Zdraví

Úleva při hemoroidech

Životní styl dnešního člověka „městského“ má svoje nesporné klady, ale i zápory. Málo se hýbeme, nezdravě jíme, žijeme ve stresu a nehlídáme si váhu. Tím ale otevíráme vrátka nejedné nepříjemné zdravotní potíži, mezi které nesporně patří také hemoroidy. I když toto onemocnění patří k nejstarším, se kterými se kdy lékaři v lidské historii zaobírali, dnešní „pohodlný“ svět je pro jejich rozmach ideální.
Ti, kdo se v práci hodně nasedí nebo nastojí, aktivnímu pohybu moc nedají a vláknina se na jejich jídelníčku objeví jen výjimečně a náhodou, by mohli vyprávět, jaké to je. Hemoroidy také více trápí lidi obézní, nastávající maminky nebo osoby, které mají problémy se zácpou. Jedná se o tzv. křečové žíly oblasti konečníku projevující se výskytem bolestivých a citlivých uzlíků na vnější nebo vnitřní části řitního otvoru. O své existenci hemoroidy dávají dost nápadně znát, ať už je to bolest nebo svědění, zduření kolem konečníku, případně krvácení při vykonávání velké potřeby. Ačkoli je toto onemocnění velmi nepříjemné, mnoho lidí ze studu odkládá návštěvu lékaře, jak jen to jde, i když včasná léčba bývá účinnější a méně náročná. Vždy je na lékaři, aby stanovil ten nejvhodnější postup, musíte však počítat, že ze dne na den se hemoroidů nezbavíte.
Trpíte-li tímto problémem, je zvýšená hygiena nezbytností. Právě v takovém případě určitě oceníte utěrky pro hygienu při hemoroidech, které na trh dodává slovinská firma Lek. Tyto intimní vlhčené utěrky jsou měkké, chladivé a zklidňující, pomáhají postižené místo desinfikovat a chrání před záněty. Obsahují triclosan, který snižuje možnost infekce způsobené patogenními mikroorganismy, heřmánek (zklidňuje a chrání před záněty), alantoin (pomáhá léčit rány, zklidňuje a chrání) a mentol.
Bezpečnost jejich použití byla prověřena klinickými testy ve vývojových laboratořích farmaceutické společnosti Lek. Přípravek nebyl testován na zvířatech.

Více informací o farmaceutických a kosmetických produktech Lek najedete na www.lek-cz.cz .
   
14.03.2003 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Zatím nemám

  superkarma: 0 09.12.2003, 12:31:30
 2. avatar
  [3] Dokinka [*]

  ďakujem za radu

  superkarma: 0 14.03.2003, 10:39:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme