Bulvár

Ula: Skoro nikdo netleskal

Jako dítě jsem byla hodně stydlivá a vystupovat jsem nikde nechtěla. Bylo to také zapříčiněno mojí nemocí, kvůli které se mě skoro každý štítil. A to víte, dětský kolektiv Vám nic neodpustí.

Pak jsem začala jezdit  do lázní se svým  atopickým ekzémem a protože jsme takto "postiženi" byli všichni, zábrany najednou padly a já jsem byla najednou v obležení kamarádek a stud "povolil". Měli jsme dokonce vystoupení v místním domově důchodců a jako děcka jsme to brali vážně a poctivě se připravovali. Protože nemám hudební nadání, vedoucí rozhodla, že budu dělat konferenciérku.

Bylo to ještě horší, než kdybych zpívala s davem, ale nakonec jsem to zvládla.
Když jsem byla pak v pubertě, jela jsem do jiných dětských lázní, kde byl závěrečný večírek. Bylo to období, kdy jsme všichni zpívali písničky W. Matušky - Tereza apod. a protože jsem to zpívala často a ráda - i když falešně - byla jsem na večírku vyzvaná, abych zazpívala.

Tak jsem začala, ale v půlce jsem chtěla odejít. Uvědomila jsem si totiž, že na mě hledí asi sto lidí... no už jsem to dokončila, ale bylo to strašné. Skoro nikdo netleskal, ale už se stalo. Zařekla jsem se, že už nikdy nebudu veřejně vystupovat.
Nakonec jsem začala ale učit na střední škole a protože jsme v rodině prakticky všichni kantoři, stud šel stranou. Začátky samozřejmě nebyly lehké, protože pubertální dětičky byly zhruba o tři roky mladší než já, ale šla jsem na to kamarádsky /ale s odstupem/ a problémy nebyly. Ještě dneska na to ráda vzpomínám. Zrovna jsem si uvědomila, že spousta mých žáků jsou už maminy a tatínkové. Život utíká nějak moc rychle.

Na co ale nevzpomínám ráda? Když k nám nastoupila jednou za čas pravidelná Česká školní inspekce. To byly ve stresu nejen studenti, ale i kantoři, já nevyjímaje. Vést hodinu, předvést vše, co žáci se naučili a celkově udělat příjemnou studijní atmosféru byl někdy nadlidský úkol. Zvládla jsem to ale také. Když nejde o život...
Hezký den.
Ula

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


A máš pravdu! Člověk vždycky nějak přežije a časem se i otrká. Děkuji Ti za příspěvek a přeji krásný den! Míša

Dnešní téma je o veřejných vystoupeních. Pište na redakce@zena-in.cz o vašich amatérských veřejných vystoupeních a úspěšnosti na nich. Nebo se vyjádřete k názorům našeho senátu na Superstar, či X Faktor.

 

   
28.02.2011 - Příběhy - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

  1. avatar
    [1] enka1 [*]

    Sml16Taky jsme dost kantorská rodina, i když naší genereací to asi končí a od té starší vím, že na inspektory chodí většinou ti, co mají obsáhlé teoretické znalosti, leč v praxi se jim často nevedloSml24

    superkarma: 0 28.02.2011, 11:45:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme