou vašemu tělu k regeneraci nebo ke kakaové pokožce. Nabízí se ovšem buď ve variantě infralampa, nebo horské slunce – tedy UV záření.

 

Ultrafialové záření
Horské sluníčko, jak jinak můžeme nazvat stolní variantu solárií, vám pomůže připravit pokožku na záplavu slunečních paprsků. Kdybych chtěla použít odborného výrazu, tak otužujete pokožku vůči slunci.

Pokud s horským sluníčkem začínáte, postupně si na něj zvykejte – znamená to, zvykat si na ozařování UV zářením po dobu jedné minuty až dvou minut. Je třeba dodržet vzdálenost minimálně 1 m1,5 metru od přístroje. Po šesti týdnech by již vaše pokožka měla být na slunce připravena, pak opalování horským sluníčkem přerušte. Nezapomeňte pleť hydratovat.

 

Infračervené lampy
Jejich využití je všestranné, nejvíce se však využívají k lokálnímu prohřátí. Infračervené paprsky totiž pronikají hluboko do tkání, prohřívají organismus zevnitř. Dochází k rozšíření cév, a tedy k podpoře oběhu krve. Pokud často trpíte na záněty horních cest dýchacích, infračervené zářiče jistě využijete k prohřátí dutin. Těm, kteří trpí na bolesti zad, mohu lokální prohřátí jen doporučit, sama infračervených paprsků k tomuto účelu využívám.

 

Vše má pro a proti

Při některých onemocněních ovšem prohřátí není vhodné. Rozhodně nepoužívejte prohřívání ať UV, nebo infračervenými paprsky při zánětu slepého střeva, při krvácení, vředech či problémech se štítnou žlázou. Pokud si nejste jistí, zda jsou pro vás UV či infra paprsky vhodné, poraďte se s lékařem.


SOUTĚŽ

OTÁZKA ČÍSLO TŘI: Jak se česky řekne MENTÁLNÍ

Pravidla najdete ZDE

Reklama