Vaření

Ula: Vdávala jsem se kuchyní nepolíbená, život mě přinutil

Hodně povedenou historku poslala i čtenářka s nickem Ula. Dnes už se jí oba společně s manželem zasmějí, ale „tenkrát“ mu do smíchu určitě nebylo.

Vaření žádná sláva...

Téma jako dělané pro mě. S vařením to totiž u mě není žádná sláva. Vdávala jsem se jako kuchyni nepolíbená a až život mě přinutil. Když jsme s manželem spolu začínali žít, tak jsem mu chtěla udělat radost a ukázat se jako hospodyňka. Jenže jsem si spletla cuketu s dýní a obalila dýni jako řízek... takhle sladký oběd manžel ještě nikdy nejedl. Pak jsem udělala bábovku, ale zapomněla jsem vymazat formu máslem a moukou, bábovku jsme vykrajovali nožem... dneska se tomu už směju, ale začátky byly krušné.

Jednou jsme si pekli maso a v pekáči zbyl tuk se zbytkem masa. Vzala jsem jar a vodu a nechala pekáč odmočit. Můj hladový muž si ukrojil chleba, vzal si lžici a jen tak „bufetově na stojáka“ si dával druhou večeři u sporáku. Při třetím soustu, když jsem vešla do kuchyni, málem zkolaboval. Začal vše plivat a nadávat, že se tím jarem otráví atd. Nic mu nakonec nebylo, ale na pečínku si nechal na pěkně dlouho dobu zajít chuť.

Dneska při dětičkách už člověk má kuchyni pod kontrolou, vařím jim ráda, ale manžel vaří rád také. Tak ho často nechávám uvařit např. nedělní oběd a zatím se věnuji rodině.

Hezký den, Ula

pozn. text nebyl redakčně upraven

________

Myslím, že kuchyní nepolíbených nás při vdavkách bylo víc. Pravdou ale je, že málokterý z našich mužů si naservíroval zbytky v pekáči s jarovou příchutí:) Veselý příběh, děkuji Ulo))

Saša

Tématem dnešního dne 31. května je: Jídlo, na které nezapomenu

Pokud jste čerstvé nevěstinky, anebo bydlíte se svým přítelem jen krátce, možná si na své první uvařené jídlo ještě vzpomenete, ale my to téma malinko zpestříme i pro ty, co už mají první jídlo nějaký ten pátek za sebou, žijí ve společné domácnosti dlouho, ale také pro ty, které jsou třeba sami.

Napište nám - např.

 • Jaké jídlo máte nejraději
 • Jaké jídlo vaříte nejraději
 • Jaký máte největší zážitek z vaření
 • Co se vám kdy povedlo či nepovedlo
 • Zda vaříte lépe vy nebo váš partner
 • Jaké bylo vaše nejoblíbenější jídlo u maminky
 • A nebo také jaké nejzajímavější jídlo jste ochutnaly v zahraničí

Napište prostě co chcete, nechci po vás konkrétní odpovědi, ale příběh, který se týká vaření a na který ráda vzpomenete. A můžete klidně přihodit i nějaký „netradiční“ recept, který se třeba u vás dědí po generace (můžete a nemusíte).

Pište na radakční e-mail: redakce@zena-in.cz

A protože věřím, že kuchařinek je nás velká spousta a veselých příběhů ještě víc, výherkyně budou tentokrát vylosovány dvě.

Jedna od nás dostane kuchařskou knihu: Labužníkovy historky (skvělá, také jsem ji četla a pobavila mě), a druhá obdrží dva elegantní šálky s podšálkem od firmy Tescoma.

kniha

salky

Hezký den s Ženou – in (a s vařečkou))

 

   
31.05.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] maje [*]

  ani nevíš, jak moc ti rozumím. včera jsem psala, že první půlrok byl snad nejhorší. jak já se vždycky těšila k mamce na obědSml30Sml30Sml30 nicméně přestože dnes uvařím cokoli (a pozor, je to poživatelné), rajskou neumím dodnes. je to jediné jídlo, které nezvládám. první den je dobrá, druhý den by to nesežral ani pes, natož manželSml24Sml24

  superkarma: 0 31.05.2011, 13:04:54
 2. avatar
  [3] selinka [*]

  Ty začátky mi připomněly bývalou švagrovou, co si s manželem zařídila byt a na fungl nový sporák postavila kytku v květináči Sml54

  superkarma: 0 31.05.2011, 12:48:32
 3. avatar
  [2] enka1 [*]

  Sml16 Tak s tím Jarem bylo u nás totéžSml22

  superkarma: 0 31.05.2011, 12:46:27
 4. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Kdybys mu to neřekla....mohl si ušetřit šok Sml24 Sml30

  superkarma: 0 31.05.2011, 12:40:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme