Zdraví

Ula: Ženská, vy máte tep jak kráva

Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Čtenářka s nickem Ula nám v něm píše o svých ne vžydy příjemných zkušenostech s lékaři

Dobrý den, když si vzpomenu na preventivní prohlídky, tak se "musím pochválit". K doktorovi totiž chodím tak často, že pak ta preventivní prohlídka není nutná, dělá se totiž zároveň s předoperačními vyšetřeními. Pamatuji si, že když jsem čekala druhé dítko a potřebovala vyšetření před operací, že jsem měla tep 132 a doktor se lekl a poznamenal -"ženská, vy máte tep jak kráva"... nevím, kolik má kráva, ale bylo mi to líto... hormony pracovaly a taky jsem se bála, aby všechno dopadlo dobře.

K zubaři chodím častěji než na preventivní prohlídky. Pak doktor je ale velice milý a šikovný, tak to se nebojím já ani moje děti, které to berou jako návštěvu, kde dostanou hračku. V dnešní době je totiž vlastně člověk rád, že nějakého zubaře má - jak jich je nedostatek...

Moje babička jednou přišla na středisko v malém městečku. Paní zubařka bohužel nebyla přítomna. Před ordinací bylo na stolečku položeno asi pět zubních protéz, tak si tu svou vybrala a jela domů. Doma nasazovala a bylo jí divné, že to pořádně nedrží. Druhý den jela k zubařce znova a to jste měli slyšet, jak byla doktorka naštvaná. Jo babi, chtěla už mít vše hotové.

Po třech porodech ani moc nemusím nemocnice. Mám někdy pocit, že jsou doktoři hodně odměření. Před dvěma lety jsem ulehla na nemocniční lůžko s hrozícím předčasným porodem. Při vyšetření jsem se na paní doktorku usmála, protože mi byla sympatická. Ona mi na to řekla - tak co jste vysmátá jako lečo. Od kvalifikovaného personálu bych to opravdu nečekala...

Mám vzpomínku i na jednoho pana doktora, ke kterému jsem chodila na akupunkturu. Pochválit ho musím za to, že mi jeho péče opravdu pomohla... když však prohlásil, že jsem dneska jeho poslední pacientka a že až si mě vyléčí, že si se mnou udělá syna (doma měl dvě dcery), tak jsem už nikdy nepřišla. Děti jsem chtěla s někým jiným, haha.

Doktory ale všeobecně obdivuji a nedivím se, že "stávkují" za vyšší výdělky, protože jejich práce je hodně časově náročná, a není plně ohodnocená.

Lékaři jsou na prvním místě v žebříčku hodnocení profesí a tak jim přeji, aby je jejich poslání stále bavilo a dělalo jim radost to, že jsou potřební a lidé k nim vzhlížejí s úctou.

Ula

Co vy na to, milé ženy.-in? Také si myslíte, že by měli mít lékaři vyšší platy? Jaký máte názor na jejich odchod z nemocnic? Nebojíte se, že zruší některá oddělení? Myslíte si, že se vás to netýká? Jste spokojená s lékaři, ke kterým chodíte? Vybrala jste si je sama, nebo vám je někdo doporučil? Vadí vám dlouhé čekací lhůty? Napište nám nejen o svých preventivních prohlídkách, ale i třeba o svých zkušenostech s lékaři.

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese redakce@zena-in.cz

   
27.01.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [6] ula [*]

  Kaylie — #3 to máš pravdu, to souhlasím.

  superkarma: 0 27.01.2011, 12:24:30
 2. avatar
  [5] denkas [*]

  Kaylie — #3 moc hezky si to napsalaSml59

  superkarma: 0 27.01.2011, 12:19:32
 3. avatar
  [4] Kaylie [*]

  Lidé se přestali doktorů bát a tudíž vycházejí na světlo boží hezké věci. Já sama znala několik alkoholiků, jenže za komunistů nešlo jít jinam, pak jsem se naštěstí seznámila s mladým gynekologem, můj byl dobrý lékař, ale děvkař, až člověk nevěří! a pil první ligu, Pak ho přece jen vyhodili  a uchlastal se asi v 35 letech.

  Víte, že se v hospodě vsadil a vzal do ordinace kotelníka z blízké vesnice, tvrdíc pacientkám, že je tam na stáži....

  Ač v minulém režimu, pozdvižení se konalo, protože jistá temperamentní dáma mu z ordinace udělala kůlničku na dříví.

  A kdoví, zda to byl "jen " alkohol. Ale škoda ho, jako lékař, když byl OK, byl výborný!

  superkarma: 0 27.01.2011, 11:32:07
 4. avatar
  [3] Kaylie [*]

  Milá Ulo, ano v nemocnicích mají nesporně horší platy i podmínky.

  Zcela chápu, studium je těžké a měli by v nemocnicích dostávat více. Soukromí doktoři bohatnou, nakonec o tom bylo už i v televizi a můj praktický lékař byl loni 4x u moře na 14 dní od Farmaceutické firmy, až byl na pohovoru na Místním úřadu...

  Obdivuji špičkové chirugy a několikahodinové náročné operace,  před nimi smekám a ohodnoceni by měli být daleko více. Naše zdravotnictví bylo na velmi vysoké úrovni, lidé ze západu, co sem přijeli se nestačili divit a zadarmo k tomu, to koukali.

  Jen bych chtěla vědět, zda se přidáním peněz změní i jejich chování a přístup, někdy nadřazenost...poznala jsem od obého, jak dobré, ochotné a obětavé, tak špatné, namyšlené a neochotné lékaře. Jsou to taky jen lidé, ale když pracují s pacienty, měli by si uvědomit, že jsou to živí a v nemoci ještě citlivější tvorové. Ne prostě kus, další prosím...nezájem.

  Tito neměli na doktořinu vůbec lézt. Velmi snadno totiž poznáte, kdo dělal medicínu ze zájmu obor a kdo pro titul!

  1. na komentář reaguje denkas — #5
  2. na komentář reaguje ula — #6
  superkarma: 0 27.01.2011, 11:24:26
 5. [2] ula [*]

  malvina — #1 No nevím, možná bychom se divili. Dobrá poznámka.

  superkarma: 0 27.01.2011, 10:43:09
 6. avatar
  [1] malvina [*]

    doktor Prasák,   nebo  Plemeník......  tak s  ním,    by jsem     děti opravdu  nechtěla.Kdo ví  kolik  dětí  s  jeho genetickou informací běhá po okrese.?

  1. na komentář reaguje ula — #2
  superkarma: 0 27.01.2011, 10:20:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme