Na Mikuláše nemám moc hezké vzpomínky. Když si vzpomenu, jak nás jako děti strašili už od podzimu Mikulášem, tak svým dětem rozhodně tohle nedělám...

Na Vánoce jsem se jako dítě strašně moc těšila, ale úplně jsem se klepala z toho, že ještě předtím musíme zažít trauma s Mikulášem.

Na balíčky jsme vždy čekali u babičky a dědy, oba bydleli v domečku dole, my v prvním patře. Když jsem uslyšela zaťukání na dveře, sevřel se mi žaludek tak, že jsem se skoro počůrala strachy.

Mikuláš vešel, my s bráchou jsme utíkali na chodbu, kde ale z druhé strany šel pěkně hnusný čert a to nás tak vyděsilo, že jsme se zase vrátili za Mikulášem, brácha se schoval mámě pod sukni a já jsem odkoktala básničku, dostali jsme balíček sladkostí, ale taky balíček uhlí.

Vím, že jsem vždy brečela, protože uhlí jsem si nezasloužila. Víte, dospělí všechno vnímají trochu jinak, ale děti berou vše moc vážně, všemu věří a berou to jako vážnou věc.

Svým dětem dávám balíčky za okno a večer, když se navečeříme, tak hledají, za kterým okýnkem na ně čeká sladká odměna. Chodíme také na Mikulášskou v rámci MŠ, ale je to spojené s krásným představením a celkově je to tak krásná atmosféra, že se děti ani nebojí.

Zasílám i foto z letošní Mikulášské akce, která se moc povedla.

ula

Děti měly i kostýmy převážně čertíků a tak je celá akce pojatá velice vesele.

Všem dětem bych přála, aby měly na Mikuláše jen hezké vzpomínky, protože ty moje moc hezké zrovna nejsou.
Ula

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ono je to všechno o rozumu těch, kdo se převlékají, a hlavně individuálně o tom, jak je psychicky disponované to které dítko. Proto jsem to nechtěla zkoušet, protože jsem se bála, aby to holky nějak nevzalo. Vidíš, a některé děti jsou úplně v pohodě. Jenže poznej to dopředu... M.

Pište své zážitky, názory a veselé historky o čertech a Mikuláších na redakce@zena-in.cz. Také si myslíte, že strašit děti se nemá?

Dnes ještě vyhlásíme chcípáka a borce dne a nakonec vylosujeme jeden z vašich příspěvků.

Vylosovaný autor příspěvku k tématu bude odměněn punčochou s kosmetikou. Tedy za předpokladu, že byl hodný!

Reklama