Na jekém autě se "vyjezdila" naše čtenářka s nickem Heather? To se dočtete v jejím příspěvku, za který děkujeme

škodovčička

Pár dní se už nikam nejelo, takže proces přípravy bude delší…

Odemknout dveře u řidiče, natáhnout ruku dozadu a otevřít zadní dveře. Hned za nimi je totiž páčka na otevírání zadní části, kde je motor. Zvednu kapotu, podepřu hliníkovou tyčkou a strčím ruku do útrob auta. Nahmatám malou kovovou páčku a párkrát zapumpuju. Hotovo, zavřu motor a můžu usednout za volant. Zvednout páčku u sytiče, několikrát naprázno šlápnu na plyn. Spojka, otočit klíčem, chrochtání, ticho. Tak ještě jednou. Hurá, naskočilo, zařadit zpátečku…tohle není zpátečka…musím se do páky víc opřít…tááák, doprava, dozadu, teď to škrtlo, takže zpětný chod zařazen a můžeme vycouvat z přístřešku a zařadit se do provozu…

Asi takhle nějak probíhá proces, pokud se rozhodneme někam vyrazit naším miláčkem, který pár dní nehnutě odpočíval a je třeba ho probrat. Auto není tak úplně moje, ani manželovo, je psáno stále na mé rodiče, kteří nám ho letos věnovali. Po 22 letech se rozhodli zakoupit vůz nový a nám tohle na občasné ježdění a vození materiálu na opravu domečku stačí.

Bylo to také první auto, které jsem řídila, než jsem nastoupila před několika lety do autoškoly. Pamatuju si, kdy jsem vytřeštěná zasedla za volant a přískoky se pustila po polňačce vpřed. Klidný hlas mého táty mě učil kamarádit se s tímto strojem. „No vidíš, dobrý, zajeď víc napravo…né do lesa…“ Plynule zastavit, hlavou málem ťuknout do předního skla – Newton byl asi podobý řidič jako já, když vymýšlel zákon setrvačnosti…

Když jsem nasedla za volant v autoškole, jelo to samo. Citlivé pedály, žádný sytič, pohodička…a to jsem seděla v pouhé felicii!

Na naši škodovečku nedám dopustit. Pokud nepočítám autoškolu, je to jediné auto, které jsem kdy řídila. Má své mouchy, o citlivosti ovládání, posilovačích a podobných vymoženostech si můžu nechat zdát. A díky tomu všemu věřím, že jakmile umíte řídit stodvacítku, umíte řídit jakýkoliv jiný osobák levou zadní!

Heather

Určitě je na tom hodně pravdy. Přesednout si ze "staré"škodovky do se všemi těmi vymoženostmi je hračka. Ale zkuste to někdy obráceně.

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Jste také stejného názoru? Jaké auto vyškolilo vás? Napište nám také na dnešní téma.

redakce@zena-in.cz

Reklama