Dobrý den,

sluníčko vychází a spolu s ním i příděl vitaminu D :-), hned je mi líp po těle.

Když to srovnám s včerejškem, tak je to zlaté. I když fučí a je zima. Vitaminové téma jste zařadily aktuálně. Moc se divím, že se ve všech novinách nepředhánějí s články o jarní únavě. Letos ani ťuk.

Inu, když jsou povodně a každá ruka je potřebná, není asi na nějakou únavu čas. Natož jarní. Jak jak se jí bráním já?

Upřímně řečeno, umělým kupovaným vitaminům vůbec nevěřím. Představuju si, že za drahé peníze polykám něco, co vzápětí stejně vyčurám :-). A ani si vlastně nepochutnám.

Mám něco lepšího. Potřebujete vitamin C?

Tady je recept na perfektní salát z kysaného zelí, to je hotová vitaminová bomba, která vyděsí a rozmetá sebezavilejší virózu.

Recept: asi 1/2 kg dobrého kysaného zelí, nejlépe domácího. 2 veliká šťavnatá jablka, 2 velké cibule, olej, cukr, sůl.

Na oleji osmažíme cibulku, až zesklovatí. Zelí na drobno pokrájíme, dáme do mísy. Přidáme 2 oloupaná, na kostičky nakrájená jablíčka. Přimícháme cibulku. Podle chuti přisolíme a přisladíme. Dobře promícháme a necháme chvilku proležet. Jíme jenom tak nebo jako přílohu ke slaným jídlům.

Ručím za výsledek!

Gerda


Milá Gerda,

ste úžasná! Sledujem Vaše príspevky už dlhšie a veľmi sa mi páčia. Sú praktické, zo života a posobia velmi príjemne a pozitívne. Okrem toho, Váš text sa dobre číta...

Kyslá kapusta namiesto céčka v tabletách? Skvelý nápad! Kyslá domáca kapusta je na tento vitamín bohatá a okrem iného výborne prečisťuje a zasýti.   

Gerdička, prajem krásny zelený a usmievavý deň :-)


 

Reklama