Megasladké Vánoce slaví u čtenářky Katy. Sice dělají jen tři druhy cukroví, zato v takovém počtu, že nechápu, jak to mohou zbaštit...

Když jsem si přečetl příspěvek čtenářky Katy k dnešnímu tématu, okamžitě jsem se rozhodl, že se nabídnu: Katy, kdybyste ty úlky potřebovali pomoct sníst, hlásím se dobrovolně.


Dobré ráno všem.
To jste mi káply do noty zrovna dnes budu chystat těsta. Péct budu až zítra. Naše rodina dělá asi tři druhy, ovšem v hojném počtu. Klasika rohlíčky pak marokánky a to nejlepší nakonec
úlky v tom je naše rodina absolutní jednička hlavně co se týká počtu úlků děláme jich asi tak 800ks. Nejdůležitejší je ovšem přísun vody a nealko piva. Protože jak se vám začne lepit cukr na prsty občas si je omylem olýznete tak nechcete sladké vidět minimálně do vánoc. Druhá věc kam schovat cukroví, aby nikdo neujídal. U nás v pohodě, ale švagrové jsem dala úlky a manžel jí je za dva dny snědl ani jim nedal ochutnat. Naštěstí máme velké zásoby tak jsem ji posla 50kousků. Ty schovala tak, že už na ně nechodil. A protože mi letos vypadl pomocník - moje sestra je čerstvě maminkou, tak do party beru svoji mladší i starší dceru. Jednou nás dokonce bylo asi 6 a byla to strašná sranda. Jenže to nám chlapi dolívali vaječný koňak a musím říct, že to bylo nejlepší dělání úlků. Když se mi letos podaří, zkusím je vyfotit a poslat fotku. Takže v sobotu to začne.

Přeji všem hezké pečení.
Katy

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. 11. 2012: Vánoční pečení

  • Pečete o Vánocích?
  • Jaké je vaše nejoblíbenější cukroví?
  • Kolik pečete druhů?
  • Už jste s pečením začala?
  • Děláte také vánočku a koblížky?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte (a můžete třeba i s fotkou, když budete už z letoška mít) na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 30. 11. 2012 do 14.00 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a možné získání pěkného dárku: balíčku Hera máslová příchuť a knížky Atmosféra Vánoc (iKAR).

HERA

Nová Hera máslová příchuť si snadno najde místo ve vaší kuchyni. Nejen že se skvěle hodí na přípravu krémů a krémových dezertů, ale je vhodná také jako přísada do běžného pečení.

atmosfera vanoc

Reklama