tv

Už jsem to tady na sebe párkrát práskla. Bojím se tmy. Což je přes den docela v pohodě, když slunko zaleze a byt potemní, rozsvítím a žiju dál. Ovšem co dělat, když se snažím usnout? Při světle neusnu a za tmy teprve ne.

Dřív jsem to řešila usínáním při svíčkách. Dokud můj otec, se kterým jsem nějaký čas bydlela sama, než jsme si zřídili bydlení v Lysé, škodolibě nepoznamenal: „Mně fakt nevadí, že spíš s otevřeným ohněm. Vždyť co shoří, to neshnije.“ Od té doby jsem se budila ve strachu, že mi hoří peřina.

Pak přišel nový byt a s ním i úžasná vymoženosti – televize s možností načasovaného vypnutí. To je věc přesně pro mě. Stačí naladit nějakou stanici, která mě zaručeně nechá v klidu spát (dávám nejčastěji hudební, pohádkové nebo zpravodajské kanály). Jediný háček tkví v tom, že spát se má v ložnici a televize je v obýváku. A tak často přespávám tam.

Mělo by se to brzy změnit. Vím, že někdo kategoricky odmítá mít televizi v ložnici, ale já jsem zrovna ten typ člověka, který při televizi usíná nejlíp. Mimochodem jsem si všimla, že ji ani na nic jiného skoro nepotřebuju. Mám jí místo ukolébavek. Většinu času bývá vypnutá. Jen občas mi slouží jako kulisa při cvičení, vaření a podobně.

Ovšem naprostou většinu času, kdy je televize zapnutá, nezabírají filmy nebo seriály, nýbrž hraní her. Bez telky by to totiž nešlo. A tak v naší domácnosti zaujímá čestné místo jedna fešná plochá televize a druhá starší krabicoidní bedna, která čeká vypnutá, až se pro ni uvolní nějaké místo. Snad se tím i vyřeší spory typu: "Na co se budeme dnes dívat?"

A jaký máte vztah k televizi vy? Máte ji vůbec? Na co koukáte nejčastěji? Kolik času u ní trávíte?

Vaše příspěvky k tématu televize a já posílejte už teď na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příběhy budeme v průběhu celého dneška zveřejňovat a samozřejmě na konci dne také vybereme jednu z pisatelek, kterou odměníme. Tentokrát můžete získat hydratační krém na nohy s granátovým jablkem a čokoládou od Avonu a ještě jednu čokoládu do žaludku od Orionu.

Reklama