Vztahy

Umění nechat věci být II.

Nedávno jsme si na Žena-in.cz filozofovali nad tím, zda je dobré nechat některé problémy, které zaměstnávají naši mysl, být, nebo se znova urputně vrhat do snahy o jejich řešení, ačkoliv ta mnohdy nebývá korunována žádným úspěchem. Dnes se k tématu vracíme a to i díky vašim komentářům, v kterých jste projevovali o danou věc zájem a přidali také pár svých názorů a postřehů. Děkujeme.

Jak už bylo řečeno v předešlém článku, svět, jenž nás obklopuje, nám každý den přináší lekce, kterými se máme někam posunout ve svém osobním růstu. Celý život se učíme...

 • Jak ale rozpoznat situaci, kterou by bylo vhodné nechat volně odejít, od těch, v kterých je dobré ze všech sil zabojovat, i když se třeba v tu chvíli zdá, že naděje na úspěch není žádná?

Někomu v mezních situacích pomáhá hodit si mincí, sepsat si pro a proti, či se poradit s někým moudrým. Jsou lidé, kteří vyhledávají kartářky, aby poodhalili závoj budoucnosti, nebo se snaží všímat tzv. osudových znamení.

Většinou zde platí, že každá rada drahá a ne nadarmo se říká, že každá mince má dvě strany, což potvrzují i následují slova:

Šťastná žena

Pozoruj to a uvidíš,“ to skutečně často říká kartářka Markéta Vostrá a opravdu mnohokrát se mi její doporučení vyplatilo. Ale na druhou stranu člověk ze sebe nemá nechat dělat rohožku a trubku, takže zároveň pro určité případy tvrdí, že poslat občas někoho do .... je velmi ozdravné. Chce to udělat s chutí a radostí a prý se to často v zahnívajících vztazích (rodinných či pracovních) zázračně prokypří...

S tím v podstatě pěkně souzní postřeh, jenž nám skrz komentáře sdělila čtenářka Tomíška. Ten totiž vysvětluje, že stres vzniká tehdy, když mozek nedovolí noze nakopat někoho do pr... Jak pravdivé. A to psychosomatika může jít ještě dál, neboť v podobném duchu se nesou často na první pohled nevysvětlitelné bolesti končetin (u praváků většinou pravé paže, tzv. tenisový loket), které údajně jen značí, že jsme někomu chtěli dát přes ústa, protože si to sakra zasloužil, ale naše dobré vychování (nebo společenské konvence) nám to neumožnily.

Asi nemusíme být hned agresivní, žijeme přece jen v civilizované společnosti (aspoň doufám), nicméně vypadá to, že správně načasovaná akce je lepší než sedět v koutě...

Čtenářka bleblemcy také píše, že neumí čekat a nechat problém takzvaně vyčpět, protože pak už mnohdy není totiž prý co řešit, neboť to jaksi vyřeší ostatní za ni. A ona pak jen lituje, že držela ústa. Přesně tak. Mnohdy se vyčkávání nevyplácí a akčnější a průbojnější jedinci nakonec sklízejí úspěch, i když často (z našeho pohledu) nezasloužený.

 • A ještě jednu pěknou myšlenku přidala. Když prý svým unáhleným jednáním udělá někdy chybu, tak se k tomu vrátí a prostě se omluví.

Na první pohled snadné, a přece tak obtížné zřejmě, protože omluvy se od jistých lidí nikdy nedočkáme, i kdybychom čekali do smrti.

Ale tak nikdo není dokonalý. A my - pro svět lepší - můžeme jít příkladem, ne? Každý totiž jsme strůjcem nejen svého štěstí, ale skládáme i to velké puzzle života na Zemi.

Umíte se dobře rozhodovat?

Možnost%
Ano a většinou svého rozhodnutí nelituji!14,8
Ne vždy se dobře rozhodnu, ale zásadně se neohlížím. A nelituji. Jen se snažím poučit pro příště.39,5
Ne, vždycky si říkám, že kdybych to bývala věděla, udělala bych to jinak…35,8
Nevím.9,9

Přečtěte si také:

   
07.07.2016 - Láska a vztahy - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] datura [*]

  Měla jsem v životě štěstí na lidi, kteří mě k lepšímu rozhodnutí nenásilně nasměrovali, sama jsem neměla odvahu zkoušet něco nového, třeba změnit zaměstnání. Dvěma jsem už ani nestihla poděkovat.Sml15

  superkarma: 0 07.07.2016, 20:47:02
 2. [4] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 07.07.2016, 11:26:45
 3. avatar
  [3] Kadla [*]

  Nejlepší je řídit se instinktem. Nějaké sepisování pro a proti je na dvě věci. V danou chvíli totiž člověk nemá ani zbla nadhledu - ten bude mít až tak za pár měsíců/let poté.... Zato instinkt poradí vždy dobře. I když se to v dané chvíli může jevit divně nebo nelogicky.

  superkarma: 1 07.07.2016, 10:07:35
 4. [2] bobani [*]

  šedá je teorie , zelený strom života ...

  superkarma: 0 07.07.2016, 09:29:02
 5. [1] Rikina [*]

  Sml80 Vážně je to tak jednoduché - prostě se omluvit a zase je všechno v pořádku? Hmmm... v mnoha případech je omluva jen slabá náplast na již pooranou záležitost, nejenže nic nenapraví, ale ani není nikomu k užitku, spíš ještě víc naštve toho, kdo utrpěl nějakou újmu bezhlavým a zbrklým jednáním toho druhého, co se omlouvá. Myslet si, že se můžu chovat jako slon v porcelánu, a stačí se omluvit, je trošku... zpozdilé. A donutit někoho k omluvě jen proto, abych měl lepší pocit, že jsem zvítězil? To totiž taky lidi často dělají. Ono je to celé mnohem složitější, než by se mohlo vejít do článku a umět se "dobře" rozhodnout je taky sporné - některé rozhodnutí se jeví být správné v okamžiku, kdy je učiněno. Za 5 let to může být viděno jinak. Ale jelikož vesměs nejsme jasnovidci, abychom to dopředu poznali, je potřeba se naučit také nést následky svých rozhodnutí - dobrých i špatných. Uf, to je ale filosofie, při čtvrtku Sml57

  superkarma: 1 07.07.2016, 07:29:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme