Moderátorka Štěpánka Duchková, komička Naděžda Krupská, kouzelník Radek Bakalář, zpěvačka Martina Pártlová a moderátor Roman Buťa se vrhnou do bahna, aby podpořili osvětu autismu...

... a nejen to, také si vyzkoušejí běh na běžkách po trávě, parkurový závod pro psy a zavlní se v rytmu zumby. To si přece nemůžete nechat ujít! Nebudou v tom ovšem sami. Umělci totiž poměří svoje síly s dalšími týmy - tým neziskovky APLA (asociace pomáhající lidem s autismem) a tým Pražanů, v charitativním turnaji Nadoraz. Týmy budou soutěžit o nejvyšší počet bodů a vítězové obdrží výherní šek v hodnotě 10 000 Kč.

Zlatým hřebem odpoledne bude pokus o zápis do České knihy rekordů - vytvoření co nejdelší řady z vláčků.

,,Děti s autismem většinou nehrají běžné hry jako jejich vrstevníci. Mívají jiné záliby a dost často mezi ně patří například stavění různých věcí za sebou do řady. Můžou to dělat každý den a neomrzí je to. Spousta dětí s touto diagnózou zase miluje vlaky. Nádraží bývá jejich nejoblíbenějším místem a sledování mašin či přeříkávání jízdních řádů zpaměti, oblíbenou činností. A protože chceme na diagnózu, se kterou se rodí každé 110. dítě poukázat, pokusíme se o tento rekord. Přijít s dětským vláčkem a zapojit se do našeho experimentu, má možnost úplně každý,“ říká Simona Votyová, PR manažerka organizace APLA.

,,Jsme rádi, že můžeme podpořit charitativní projekt společnosti APLA, která pomáhá pochopit a přiblížit se světu dětí s autismem. A to nejen v éteru, ale i na místě, kde se náš tým pokusí pokořit rekord a také získat co největší finanční obnos, který pomůže dobré věci,“ říká Martin Pokorný, ředitel rádia Bonton, generální partner akce.

,,S autismem mám vlastní zkušenost, moje kamarádka s dětmi s tímto postižením pracuje a tak vím, že potřebují velmi individuální přístup, který bohužel stojí mnoho peněz... Pokud mám možnost svojí prací tyto děti podpořit, tak neváhám,“ vysvětluje komička Naděžda Krupská důvod, proč se akce zúčastní. „Normálně se v bahně neválím, ale pokud to alespoň trochu pomůže rozšířit osvětu o autismu, tak si do něj lehnu,“ říká moderátorka Štěpánka Duchková.

Myslím, že lidé by si měli pomáhat jakýmkoliv způsobem, pokud to jen trochu jde...Navíc o této diagnóze toho moc nevím a ráda bych se dozvěděla něco víc,“ přiznává zpěvačka Martina Pártlová a moderátor pořadu Těžká dřina TV Prima COOL Roman Buťa dodává: „Když přišla nabídka na účast v takovémto benefičním projektu, nemohl jsem ji odmítnout. Nevím, jestli budu pro tým přínosem, ale určitě budu rád, když se nám povede pro organizaci APLA získat slíbený finanční obnos. Bude to ale určitě pořádná dřina.

Součástí programu bude také charitativní zumba, které se může zúčastnit i běžná veřejnost a koncert Marka Ztraceného, patrona organizace APLA asociace pomáhající lidem s autismem. V doprovodném programu vystoupí kouzelník Radek Bakalář, komička Naděžda Krupská a k vidění bude tanec se psem, dogfrisbee a agility. Akci moderuje Míra Hejda. Všichni umělci se vzdávají honoráře ve prospěch organizace APLA.

Akce proběhne za každého počasí 2. 10. 2011 v parku Ladronka v Praze 6 od 14 hod.

Vstupné je dobrovolné, výtěžek poputuje organizaci APLA.
Projekt je zaštítěn Magistrátem hl.m. Prahy.

Akci podpořili: rádio Bonton, TV Metropol, zena-in.cz, aktualne.cz, bleskove.cz, úřad městské části Prahy 6, OSA Panda, Ski a Bike Centrum Radotín.


Pomáháme lidem porozumět autismu a lidem s autismem porozumět světu.
Každé 110. dítě se narodí s autismem!

Reklama