Zdraví

Umělecké akty pro Ženu-in

Dobrý večer už v poledne,
bohužel jsem u počítače jen přes den, takže se nemohu zůčastnit večerní zábavy. Nicméně téma mě velmi zaujalo, takže posílám s předstihem svůj příspěvek s vědomím, že případnou diskusi si přečtu až zítra :-(

Fotografie a fotografování mě zajímají už od doby, kdy jsme s tatínkem vyvolávali první fotky z chaty, přes můj první foťák Vilija za 300 Kč (našetřených z kapesného a brigády) až po dnešek kdy s přítelem každoročně vytváříme z toho co nafotíme kalendář s obrázky 30x30 cm (máme digitální a klasickou zrcadlovku Canon a pereme se o objektivy a filtry :-)).

Akty jsou pro mě zatím jen málo probádanou oblastí, ale nějaké zkušenosti už mám. A taky nápady, ale s realizací je to horší ;-). Posílám v příloze dva poměrně abstraktní akty, které vznikly naší osvědčenou spoluprací kdy já řeknu "jé, to by byla zajímavá fotka" a drahoušek to zrealizuje (popravdě, tady bych nemohla fotit ani kdybych chtěla  :-)). Jen mi řekněte, kdo je pak autor. Takových fotek máme vícero a některé velni povedené.

Další zkušenost mám s fotografováním mužského aktu (neříkejte že je ženy se vyplatí ztvárňovat), ale obrázek Vám neukážu, neb mi to objekt zapověděl. Prý by se mu v práci smáli. Pak mám dělat umění ;-). Řešila jsem tehdy problém jak ilustrovat osobnost dotyčného a přitom udělat obrázek zajímavý a decentní. Samozřejmě jsem zvolila černobílou variantu a jako první rekvizitu kolo. Představte si chlapa s dobře vypracovaným tělem jen v helmě a cyklistických rukavicích jak sedí na kole, noha směrek objektivu pozvednutá na šlapce  a světlo měkce vyrýsovává napjaté svaly... tak to se mi nepovedlo, nemám totiž ateliér a v malém bytě jsem nedokázala vytvořit patřičný úhel a pozadí (malá plachta).

Nakonec jsem vytvořila fotku muže v podřepu, jednou rukou se opírající o zem mezi koleny a druhou rukou si mudrlantsky podpírající bradu. Tahle byla nakonec uznána a umístěna na hrneček který ji ukáže až po nalití horkého nápoje. Jak se foto líbilo obdarované, nemám zpráv. Chápejte, nemusí se dozvědět, jak obrázek vznikl. :-)

Jak už jsem předeslala, mám takových fotografií v hlavě několik. Třeba nahá žena se vztaženými pažemi ve víru opadávajících třešňových květů a lehké mlze (ale pořádná ženská, žádná vyholená vyzáblina). Nebo muž a žena v objetí, společně kousající do jablka. Žena natažená na bílé posteli na bříšku, ruce složené pod hlavou se blaženě usmívá ze sna a na zádech se jí stejně blaženě rozvaluje černá kočka. Jediný problém je, že nemám odvahu pátrat po tom, co už bylo nafoceno, abych nezjistila, že si jen promítám již viděné a vlastně tak nevědomky kopíruju něčí originální nápad.

Bohužel už se mi několikrát stalo, že jsem kompozici velmi podobnou mé objevila v nějakém starším kalendáři plném úžasných fotek renomovaného fotografa. Mám ráda decentní akty, ale ty ostatní (provokující) mě neuráží. Jen nenalézám potěšení z jejich prohlížení, zejména vytištěných na laciném papíře a křiklavě barevných.

To je tak asi všechno. Hezký večer a dobře se bavte.

Eliza


Milá Elizo,

díky moc za fotky i za nápady, žena s kočkou už určitě někde byla, ale jinak nevím.:-) Rozhodně tohle je na můj vkus abstraktní trochu příliš, i když uznávám kvality. Zejména ta první je dobrá. Jinak já vlastní Nikon D80 a nechápu, co máte na tom Canonu...:-)

A co vy? Odvážíte se také? Co jste nafotili? Pochlubte se nám! Redakce@zena-in.cz!

   
25.04.2007 - Zdraví - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

  1. [1] Rikina [*]

    Vezmeme-li v úvahu, že daguerrotypie byla vynalezena již v roce 1835, s velkou pravděpodobností bylo od té doby vyfotografováno už úplně všechno a několikrát. Takže jestli správně rozumím článku, byl by to pádný důvod nic nefotografovat? Protože už to přece určitě někdo fotil přede mnou? Ale já jsem jen amatér, na takovéhle těžké umění bych si nikdy netroufala.

    superkarma: 0 25.04.2007, 22:27:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme