Rodina

Ukradený kočárek. Co na to pojišťovna?

Stalo se vám to někdy? Že vás někdo nečekaně okradl? A sebral vám něco, co potřebuje e k denní potřebě? Napište nám o tom, my se zeptáme za vás!

Ukradený kočárek

Před týdnem mi u nás v domě ukradli kočárek. Nemáme výtah, bydlím ve druhém patře. Nejprve jsem rychle vynesla nákup, pak tříměsíčního syna, a když jsem se vracela pro kočárek, tak už v chodbě dole pod schody nebyl! Myslela jsem, že se mi jen zdá, že přece za tak krátkou dobu se nemohl ztratit! Ale bohužel to byla pravda. Někdo ho během těch tří minut ukradl. Nemáme dole v činžáku kočárkárnu, kočárek nosíme nahoru do bytu. Ach jo, stál osm tisíc a je fuč. Kdyby se mi ten zloděj dostal pod ruku... Měla jsem zkažený ne celý den, ale celý týden. Koupila jsem na internetu jiný kočárek, naštěstí levný, ale ne tak hezký.

Dana

kočárek

Protože se kočárky kradou celkem často, obrátili jsme se na odborníka z oblasti pojištění

Zeptali jsme se paní Dagma Koutské, z oddělení komunikace Allianz pojišťovny, jak by se měly v rámci pojištění chránit matky proti ukradeným kočárkům.

Jak se mají maminky chránit před ztrátou kočárku? Jak má být kočárek zajištěn, aby se na něj vztahovalo plnění proti ztrátě - u běžné pojistky domácnosti. V případě, že si je nemohou vzít do bytu. (využívají kočárkárnu, kočárek někde přivazují....)
Ideální je sjednat si pojištění domácnosti, ale samozřejmě se ještě před jeho sjednáním zeptat, jak jsou tyto nezbytné dětské dopravní prostředky v pojištění ochráněny. Většinou je totiž třeba kočárky zabezpečit podobně jako například kola - pod zámkem ve sklepě, nebo v jiné místnosti určené k jejich skladování. Takže při plnění z běžného pojištění domácnosti se u krádeže vždy zkoumá způsob, jakým pachatel překonal překážku - tedy například odvrtal zámek od kočárkárny, vylomil mříž ve sklepě.

Vím, že pojišťovna Allianz nabízí typ pojištění domácnosti, kde je myšleno i na volně stojící kočárky, které si matky nemohou vzít do bytu a nemají je kde zajistit proti krádeži. Kočárek tedy musí stát na chodbě. O jaké pojištění jde, co byste poradila těmto matkám?
AllianzAllianz pojišťovna přišla s novinkou a svým pojištěním domácnosti ve variantě Exkluziv kryje právě u dětských kočárků a také invalidních vozíků, na něž jsou jejich uživatelé odkázáni, i krádež prostou, tedy bez překonání zabezpečení. V praxi to znamená, že pojišťovna uhradí i krádež kočárku umístěného ve společných prostorách domu. Ze stejné varianty tohoto pojištění domácnosti uhradí i odcizení kočárku z automobilu - tam už se však pachatel musí dostat násilím. Limit v obou pojištěních je 10 % z celkové pojistné částky pro vedlejší prostory, takže pokud máte pojištěné věci například na 100 tisíc, je limit 10 tisíc, pokud na 500 tisíc Kč, je limit plnění 50 tisíc korun.

   
06.06.2011 - Finance a práce - autor: (red)

Komentáře:

 1. [14] Martina59 [*]

  Doporučuji nějaké kvalitní pojištění

  superkarma: 0 02.06.2013, 09:57:40
 2. [13] sdrawa [*]

  Mě jednou ukradli sportovní kočárek, nejdříve jsem z toho byla zoufalá, ale pak jsem si koupila nový

  superkarma: 0 29.05.2013, 20:40:28
 3. avatar
  [12] hubajda [*]

  tez me ukradli kocarek byla zima a ja jsem sla na kontrolu jak to byva po porodu kocarek jsem nechala v kocarkarne a vzala dceru jen v overalu k lekari kdyz jsem prisla od lekare do kocarkarny tak kocarek byl fuc hned jsem volala policii a tatka me vzal v tom mrazu malou domu nastesti ze bydlim kousek od lekare jinak nevim jak by to tenkrat dopadlo mela jsem delany kocarek na zakazku po tydnu jse nasel zaparkovany na druhem konci mesta ve dvore tenkrat jsem dekovala bohu ze se nasel

  superkarma: 0 20.12.2011, 16:39:02
 4. avatar
  [11] marcela-1 [*]

  určitě je řešení

  superkarma: 0 03.12.2011, 07:11:29
 5. [10] Rapunzela [*]

  To mé dceři 2x za sebou ukradli z uší náušničky, naštěstí nebyly zaplombované, tak jí nenatrhli ouško. Policajt, tehdy esenbák, mi hlavně dělal přednášku, že nemám nechávat dítě samotné, že jeho žena taky měla děti atd. Jednak se tehdy děti neunášely, jednak jsem měla ještě 2.leté další dítě a vynést zároveň kojence ve fusaku, batole a nákup, to jsem teda fakt nezvládala. Nejlepší bylo, když se nakonec zeptal, jestli chci ty náušnice zpátky, kdyby je náhodou našli. Já jsem s tím samozřejmě vůbec nepočítala, ale přišlo mi správné nahlásit trestný čin.A když jsem to vyprávěla na rodinné sešlosti, přidala matka mého švagra, nyní 60-ti-letého, že mu v 20-ti stupňovém mrazu ukradli z hlavy čepičku. Takže nic nového, jenom je toho nějak víc, se mi zdá.

  superkarma: 0 10.06.2011, 12:12:09
 6. avatar
  [9] kometa [*]

  mio — #1 lidi jsou opravdu svině, ale mě vyděsila představa, že vynesla prvně nákup a nechala děcko dele samotné? Co kdyby ho ukradli i s tím kočárkem

  superkarma: 0 06.06.2011, 17:55:48
 7. avatar
  [8] kebulkaevulka [*]

  Sml31Taky mi na Žižkově v domě ukradli kočár a dost drahý,prolezla jsem snad všechny zastavárny v okolí a nic,hajzlové

  superkarma: 0 06.06.2011, 17:51:40
 8. [7] pinokio [*]

  átéčko — #6 To asi byla bílá vrána.Já mám s policisty samé negativní zkušenosti.Když nás přepadli večer v obchodě,trvalo jim půl hodiny než přijeli.

  superkarma: 0 06.06.2011, 12:25:44
 9. avatar
  [6] átéčko [*]

  Já jsem měla dobrý zážitek s pojišťovnou. Vlastně za to mohl policista PČR. Kočárek byl asi po 3dětech, Vládíka jsem na něm taky pár let vozila a policista mi řekl, že nemám nárok na nic,když byl starý.

  Ale navrhl mi, že koukne u nich v domě, jestli by mi někdo nějaký nedal. Bohužel.Ale napsal zprávu pro pojišťovnu tak, že jsme dostali peníze na nový......

  1. na komentář reaguje pinokio — #7
  superkarma: 0 06.06.2011, 11:53:08
 10. avatar
  [5] denkas [*]

  Taky sem tahala kočárek do 1.patra-bylo to jako 1a půl patra!Libertu!Kodrcala po schodechSml80 Sestra si tenkrát na inzerát našla "stegnera" Když se s tou ženskou sešla ,tak zjistila ,že to je dcera ,strejdy známý.Tak ji pozvala k nám ,ta jí slíbila pak i sporťák.No měla kočár asi 2 měsíce a ukradli jí ho ,měla ho řetězem přidělaný k topení na chodbě! Ale to není konec .Asi druhý den přišla ta ženská na návštěvu a když se dověděla ,co se stalo ,tak ji sehnala jinej kočár,nějakej italskej.A zas asi za měsíc jdem Vodičkovou a nějaký chlap,to je můj kočár!!Tak šli na policajty .tam ,že mají nějakou ženskou v merku ,že ve Vršovicích před poradnou krade kočárky!Měli popis,ale nevěděli ,kdo to je.Měla asi 3letý dítě ,to tam šoupla a jela!No a nakonec ségra odvozila kluka v pujčený libertě. Jo a od pojišťovny peníze dostalaSml16Ale to už je málem 40let Sml80Sml71

  superkarma: 0 06.06.2011, 11:53:04
 11. avatar
  [4] ToraToraTora [*]

  Klára Křížová — #2 To by jeden blil. Chápu sousedské třenice, ale že takové ho**o nenapadne, že to odprdne nakonec to dítě, které za spor nemůže. Sml80

  superkarma: 0 06.06.2011, 10:44:50
 12. avatar
  [3] mio [*]

  Klára Křížová — #2 milí sousedéSml3Sml79

  superkarma: 0 06.06.2011, 09:29:07
 13. [2] Klára Křížová [*]

  mio — #1 Já jsem tahala kočárek do třetího patra bez výtahu, nebo jsem ho nechávala na dvoře pod stříškou - ale ne přes noc. Naštěstí mi ho nikdo neukradl, jen když lilo někdo ze sousedů mi ho vystrčil zpoza té stříšky tak, aby mi do něj nalilo. Takže když jsme pak jeli ven, čekalo mě dole nepříjemné překvápko, kočárek byl durch mokrý Sml15 

  1. na komentář reaguje mio — #3
  2. na komentář reaguje ToraToraTora — #4
  superkarma: 0 06.06.2011, 09:20:48
 14. avatar
  [1] mio [*]

  Lidi jsou strašný sviněSml31

  V předchozím bydlišti (3. patro, bez výtahu a kočárkárny) jsem nechávala zaparkovaný kočár v kufru auta (většinou jsme parkovali v těsné blízkosti domu). Vždy bych zkoušela vymyslet jinou variantu, než několikrát denně tahat do vyšších pater dítě, nákup a pak ještě kočár..

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #2
  2. na komentář reaguje kometa — #9
  superkarma: 0 06.06.2011, 00:52:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme