.

Umět na podpatcích tančit jako profík? Žádný problém, Filip Jankovič vás to naučí!

Bulvár

Umět na podpatcích tančit jako profík? Žádný problém, Filip Jankovič vás to naučí!

V pátek jste si mohli přečíst rozhovor s úžasným tanečníkem Filipem Jankovičem (klikni ZDE), který umí na podpatcích lépe než kdejaká žena. Mimo jiné nám povyprávěl o tom, že vede kurz, kde učí ženy i muže na podpatcích tančit. My jsme na jeho hodinu tance vyrazili, jak probíhala, a jestli na ní byl i chlap, si můžete právě teď přečíst.

sd

Po příchodu na Filipovu hodinu nás uvítala píseň od Madonny - Vogue. Ta je sama o sobě velmi sexy a teď si představte, jak na tento song tančí skupina krásných slečen ve vysokých podpatcích a dva chlapi, kteří mají také vysoké „štekle“. Ano, kromě lektora Filipa zde byl i další muž.

sd

Mě osobně překvapilo, jak tato skupina opravdu profesionálně pobíhá v podpatcích. Já sice chůzi na jehlách ovládám, ale maximálně k baru a zpět do auta. Z představy, že lítám po parketu jako divá fretka, mě začaly bolet klenby. Očividně kromě mě to nikomu nevadilo, ani klukům, ti pobíhali v rytmu písně sem a tam a nacvičovali parádní choreografii.

sd

s

Celou tu dobu jsem přemýšlela, jak se asi cítí, když hodina skončí a oni podpatky sundají. Je fakt, že na konci vyučující hodiny dal Filip svým žákům pohov a protáhli si společně nohy, ale i tak. Nedalo mi to a zeptala jsem se dvou slečen, které pravidelně na Filipovi hodiny tance na podpatcích docházejí. „Je to záhul, na konci hodiny už nohy necítíme, ale hodiny s Filipem si i přesto užíváme.“ Dodávají Aneta se Zuzkou s úsměvem na rtech.

sd

Proč zrovna tanec na podpatcích? To byla má další otázka, která směřovala na další ze zúčastněných žen, Květu. „Je to něco nového, hrozně zajímavého a sexy. Vždy po hodině se cítím svůdně, energicky, zkrátka parádně.“ Zajímalo mě, co je pro Květu nejhorší, její odpověď mě překvapila, zvláště když jsem zjistila, že Květa dělá lektorku baletu. „Bude to znít divně, ale samotná chůze.“ Samozřejmě jsem musela oslovit i onoho chlapa, který taky navštěvuje lekce. Proč? To byla má otázka na Jakuba. „Prostě se mi to líbí. Přijde mi to stylové a sexy, když je chlap na podpatkách, myslím vizuálně.“ Zajímalo mě, jestli se Kuba kamarádům pochlubil tím, jaký sport dělá. „Ano, nestydím se za to. Myslím, že je to individuální, někomu se to prostě líbí, jinému ne. Je jedno, jestli je to muž či žena, jestli je heterosexuální nebo homosexuální.“ Uzavírá Jakub.sd

Takže milé dámy, pokud se chcete naučit perfektně na podpatcích a neudělat ostudu, rozhodně na Filipovu hodinu do studia Stage vyrazte. Já asi velmi brzy nasadím podpatky a půjdu se něco přiučit :-).

Čtěte také:

   
21.10.2015 - Společnost - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. [25] JakubJ [*]

  Vynikající článek. Skvělá práce. Akorát mě překvapilo tolik negativních komentářů.

  gerda — #11 Opravdu mi přijde přehnané srovnávat s koncem světa, když muž tančí na podpatcích. Ve světě se v současné době děje spoustu zla, které by opravdu ke konci civilizace a světa spět mohlo, takže bych tohle srovnání nepoužíval ani v žertu. My si žádné atributy nepřivlastňujeme. Nevím, jak jste na to přišla a také nevím, jak jste přišla na to, že podpatky jsou ženským atributem. PODPATKY BYLY VÝHRADNĚ MUŽSKOU ZÁLEŽITOSTÍ, AŽ PAK SI JE PŘIVLASTNILY ŽENY. ZJISTĚTE SI HISTORII, NEŽ SEM ZAS NĚCO TAKOVÉHO BUDETE PSÁT. Děkuju.

  Jak už psala samotná autorka článku a některé ženy zde v komentářích, jde o VOLNOČASOVOU AKTIVITU a druh UMĚNÍ, protože to umění je. Jsou lidé, kteří neumí v podpatcích ani chodit a za celý život se to nenaučí, natož pak tančit.

  To bych se pak mohl já zeptat, k čemu je holce dobré, že se věnuje breakdance nebo boxu!? Hm? Jenže nad tím se nikdo nepozastaví, protože žijeme v sexistické společnosti a když žena dělá něco v očích společnosti "mužského" tak se nic neděje, ale jakmile muž dělá v očích společnosti něco "ženského", tak je to hned "nechutné", "trapné", "k smíchu" a všichni to hned odsoudí. Takže přemýšlet nad tím, k čemu je to chlapovi dobré apod. mi přijde naprosto zbytečné a ztráta času a my to děláme, PROTOŽE NÁS TO PROSTĚ BAVÍ a tečka. To je v životě nejdůležitější. Aby se člověk VĚNOVAL TOMU, CO HO BAVÍ, BYL SÁM SEBOU A ŠŤASTNÝ a ne se omezovat na to, co je pro společnost vhodné a přetvařovat se. Ale jestli někomu vyhovuje omezovat se kvůli "stádu", tak prosím, jen se příště některé z Vás zamyslete, než sem budete něco psát. Některé Vaše komentáře jsou opravdu sobecké, pokrytecké a jste tak trochu i samy proti sobě.

  superkarma: 0 28.10.2015, 16:20:00
 2. avatar
  [24] peetrax [*]

  Mě to nikterak nepobuřuje, ať si tam chodí i chlapi. Když si obuju podpatky, tak najednou i jinak chodím, víc se rovnám, tak třeba to pomůže i těm chlapům. Sml80 Jinak to vidím jako normální volnočasovou aktivitu srovnatelnou třeba s jógou nebo turistickým kroužkem.

  superkarma: 2 21.10.2015, 17:19:32
 3. avatar
  [23] peetrax [*]

  Rikina — #16 Sml67

  superkarma: 0 21.10.2015, 17:17:24
 4. [22] auriss [*]

  tak to je mazec, ti chlapi Sml23 to mě po..., se směju ještě teď Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 3 21.10.2015, 14:53:05
 5. avatar
  [21] sanvean [*]

  Hm, ač se snažím sebevíc, nedokážu v tom nalézt zalíbení. Ba mě to z nějakého důvodu přímo irituje, až se sama divím Sml80 Sml30

  superkarma: 3 21.10.2015, 12:37:56
 6. avatar
  [20] kobližka [*]

  Mickey Mouse — #18 Á,pan moudrý Sml16 jistě,my ženy postrádáme ženství a jak píšeš,poněkud selháváme...za to pánové,ty se chovají jako dokonalí gentlemani,jako muži činu,kteří dokáží ochránit ženu,slabšího.Prostě,vy jste (a někdy mám dojem,že hlavně ty,promiň mi to ) jste naprosto dokonalí...

  Pamatuju se,jak tu kdysi někdo jemně setřel čtenáře s nickem kamarád,co dělá na ženském magazínu,ať si tu "nehoní triko",ale já jsem ráda,že ty nám tu takhle pěkně otvíráš oči a vše vysvětliíš.

  superkarma: 12 21.10.2015, 11:04:58
 7. avatar
  [19] Mickey Mouse [*]

  Ještě dodám, že vysoké podpatky nosí hodně žen, ale chodit na nich umí jen cca každá desátá. Jako bývalý tanečník vím o čem mluvím. Špatně se mi kouká na šikmé našlapování, vratké kotníky a křivolaký pohyb nohou většiny žen. Přitom zvládnutá chůze na jehlách je naprosto jistá, elegantní a ani neničí nohy tak, jako nezvládnuté šmajdání v "anatomické" obuvi.

  superkarma: 1 21.10.2015, 10:51:22
 8. avatar
  [18] Mickey Mouse [*]

  Já vás dámy vůbec nechápu! Sml31 Co je na perfektním tanečním projevu zženštilého, zbytečného nebo dokonce degenerovaného?

  Tohle je prostě špičkový umělecký a sportovní výkon, který patří spíš do Národního divadla. Nebo bych takový tanec očekával třeba v programu Cirque du Soleil.

  Dnes ovšem těžko rozeznáte chlapa, když se ženy neumí chovat žensky. To není o vzhledu, oblečení nebo doplňcích. Hlavní rozdíl je v chování a vystupování, v čemž dámy docela selháváte.

  Jo, a v baru si můžete přešlapovat svoje ploužáky a koukat na neumělé kroucení žen na lovu sponzorů...

  1. na komentář reaguje kobližka — #20
  superkarma: 2 21.10.2015, 10:44:38
 9. avatar
  [17] gerda [*]

  Rikina — #16hele, a co vycpané falešné moudí z těch dob? Aby nedošlo k omylu, že jde o pánaSml30

  superkarma: 0 21.10.2015, 10:40:46
 10. [16] Rikina [*]

  Sml80 Asi teda nejsem normální, ale mně se to líbí, tancuje pěkně a pokud to dokážu poznat, nebude to žádný vořezávátko v tomto oboru. Učit se tanec na podpatcích bych k němu nešla, neb jsem dřevo a neumím tančit ani bez podpatků, ba neumím na podpatcích ani obyčejně chodit ani cokoli jiného. Ani mi to nijak nevadí v běžném životě, a nemám touhu s tím něco udělat. Ale pánovi to upírat nehodlám, zjevně ho to baví a jestli se tím navíc dobře uživí, tak není co řešit. K čemu je to dobré? No to bychom se ale stejně mohli ptát, k čemu je dobrý ten klasický balet (a posmívat se baleťákům, že vypadají komicky v těch punčoškách na tělo, v kterých zhusta vystupují). Dost dobře nechápu, oč by měl být takový balet smysluplnější, než tanec toho druhu, co je na videu. Princip je stejný - pár lidí něco předvádí a druzí na to koukají a platí za to. Sml57 O těch atributech ženství by se taky dalo diskutovat. Byly doby, kdy pánové běžně nosili suknice a střevíce s dlouhou špičkou, jindy zase paruky, pudrovali se, voněli a měli krajkové límce a kapesníčky... nemusíme chodit daleko - tři mušketýři byli všichni čtyři naparádění do sametu, výšivek, ozdobných pásů, stužek, krajek, pštrosí péro za kloboukem - to nebyly zženštilé atributy? Sml58 A přece by nepochybně tasili kord, kdyby je někdo obviňoval z nedostatku mužnosti. Sml32

  1. na komentář reaguje gerda — #17
  2. na komentář reaguje peetrax — #23
  superkarma: 1 21.10.2015, 10:33:54
 11. avatar
  [15] gerda [*]

  kobližka — #14no aby se něčím odlišoval, asiSml80 Přece tady nebudou psát o nějakém slavném baleťákoviSml58. Ten by jim ale těžko poskytl rozhovorSml57 Kéž by se tématu chopila paní Ládyová a napsala smysluplný zajímavý článek na téma Tančící muži - třebas o Baryšnikovi, ten měl docela zajímavý životní osud anebo...mně konkrétně připadá velice tragická afghánská tradice s tančícími chlapci.Sml15

  superkarma: 1 21.10.2015, 10:07:18
 12. avatar
  [14] kobližka [*]

  Boros — #13 A dobře jim tak Sml24

  gerda — #11 Ať se snažím jakkoliv,pořád nechápu smysl tance chlapa (no,toť otázka Sml33) a podpatcích ? K čemu je to dobré Sml80

  1. na komentář reaguje gerda — #15
  superkarma: 3 21.10.2015, 09:55:49
 13. [13] Boros [*]

  Ovšem jedna důležitá věc ta trochu chybí- pánové, co nosí podpatky, trpí stejně tak křečovými žilami a bolestí páteře jako dámy.

  1. na komentář reaguje kobližka — #14
  superkarma: 1 21.10.2015, 09:53:30
 14. [12] bobani [*]

  dost otřesný pohled

  superkarma: 1 21.10.2015, 09:40:27
 15. avatar
  [11] gerda [*]

  kobližka — #10Konec světa se blíží, chlapi si přisvojují atributy ženství.Sml24 Kdysi za budovatelské éry pracovaly ženy na stavbách, v dolech, řídily kombajn...tak za nimi byly aspoň jakési pracovní výsledky. Tohle je opravdu pakultura. A nemyslím si, že jsem zpátečnická. Tanečník s podpatky patří do baru, tam se snese.

  1. na komentář reaguje kobližka — #14
  2. na komentář reaguje JakubJ — #25
  superkarma: 1 21.10.2015, 09:39:04
 16. avatar
  [10] kobližka [*]

  1alena — #4 Tu zase najdeš u žen - mužatek.Taková boxerka,zápasnice,nebo kulturistka už by chlapa připomínat mohla,ne? Sml58

  1. na komentář reaguje gerda — #11
  superkarma: 1 21.10.2015, 09:29:34
 17. avatar
  [9] kobližka [*]

  Tak o něm už čtu v poměrně krátké době potřetí Sml80 no,jasně,kamarád Sml79to bych ještě pochopila,ale k čemu je to dobré dospělému chlapovi,to teda vážně nevím Sml6

  superkarma: 2 21.10.2015, 09:28:07
 18. avatar
  [8] ToraToraTora [*]

  Ten s těmi kramfleky nadělá. Já v nich pracuji, nakupuji, tančím, vyzvedávám děti ze školy...no ale holt nejsem chlap. Takže i kdybych na nich vyběhla Sněžku, bude to každému jedno.

  superkarma: 4 21.10.2015, 09:25:37
 19. avatar
  [7] Žofie [*]

  Asi mu to dělá dobře Sml80Sml30Sml30

  superkarma: 0 21.10.2015, 08:50:27
 20. avatar
  [6] gerda [*]

  prototype — #3ono je to v tuto chvíli nové, originální. Ale kdybych se měla vsadit, tak za rok už nebudou zajímaví a budou muset hledat další zpestření. Možná začnou s podprsenkama k těm podpatkům, co já vím?Sml80Sml30

  superkarma: 1 21.10.2015, 08:50:20
 21. avatar
  [5] gerda [*]

  Modrá ústřice hadra.Sml24 Chlap má být chlap. Symbolem mužnosti jsou pro mě gruzínské mužské tance, ne tenhle dekadentní paskvil na mužské. Určitě je to umění a dřina, ale normální ženské se to líbit nebude a normálním chlapům se to bude příčit.

  superkarma: 3 21.10.2015, 08:46:24
 22. [4] 1alena [*]

  Kluci na podpatcích, vyfénované vlasy - kde se ztrácí mužnost? Sml15

  1. na komentář reaguje kobližka — #10
  superkarma: 1 21.10.2015, 08:39:32
 23. [3] prototype [*]

  Chlap na podpadcích tančí, jde jim to, to ano, ale k čemu je to dobré v dnešní době? Mě to připadá jako když se malí kluci baví a neví co roupama. Sml80

  1. na komentář reaguje gerda — #6
  superkarma: 1 21.10.2015, 07:31:36
 24. [2] Jasmína [*]

  Vypadá to super. jen by mě jako chlap neoslovil.. Sml16

  superkarma: 0 21.10.2015, 06:52:31
 25. avatar
  [1] Suzanne [*]

  Líbí se mi to, hezky se na to kouká Sml22 I když chlapa na podpatcích beru jako akrobata - prostě to není běžné. Každopádně důležité je, že si to užijí ti, kteří tam jsou, které to baví Sml22

  superkarma: 0 21.10.2015, 06:25:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme