Tak za tímto vtipným titulkem následuje i vtipný příběh od zmoklé čtenářky Uly. A jaká „společnost“ zmokla společně s ní? To už se dozvíte v jejím příspěvku :)

Dobrý den,
děkuji za dnešní téma... Při Vaší anketní otázce jsem si totiž vzpomněla na  jednu naši příhodu, která se nám stala a které se ještě teď smějeme.

Protože jsme nádražácká rodina, nepořizovali si moji rodiče auto. Mělo to i svoje výhody. Cesta zadarmo, dobrodružství, jestli stihneme navazující vlakový přípoj, nová přátelství a pěkná cestovatelská atmosféra s lidmi ve vlaku.

Jednou jsme se s taťkou rozhodli, že pojedeme vlakem asi 150 km pro husy k jednomu soukromému chovateli. Po ránu bylo příjemně, krásně svítilo sluníčko, tak nás ani nenapadlo, že ten den bude pršet. Vystoupili jsme v jedné zapadlé vísce, navštívili chovatele, koupili jsme od něho dvě krásné husy, strčili jsme je do velké pevné tašky a šli zpět na vlak. Vtom se strhla průtrž mračen a než jsme došli na nádraží, byli jsme zmoklí jako slepice...

Ve vlaku si od nás začal každý odsedávat, protože zmoklé husy začaly kejhat a hlavně strašně smrděly tím, jak celý svůj dosavadní život žily na dvorku v bahně. Hanbou bych se propadla, ale co naděláte, převézt jsme je museli. Každý se otáčel, kroutil hlavou. Nakonec se husy do sebe začaly zaplétat krky, tak to byla pro okolí podívaná. Připadali jsme si jako v nějakém filmu.

Já jsem dojela s tátou domů vymrzlá na kost, zmoknutí jsem odstonala, ale husy jsme v pořádku převezli.

PS: Nedávno jsem se táty ptala, jestli mu není líto, že nejdřív si piplá tu svojí drůbež na dvorku a pak jí sní... tak řekl, že ne. „Nejdřív krmím několik měsíců já je a ony potom nakrmí mě“. Musela jsem se tomu smát.

Ula

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Tak to je opravdu scénka jak z filmu :) Ale když jsou pak husičky na pekáči, to je pak člověku hned tepleji a na nějaké promoknutí zapomene.
Děkuji za veselý příběh i manželovo moudré pořekadlo.
Saša

Téma dnešního dne: Deštník, pláštěnka nebo nic

  • Je deštník součástí vaší kabelky?
  • Upřednostňujete malý skládací nebo velký, elegantní?
  • A kolik deštníků jste už poztrácely?
  • Nebo je vám slovo deštník cizí a na to „přeběhnutí“ si ho neberete.
  • Když už si koupíte nový, jak dlouho vám vydrží?
  • Kupujete deštník podle ceny, nebo i podle barvy?
  • Nutíte deštník svým dětem a svému manželovi?
  • A nosí ho?
  • A  jestli nosíte pláštěnku, tak na vaše příspěvky se obzvlášť těším ))

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GARNIER, která obsahuje kvalitní šampon a kondicionér (to kdybyste zmokly ))

garnier

Reklama