.

Uklízet Česko budou tisíce dobrovolníků včetně ministrů či velvyslanců. Přidáte se?

Novinky

Uklízet Česko budou tisíce dobrovolníků včetně ministrů či velvyslanců. Přidáte se?

Už v sobotu se bude uklízet Česko. V rámci celorepublikové akce se chystá přes 1 700 úklidů, tedy o polovinu více, než loni. A ruku k dílu má přiložit i velvyslanec USA Andrew Shapiro! Také vy se stále ještě můžete přihlásit.

Většina úklidů českých měst, obcí i přírody v rámci Ukliďme svět, ukliďme Česko se uskuteční již v sobotu. I nadále se však mohou hlásit nejen samotní dobrovolníci, ale také další organizátoři hromadných úklidů. Z logistických důvodů však již bez nároku na materiální podporu ve formě pevných pytlů a především pracovních rukavic.

Organizátoři z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ekosmák rozeslali pořadatelům jednotlivých úklidů přes 30 000 párů rukavic a 50 000 pytlů na odpad, z nichž významnou část zajistilo z prostředků Operačního programu ŽP Ministerstvo životního prostředí.

uklid

Úklidové akci i letos udělil záštitu ministr životního prostředí Richard Brabec, který se sám do uklízení odpadků na Ústecku zapojí: „Černé skládky osobně vnímám jako celorepublikový problém, který v naší současné legislativě není dostatečně řešen. Proto jsme se na ně zaměřili i v návrhu nového odpadového zákona, u nějž momentálně vypořádáváme připomínky. V tomto novém zákoně dáváme obcím do rukou víc pravomocí pro boj s tímto nešvarem, a díky novým legislativním nástrojům by mohly také obce čerpat dotace na odstranění černých skládek z prostředků Ministerstva životního prostředí. Rád také osobně podpořím i chystanou dobrovolnickou akci, v sobotu budu uklízet od 9 hodin v Terezínské kotlině v Litoměřicích. Chtěl bych poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se do společného úklidu po celém Česku zapojí a přispějí ke snížení počtu černých skládek u nás.“

Mezi organizátory úklidů se letos přihlásilo 25 firem, 425 obcí, 650 zájmových organizací, 300 škol nebo například přes 2 desítky dětských domovů. Po výzvě Velvyslanectví Slovinské republiky se do akce zapojí i další diplomaté a zahraniční účastníci z Velvyslanectví Kazachstánu a USA, z americké ambasády to konkrétně bude velvyslanec Andrew H. Shapiro.

uklidzenav

Přidejte se i vy! Z pestré nabídky úklidů si můžete vybrat ten svůj, stačí se podívat na www.uklidmecesko.cz/map/.

   
12.04.2016 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Žofie [*]

  To určitě! Sama bordel nedělám a po někom ho budu uklízet a to tak, že každý rok Sml15 Vždyť, když to nějací dobráci uklidí, jak je možné, že za rok můžou nastoupit zase?? Nechce se mi být za blbce Sml23 A pořád ti samí vyčuránci budou dělat bordel a pořád ti samí trubkové budou chodit uklízet ? Mně to prostě nesedí Sml80

  superkarma: 0 13.04.2016, 13:49:04
 2. avatar
  [9] Tomíška [*]

  Sml31 neee,sama bordel nedělám vedla jsem k tomu i děti,nedovolí si ani vyplivnout žvýkačku na zem,a když vidím bezdomáče ja rabují kontejnery a kolemprojíždějící hlídka měštáků na to dlabe,že půlku obsahu vyházeli na zem tak si říkám proč bych měla?

  superkarma: 0 13.04.2016, 07:24:12
 3. [8] dadma [*]

  amphora — #5 Souhlasím, že stát má pouze daně ,které vybere od nás a pak záleží na co se použijí. Když platíme rozkrádačky,tak pak chybí peníze jinde.Vůbec některé věci nechápu ,jak jsou vůbec v tomhle státě možný.

  superkarma: 0 12.04.2016, 23:54:32
 4. [7] Rikina [*]

  No a jinak teda uklízet nejdu, mám nauklízeno na několik životů - kilometry břehů potoků, spousty vyčištěných studánek, nepočítaně kil všelijakého čurbesu posbíraného v lesích. Je to marný, je to marný, je to marný. Lidi jsou sběř. Do týdne je tam ten chlív znova a ještě větší, jak předtím. A zkuste si někomu něco říct... akorát bude sprostej. Sml15 Už jsem rezignovala, roky jsem se snažila jakožto aktivní člen několika spolků ochránců přírody, a k čemu to celé bylo? Výsledek tučná kulaťoučká nula. Lidi se prostě vychovat nedaj, ani zářným osobním příkladem pana ministra či pana velvyslance.

  superkarma: 0 12.04.2016, 22:11:05
 5. [6] Rikina [*]

  Jo, šla bych do Terezínské kotliny uklízet s panem ministrem, kdyby byl tak laskav a pověděl mi, proč dosud nebylo údolí Labe zařazeno do soustavy Natura 2000, ačkoli je to biologicky významná lokalita, a mělo se to stát už dávno, kdyby se postupovalo podle jednotné metodiky EU. A taky by mě zajímalo, proč pan ministr vyvíjí tlak na pracovníky MŽP, aby odsouhlasili výstavbu jezů na dolním Labi - plavební stupeň Děčín. Kdybych byla drzá, rovnou bych se ho zeptala, kolik za to má slíbeno. Sml24

  superkarma: 0 12.04.2016, 22:00:20
 6. avatar
  [5] amphora [*]

  dadma — #3 stát nic neasanuje, asanujeme všichni , neboť my všichni platíme daně a tudíž stát hospodaří s našimi penězi , akorát s tím rozdílem, že se pár vyčůranejch jedinců pořádně napakuje, jak píšete , a my ostatní na to doplatíme a hlavně ten úklid nepořádku zaplatíme !!!!Sml80Sml80

  1. na komentář reaguje dadma — #8
  superkarma: 0 12.04.2016, 20:36:15
 7. avatar
  [4] SNÍŽEK [*]

  každý si má uklidit sám po sobě Sml31

  superkarma: 2 12.04.2016, 18:31:40
 8. [3] dadma [*]

  Taky jsem kdysi bývala ,takto blbě aktivní. Dneska když vidím ,jak každý dělá bordel a já budu po někom chodit uklízet, když sama nikde nepořádek nedělám i hovno po psovi seberu. Bezdomovci u nás z kontejnerů vytáhnou plastové pytle ,roztrhnou a nechají válet vedle popelnice,mládež u nás courá s PETkama a pak to odhodí ,kde zrovna stojí, "podnikatelé" co sem navozili odpadky z Německa ,"podnikatelé" ,kteří udělali skládky pneumatik ,"podnikatelé " kteří obchodují se zbraněmi ,tak ti všichni schrábnou peníze a asanuje to stát.

  1. na komentář reaguje amphora — #5
  superkarma: 1 12.04.2016, 17:49:07
 9. avatar
  [2] renda4141 [*]

  Také vyrážíme. Máme za barákem řeku, tak půjdeme podél a budeme čistit břehy. Líbí se mi, že rok od roku se přidává čím dál, tím víc lidí. Perfektní je i spolupráce s magistrátem. Když narazíme na černou skládku s větším odpadem, nafotíme a se souřadnicemi pošleme na magistrát a oni tam pošlou techniku, kontejner a partu chlapů a oni se o to postarají. Je to ale nekonečný boj. S každou větší vodou připlavou další odpadky. Ale my se jen tak nevzdáme.Sml16

  superkarma: 0 12.04.2016, 17:04:40
 10. [1] bobani [*]

  Sml59

  superkarma: 0 12.04.2016, 16:26:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme