Dobrý den, posílám přílohy pro zasmání, které se opravdu staly, tak se snad taky pobavíte... hezký Silvestr.

Jak půlka vesnice grilovala v minus desiti stupních Celsia kuřata, jak se všichni objímali, zpívali a jak tu držíme všichni při sobě. Nakonec bych to zakončila úvahou nad příštím rokem a přáním všem lidem ať se jim daří alespoň podle zásluh.

Jednou jsme se vraceli s manželem z chaty a zrovna jsem si odvezla velké množství lahví od piva. Naložila jsem je do tašky a batohu. Přidala jsem na cestu jedno pivo a odjeli jsme vlakem. Na plnou lahev piva jsem mezitím zapomněla. V obchodě šel manžel nejdříve nakupovat, já šla k automatu a lahve házela jednu za druhou, až jsem tam přidala i tu plnou. Při placení jsem se manželovi svěřil, co se mi stalo. Ten nelenil a šel pivo hledat.

Strkal pomalu hlavu do automatu a chtěl se s pracovníkem na druhé straně domluvit, zda bych si to pivo nemohl vypít. Ten ho začal hledat, ale nic nenašel. Tak mu řekl, že si může dát na nás, jestli se ho dopátrá. Mezitím jsme začali dávat nákup do tašek a zjistili jsme, že pivo zůstalo v tašce pod novinami. Bylo nám tak trapně, že jsme to ani nešli říct. Až časem nám došlo, že stejně by to v automatu zapípalo a lahev to nevzalo dál... ale v tu chvíli vám to nepřijde divné.

Moje známá mi vyprávěla, že někdy uhlídat příliš aktivní dítě je přímo nadlidský úkol.
Hlídala svého vnuka. Jeho maminka byla převelice pečlivá a úzkostlivě dodržovala hygienu. Ještě že do dneška neví, co se stalo. Malý byl na zahradě, a protože bylo po dešti, hrál si u louže. Tu si nabíral na lopatku a usrkával. Pak také zkusil, jak chutná šnek, kterého olízl zespodu. Přišel se s tím pochlubit babičce, na kterou šly mrákoty. K večeru ho měl na starosti děda, který ho ale na zahradě nemohl najít. Malý byl nakonec v kurníku, kde olizoval pletivo, které už něco pamatovalo. Naštěstí neměl žádné následky, ale od té doby ho více hlídali.

Jako malé děti jsme vyváděly různé lumpárny. Jednou můj bratr vzal dědovi nějaké drobné peníze a přišlo se na to.
Náš táta z toho byl špatný, protože z nás chtěl vychovat slušné lidi a ne nějaká zlobidla, tak se rozhodl, že malý dostane na zadek. Když ho přetáhl přes koleno a jednu mu dal na zadek, zařval bolestí. Náš bráška měl totiž v zadní kapsičce trenýrek schovanou žárovku a ta se rozbila o tátovu dlaň. Začala mu téct krev, střepy byly zabodnuté v ruce a musel jet do nemocnice na vyšetření. Tak nakonec se nechtěně vytrestal sám táta, až mi ho bylo líto.

Protože můj tehdy budoucí manžel bydlel na druhém konci republiky, jeho první setkání s budoucím tchánem nebylo klasické.
Můj nápadník přijel pozdě vlakem k nám domů. Protože táta už spal, byl unaven po práci, v kuchyni se s námi přivítala a povečeřela jenom máma. Vtom se ve dveřích objevil můj bratr, který jako vášnivý rybář vždy přinesl domů nějaký úlovek. Tentokrát měl v kyblíku úhoře. Hned s ním šel do koupelny, tam se mu však úhoř vysmekl a zalezl pod vanu, kam se nedá skoro dostat. Tak jsme museli vzbudit tátu, ať nás jde zachránit. Půl hodiny vařečkou lovil úhoře pod vanou, můj nápadník se celou dobu díval na budoucího tchána, jak s vystrčeným zadkem v koupelně zachraňuje večeři na další den. Otec by se určitě přivítal s manželem již dříve, ale byl tak rozespalý, že si ho nevšiml.

Jedné paní kuchařce ve školní jídelně se jednoho dne v práci udělalo velice nevolno.
Ten den byl v jídelně zrovna veliký nával, děti se překřikovaly jedno přes druhé a řada strávníků ne a ne končit. V té chvíli se jedné kolegyni udělalo nevolno, zavolala se proto rychle záchranka. Mezitím další kolegyně rovnala děti do řady, aby nepřekážely. A protože pak doktor byl mimořádně malého vzrůstu, když přiběhl do jídelny, kuchařka ho popadla za rukáv a postavila na konec řady a poučila ho o tom, že se nemá předbíhat. Když se tento trapný omyl vysvětlil, mohl jít konat svou povinnost.

Ula


Jinak je dnešní téma dne naprosto volné, takže pokud vám leží na srdci něco, co byste rádi hodili do klávesnice, pište, adresu znáte -  redakce@zena-in.cz

Hlavně si pamatujte, co jste napsaly, protože….budete to potřebovat.

Reklama