Je dlouhá jak týden před výplatou. Kdo? To je vcelku jedno. Podstatné je ono přirovnání, které se mezi lidmi ujalo. Týden před výplatou je totiž nejdelší v souvislosti s drobnými, které sbíráme po kapsách. Anebo je sbíráme i jindy? To záleží na tom, jak umíme hospodařit s penězi.

Ono se řekne hospodařit s penězi, ale i ta nejšetrnější hospodyňka, která by pro pírko přes plot skočila, se má někdy co ohánět.

penezi

Že já jsem se nenarodil jako holka...

Vraťme se do dětství, do doby, kdy jsme finance nijak zásadně neřešily. Byly jsme možná jen naštvané, že jsme neměly ty super kozačky co naše spolužačka a nejezdily každý rok k moři. Moc jsme se nezapojovaly do situací, kdy naši rodiče řešili problémy s penězi. Viděly jsme jen to, co jsme chtěly vidět. (Zpětně se tímto rodičům omlouvám, vím, že to neměli jednoduché.)
A jednoduché to neměli ani kluci. Podle společenského bontonu se sluší, že děvče neplatí. Vstup na zábavu i pití platí kluci. Jako patnáctiletým puberťačkám nám bylo v podstatě „šuma fuk“, kde na to berou, přece to nebudu platit. Častokrát jsme si také vyslechly: „Že já jsem se nenarodil jako holka.“

Holka, nebo kluk? Vždyť je to jedno.

Dle mého názoru je to jedno. A dnes obzvlášť. Holka, nebo kluk. V dospělosti stejně chtě nechtě musí řešit finance každý. Někomu jde štěstí naproti a za celý život je neřeší, jiný se má co ohánět, aby vyšel do konce onoho nejdelšího týdne před výplatou...
Časem si každý uděláme své vlastní finanční „zvyky a rituály“. Ty jsou vlivem okolností narušovány, buď kladně, nebo záporně. Ale žijeme v civilizované zemi, a za to musíme platit všichni.
Platíme daně, platíme nájem, elektřinu, plyn, vodné, stočné, školné, leasing... do toho se musíme oblékat a jíst. A také bychom chtěli cestovat a kulturně žít.
Nežijeme v prvobytně pospolné společnosti, kdy se platilo naturáliemi, kdy fungoval výměnný obchod a člověk mohl jít pěšky a zadarmo třeba na kraj světa. Dnes vládnou světem finance. Kdo má hodně, ten chce víc. Jsou ale i tací, co nemají nic.

Jak jste na tom vy, milé ženy - in?
Přiznejte se, postěžujte si. Anebo se také pochlubte, jak jste šikovné a dokážete si poradit. Dnešní téma je závažné, jmenuje se hospodaření s penězi. Já se přiznám, že u mě je onen týden před výplatou hóóódně dlouhý. :)

Téma dnešního dne: Umíte hospodařit s penězi?

  • Vycházíte ke konci měsíce bez problému?
  • Jste finančně závislá na svém partnerovi?
  • Umíte našetřit?
  • Dostala jste se někdy do zcela bezvýchodné situace?
  • Jak jste ji vyřešila?
  • Jste z těch, které mají to štěstí a peníze neřeší?
  • Za co nejvíce utratíte?
  • Je váš plat dostačující?
  • Chtěla byste být milionářkou?
  • Myslíte si, že umíte hospodařit s penězi?

Na téma, které se týká nás všech pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na jednu z vás čeká pěkný dárek: luxusní pleťová kosmetika planet spa s výtažky z černého kaviáru

darecek

Reklama