Není tomu tak dávno, co jsem se v obchodě potkala s mladou ženou, která v nejednom muži musela vzbudit minimálně zájem. Zdravé vlasy jí splývaly na ramena, štíhlá postava vynikala v elegantním kostýmku, už tak dlouhé nohy prodlužovaly luxusní lodičky na podpatku. Přiznám se, že jsem se vedle této dámy cítila trochu jako Popelka. Jenže někdy stačí skutečně málo, aby váš obdiv vystřídala otázka… A u mě se v hlavě zrodila otázka ve chvíli, kdy tato půvabná žena podala prodavačce peníze. Bylo totiž nemožné nevšimnout si jejích nehtů. Nehtů, které byly ulámané, oloupaný lak zářil na dálku jak varovný maják a mě v tu chvíli praštila otázka s velkým O přímo do čela: Jak může tak upravená žena mít tak hrozné nehty? Copak jí to nevadí?

Samozřejmě jsem na svoji otázku odpověď nedostala, ale díky tomuto zážitku jsem plně pochopila pořekadlo:  Navrch huj, vespod fuj. Zkrátka a dobře, stejně jako nezapomínáme na čištění zubů, česání nebo holení, neměly bychom zapomínat nejen na péči o nehty, ale ani na péči o ruce. Vždyť právě ruce jsou tou částí těla, kterou ukazujeme den co den svému okolí stejně jako náš obličej.

Jak správně pečovat o ruce?
Pamatujte, že ruce stejně jako náš obličej nechrání žádný oděv. Zaslouží si tedy stejnou péči, jako naše tvář. Používejte pravidelně krémy určené speciálně na ruce. Během dne sáhněte po krému, který se rychle vstřebá. Naopak na noc je vhodný krém, který se vstřebává postupně.
Jestliže máte hodně suché ruce, zkuste malý trik: Natřete si na noc na ruce silnou vrstvu mastného krému, navlečte si bavlněné rukavice a takto „vyzbrojena“ spěte 2x-3x týdně.
Krém na ruce byste měla nosit vždy u sebe.
Pokud se chystáte pracovat na zahrádce, s chemikáliemi, či vás čeká velký úklid doma, vždy používejte gumové rukavice.
 

Jak správně pečovat o nehty?
Traduje se, že nehty jsou zrcadlem naší životosprávy i našeho zdraví. Pravdou zůstává, že stále řada žen má s nehty problémy. Lámání či třepení nehtů už téměř patří k civilizačním chorobám.
Máme tedy vůbec šanci mít krásné a pevné nehty, aniž bychom sáhly po umělé kráse?

Prvním a základním krokem ke zdravým nehtům je péče. A ruku na srdce, která z nás níže uvedenou péči skutečně dodržuje do puntíku?

1.      Denně bychom měly konečky prstů vykoupat v mýdlové vodě (alespoň 1 minutu).

2.      Alespoň 3x týdně bychom nehtům měly dopřát olejovou koupel. (Do teplé vody přidáme 10 kapek dětského oleje. Nehty následně koupeme 3 minuty.)

3.      Kůžičku kolem nehtů nestříháme, ale pravidelně ji zatlačujeme ke kořeni nehtu. Ideální je dřevěný předmět, který má zaoblený konec.

4.      Na nehty (na rukou) používáme pilník místo nůžek. Nehty vždy pilujeme pouze jedním směrem. Pamatujte, že jak nehtíky začnete obrušovat sem a tam, budou se třepit. Stejně tak zapomeňte na kovové pilníky. Nehtům víc ublíží, než prospějí.

5.      Přísun vápníku nám zajistí, že nehty budou pevné a lesklé.

Správné lakování nehtů není věda
Pokud chceme, aby naše nalakované nehty vypadaly dlouho krásně, je třeba i zde dodržet několik základních pravidel.
- před samotným lakováním ruce nemyjte mýdlem. Mýdlo totiž vytvoří jemný film, díky kterému lak špatně drží,
- jako první vždy nanášíme podkladový lak na nehty. Na nerovné nehty použijeme lak vyrovnávací,
- po zaschnutí podkladového laku na nehty naneseme lak barevný,
- na závěr na nehty naneseme top lak. Tedy tvrdý lak, který nám zajistí, že nehty budou pevné, odolné a zamezí loupání laku barevného.

A jak jste na tom s nehty vy, milé ženy-in?
Máte pevné a dlouhé nehty?
Nebo se vám lámou a třepí?
Lakujete si nehty pravidelně?
Kousala jste si někdy nehty?

Reklama