Zdraví

Ula: Jak dát vale vším?

Vážení v redakci, na téma rozchod už toho bylo napsáno hodně. Kdybych zapátrala ve své paměti já, tak by mě taky píchlo u srdíčka, protože ne vždy bylo všechno podle mých představ a na některé situace by člověk nejraději zapomněl, ale protože je pátek, vezmu to z jiného konce, trochu úsměvného.

Nejraději bych se v naší rodině rozloučila a rozešla s vešmi - se všemi vešmi! Moje čtyřletá dcera totiž nastoupila v pondělí do školky po dlouhých vánočních prázdninách a tak jsem si říkala, jakou nemoc zase brzy přinese. Jestli bude nejdřív kašlat, nebo přibude rýma, rotaviry, spála, neštovice nebo něco podobného, co stále školkou koluje. Nakonec jsem si pro ní včera šla s tím, že má pár dětí ve třídě vši. To jsem ještě netušila, co všechno nás čeká. V lékárně jsem nakoupila šampon a krém, dvoufázovou léčbu této nepříjemnosti, dceru posadila do vany a napatlala šampon. Dolévala jsem jí do vaničky vodu, aby mi nezmrzla a hodinu jsem čekala na zázrak. Ten se nedostavil. Vši se mi smály dál. Asi tři hodiny jsem je vytahovala z vlasů a drtila. Pak jsem jí dala na noc balzám - tu druhou bázi - a zavázala šátkem. Ráno byl šátek plný  hnid. Myslela jsem si už, že se pozvracím.

Protože ty vši musela chytnout už v pondělí, byli na polštáři, v postelích, všude. Tak jsem během jednoho večera "udělala pět praček", prala jsem až do hluboké noci, dělala jsem vlastně nový vánoční úklid - zgruntu... Ráno jsem vlasy umyla znova, znova dvě hodiny vytahovala hnidy a večer opět stejná procedůra. Vše při plném provozu rodiny, kojení dalšího dítěte, krmení toho prostředního, vaření, úklid, nákupy, doktor... no donekonečna... a když jsem se šla osprchovat já, veš lezla po stěně v koupelně...

Musíme bojovat dál, doufám, že úspěšně. Dcera má totiž své husté vlasy až po zadek.

Prosím, jaké máte zkušenosti s tímto parazitem Vy?

Ula

Text nebyl redakcí upraven.

Milá Ulo, zapátrala jsem v archivu a našla jsem jeden starší článek s netradičním receptem. Čtenář Michal bojuje proti vším pomocí Alpy, návod čtěte ZDE.

Kdybyste chtěla přípravky určené pro likvidaci vší, vězte, že v současné době se prodává přípravek s názvem Diffusil, stojí asi dvě stovky. O něco dražší (asi 270) je Hedrin. Za 350 korun si pak můžete koupit Paranit. Tohle všechno seženete běžně v lékárně.

Hodně rad a tipů najdete na specializovaném serveru www.hnidy.cz

Dnešní téma: Rozchod!

Napište nám, cokoliv vás napadne na téma rozchody. Popište rozchody, kterými jste prošla, způsob, jakým se rozcházíte vy. Napište nám o nejoriginálnějším rozchodu, o kterém jste kdy slyšela.

Své příspěvky na téma ROZCHOD posílejte už teď na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé e-maily budeme v průběhu dneška zveřejňovat a jednu z vás také odměníme. Tentokrát hrajeme o dárkový balíček čajů Pickwick se stylovým hrnečkem.

   
07.01.2011 - Zdraví - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [11] denkas [*]

  Anime Otaku — #10 i tu si kvůli vším koupili! Sml80Prostě vše ! I barvu na vlasy dávali,psí šampon,drahý šampony,Sml80Byli už tak zoufalý ,že přemýšleli o petroleji. Asi by to chtělo prohlížet hlavy ve škole a paslat to děcko domu. Nojo jenže to taky vždy nejde,buď je malý a nebo ty větší by toho mohly zneužívat.Sml80

  superkarma: 0 07.01.2011, 15:12:03
 2. [10] Anime Otaku [*]

  Na dlouhé vlásky prý platí žehlička na vlasy. Když se dá na nejvyšší teplotu tak to hnidy pozabíjí. Vyzkoušené to nemám, jedná se o tip z internetu (zatím se mi vši díkybohu vyhnuly)

  1. na komentář reaguje denkas — #11
  superkarma: 0 07.01.2011, 14:55:03
 3. avatar
  [9] denkas [*]

  ivetinkav — #8 Tak to sme měli s vnučkou! Taky hustý vlasy a patlala se vším možným.Byla z toho nešťastná.Nakonec jí máma ostřihala,no snad už to vyhráli! Je zajímavý ,že její sestra je od ní nechytla.

  superkarma: 0 07.01.2011, 14:54:16
 4. [8] ivetinkav [*]

  takhle jsme taky bojovali se všima, holka je pravidelně nosila ze školy, také dlouhé a husté vlasy - s maminkami jsme při každém rodičáku bojovali, aby se každý den prohlíželi vlasy a ten kdo by je měl, aby šel ihned domů a vrátil se až bez nich, ale prý podle zákona to nejde, že to je diskriminace - to byli hádky

  já si barvila vlasy zesvětlovačem - tak jsem byla bez vši

  manžel naštěstí krátké vlasy, tak se neměli čeho chytit

  nám nejvíc pomohl psí šampony proti všim a blechám - doporučila nám to doktorka

  teď musím říct, že je klid delší dobu - bojovali skoro dva roky, je to hrozné, holka brečela, já jsem brečela - hrůza

  1. na komentář reaguje denkas — #9
  superkarma: 0 07.01.2011, 13:32:04
 5. [7] ula [*]

  Maši — #5 Zoufalá jsem strašně, to si dovedeš představit.

  superkarma: 0 07.01.2011, 13:10:54
 6. avatar
  [6] dorule [*]

  ula — #4 ono to barvení zahubí jen živé vši..hnidy zůstanou..jj..taky jsem převlékala a svlékala kde co a prala do noci, když sušáky nestačily,vozila jsem vyprané prádlo mamce na sušení..U kluka to bylo jednoduché u toho mne při druhé invazi vší přešla trpělivost a šel chudák do hola..u dcery jsem se to praktikovat neodvážila,bo mi me asi její táta bacil..přeji pevné nervy a ať nad těma breberkama zvítězíš!!!

  superkarma: 0 07.01.2011, 13:03:26
 7. avatar
  [5] Maši [*]

  Tak s tímto jsme si užili svoje, vší jsme se zbavovali asi rok , jediné co pomáhalo bylo obě dcery nabarvit, ale vši byly po nějaké době zase zpět a barvit je stále dokola nešlo...zkusili jsme snad úplně všechno,  stálo nás to neskutečně peněz, nervů a úsilí, pořád praní, nejrůznější přípravky, barvení, psala jsem do školy a volala rodičům spolužáků, ale pořád se nám vracely a normálně dostupné přípravky na hubení vší nezabíraly.....až nakonec jsem koupila sprej na psy, proti blechám a vším a týden v kuse jsem jim denně hlavu tím sprejem stříkala .....a to jediné zabralo...Ale vzpomínám, že jsem byla fakt zoufalá Sml22

  1. na komentář reaguje ula — #7
  superkarma: 0 07.01.2011, 12:21:52
 8. [4] ula [*]

  dorule — #3 Já jsem si spíše říkala, že když to napatlám barvou, tak příp. chemie zahubí vši, ale já žádné nemám, bylo to pouze preventivní barvení.

  1. na komentář reaguje dorule — #6
  superkarma: 0 07.01.2011, 11:36:29
 9. avatar
  [3] dorule [*]

  Na tyhle malé hnusné potvůrkySml69 jsme zkoušeli všechno možné,ale jediné co se nám opravdu osvědčilo je přípravek PEDICUL HERMAL. Jinak musím vyvrátit i mýty,že do barvených vlasů nejdou..JDOU!!!

  1. na komentář reaguje ula — #4
  superkarma: 0 07.01.2011, 10:37:15
 10. [2] Nicolenka [*]

  Doporučuje se údajně psí šampon proti vším. kamarádka také nevěděla co s nimi, vyzkoušela vše možné i nemožné a jedině ten šampon pomohl. Jak se ale jmenoval, to bohužel nevím Sml23

  superkarma: 0 07.01.2011, 10:29:31
 11. avatar
  [1] malvina [*]

  ULO,  je to  úsměvné, ale   vidím sebe   před  16 lety. Dítko , synek si přinesl  ze  školky ..vši.  Já jsem   byla   tak vyřízená, že jsem   prala snad 10 praček. Vše, ložní prádlo, utěrky, záclony, ubrusy........   do rána.....

  superkarma: 0 07.01.2011, 10:08:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme