Tak už tady máme zase po roce ten krásný předvánoční čas, na který se vždycky moc těším a i moje tři děti se už nemůžou dočkat Ježíška.

Když má člověk malé děti, Vánoce jsou hned krásnější a nakonec s manželem máme největší radost, když u stromečku vidíme ta dětská rozzářená očíčka v očekávání věcí příštích. Je to nádhera... No a cukroví samozřejmě k vytvoření té pravé vánoční atmosféry patří také.

Tento rok budeme péct převážně jen to, co je možné vyrobit i s pomocí těch malých dětských ručiček a tak se vrhneme určitě na linecké, medvědí dlaby, rohlíčky a perníčky.

Není potřeba mít upečeno dvacet druhů cukroví, ukazovat, jak jsme šikovné, ale stačí jen pár kousků upečených s láskou.

Vždyť právě to pečení přispívá k té pravé vánoční atmosféře.
Pro tento rok jsem si dala závazek, že cílem nebude vyglancovaný byt, uštvaná mamina, nervózní rodina, ale spokojená atmosféra, více hraní s dětmi a povídání si o zvycích, zpívání a kreslení vánočních motivů... no prostě už se těšíme.

Tak přeji všem krásný předvánoční čas a s tím úklidem a pečením to nepřežeňte... aby to pak nedopadlo tak, že si opět po svátcích budete říkat "ještě že už to všechno skončilo a mám na rok klid". O tom ty svátky nejsou.

Ula


Máš pravdu. Hlavní je atmosféra a tu si my doma rozhodně vytvořit umíme. Jsme tam samé ženské. Jen je občas problém se vejít do kuchyně tak, aby mohly péct a tvořit všechny. Nakonec zkončíme jako tým cukrářek :-) M.

Dnešní téma pro vaše e-maily a příspěvky zní: Pečete vůbec na Vánoce cukroví? Jaké? Anebo si ho objednáte u profesionálů? Máte lepší recept na perníčky než náš Guru ? Máte nějaký jiný originální recept na vánoční cukroví?

Vaše příspěvky zasílejte, jako pokaždé na redakce@zena-in.cz.

Samozřejmě ještě dnes najdeme chcípáka a borce a na konci dne odměníme váš vylosovaný příspěvek. A čím? No přece přepychovou marmeládou na vánoční cukroví!

Reklama