Jaký je život v sousedství tzv. nepřizpůsobivých občanů? O tom se poslední dobou hodně mluví. Své o tom ví i čtenařka s nickem malinke kote a dnes je ta pravá chvíle, aby se s námi podělila o své zážitky.

Přeji všem krásný den. K dnešnímu tématu se toho dá opravdu psát toho spousty, ale vybrala jsem si jednu hlavní věc, která mě opravdu nejvíce štve. Bydlím ve městě Jirkov, které ještě donedávna skoro nikdo neznal, ale už se rozšiřuje hodně ve zprávách. Ještě asi tak před šesti lety se tu dalo bez problému bydlet, ale nastěhovali se nám sem obyvatelé, kteří nás už pěkný čas trápí. Je to 3 patrový panelák, kde bydlí pár rodin. Zrovna my jsme to schytali, protože se nastěhovali přímo naproti nám.

Už asi 5 let se s nimi soudíme, ale marně. Nedokážou je vystěhovat. Dělají na chodbě nehorázný bordel. Po chodbě si raději zacpáváme nos, abychom ten jejich smrad necítili. Stačí, když otevřou dveře a už by každý utíkal. Už jim úřady sebraly asi 6 dětí. Umíte si představit v bytě 2+1 nějakých 8 - 10 lidí? Já tedy ne. Vchodové dveře ničí, dostávají se tam zloději a vykrádají sklepy. Raději tam nic nenecháváme. Vodí si do bytu samé féťáky a bůhvíjaké lidi k nim ještě chodí. Už párkrát jich tam bylo snad i přes 30 lidí. Člověk se pořádně ani v noci nevyspí, když dostanou peníze. To tam mají velký mejdan, který pokračuje až do rána. Takže si vlastně umíte představit jak to tam vypadá.

Neumíte si představit, kolik peněz dostávají a přesto neplatí nájem. Jsou to velcí dlužníci a přesto s nimi nikdo nehne. Když se začnou na chodbě hádat, tak raději nikam nevycházíme. Dokonce se od nás odstěhovalo pár rodin, protože už to nemohly vydržet. My tu bydlíme už pěkných pár let a tak je nám líto se stěhovat, protože přeci jen máme nově předělaný celý byt, do kterého jsme opravdu dost investovali. Jsou to vlastně byty v osobním vlastnictví a tak je to složité je vystěhovat. Soud s tím nic nezmůže.

Dokonce jim odpojili elektriku, neteče jim voda a přesto tu stále bydlí. Byt byl v exekuci a stejně tu jsou. Dokonce také tento byt byl v aukci, ale nikdo si ho nekoupil. Na to, abychom se přestěhovali jinam, nejsou bohužel peníze a tak musíme s nimi neustále přežívat. Je to hrozné, jsme kvůli nim ve fondu v mínusu. Nemají nám z čeho každý rok vracet za vodu. Máme tu více dlužníků, ale s dlužníky se ještě nějak dá jednat. S těmito lidmi se jednat nedá.

malinke-kote

To je mi vás upřímně líto, protože vím, co takové soužití obnáší. Ale opravdu nejsou všichni stejní. Měli jsme v domě dvě romské rodiny. Jedna byla super, druhá naprosto nesnesitelná. Mezi sebou se natolik nesnášeli, že ta prima rodina se kvůli nim odstěhovala.

Prosím, milé ženy-in, už neposílejte příspěvky na dnešní téma, nestačili bychom je vydat. Děkuji za pochopení a slibuji, že zase někdy podobné téma otevřeme

Reklama