V dětství jsme měli doma vždy stromeček živý. Ale ať tatínek vybíral jak chtěl, při koupi stromečku se vždycky sekl a přinesl domů křivý smrček.

Specialita byla, že jsme nemohli najít každoročně stojánek, tak začala hledací akce. Když už jsme stojánek našli, chyběla třeba jedna nožička z trojnožky.

To už slabší povahy nevydržely a začaly se nervovat - což o Vánocích není moc dobré. Když se už stromeček u kmínku oštípal, nikdo nepřišel o prsty a milý stromeček jsme postavili do rohu obývacího pokoje, nakláněl se a padal na jednu stranu.

Nakonec jsme to museli vyřešit provázkem přivázaným ke stromečku a přibitou skobou do zdi. Nebyla výjimka, že se nám nerozsvítily vánoční ozdoby, světélka. Tak nastala dlouhá doba hledání té pravé rozbité žárovičky a její výměna.  Pak už mohly Vánoce začít...

Já v dnešní době dala přednost stromečku umělému, ale řeknu Vám, že to vůbec není ono. Chybí ta krásná lesní vůně a kontakt s přírodou a větvičky ve váze to prostě nedoženou. Zase nám odpadá starost s jehličím, které jsme dříve nacházeli zapíchnuté v koberci ještě v červenci.

Časem se však ke zdobení živého stromečku vrátím, protože ač jsou dnes ceny docela vysoké, za tu atmosféru Vánoc to jistě stojí.
Přeji všem krásné Vánoce u Vašeho rozsvíceného stromečku.

Ula

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ulo, tak to řeš stromkem v květináči jako my. Můžeš ho pak zasadit, opadá minimálně a kontakt s přírodou i dobrý pocit nakonec se také dostaví. Jo a „roháček“ zakoupil můj otec, když jsem byla malá. Byl to stromek vskutku rohový, neb vlastnil chuděrka větvě jen z jedné strany. Dodnes si to pamatuju. :))Míša


Za chvíli se podíváme na nějakou soutěž, abyste měli pěkně do příští editace dvě a mohli si vybrat. Logicky bude borec a chcípák a ještě plno veselých veselých věcí na zahřátí.

Na redakce@zena-in.cz mi dnes prosím pište všechno, co se týká vašeho vánočního stromku, oblíbenosti druhů různých jehličnanů a i o tom, co vás jiného k tématu napadne.

Přeji všem příjemný čtvrteční den!

Reklama