Obraz vánoc, který si přinesla čtenářka Gaba23 z puberty, se jí moc nelíbí. Ale dnes, když má děti, se jí opět vrací na Vánoce ten správný pohled...

Štvou vás vánoce? A čím konkrétně? Například čtenářku Gabu23 štve vzpomínka na Vánoce, jak je vnímala jako adolescentka...


Dobrý den všem.
Když se v čase vrátím do svého dětství, tak jako každé dítě jsem se těšila na vánoce. Hlavně tedy na ježíška, vlastně na dárky. Okolí jsem kolem sebe moc nevnímala. Nějaká večeře, cukroví, nebo úklid. Nejdůležitější pro mě byl stromeček a pod ním hromadu věcí zabalených v krásném papíře.
Člověk roste a někdy i zmoudří. Puberta mi vzala iluze. Vánoce? Proč? I dodnes mám před očima scénky z vánoc. Svátky klidu a pohody, možná, jen né u nás.
Úklid, pečení, nervozita, hádky. Rodiče se pořád hádali a o vánocích snad stokrát více, než kdy jindy. Nesnášela jsem to předstírání u stolu, jak jsme „spokojená“ rodinka. Ťukání vaječňákem a přání hezkých svátků, když ještě před usednutím ke stolu na sebe rodiče křičeli vybraná slůvka. Pořád mám před očima uhoněný výraz mámy, když dosedla ke stromku. A tenkrát jsem přestala mít ráda vánoce. A v duchu jsem si slíbila, že já taková nikdy nebudu. Vlastně bych jim měla poděkovat, vzala jsem si z jejich vztahu ponaučení a dělám vše jinak, než oni.
A vánoce dnes?
Co se nám narodily děti, vánoce jsou rok od roku krásnější. Snažím se vše prožít v pohodě, nehonit se a hlavně rozdávat úsměvy, protože úsměv nestojí nic a přitom dává mnoho. Podle spokojených očí dětí a manžela si myslím, že se mi to daří.
Vánoce plné klidu, lásky a hlavě úsměvů přeje,
Gaba23

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

  • Co vás štve na Vánocích?

Prostá otázka, na kterou by se dalo jistě odpovědět jen jednou prostou větou. Ale chcete-li mít šanci k získání jednoho odporně zeleného dárku od AVONU (schválně vám neprozradím, co to je), tak mi napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec. Pošlete ho na redakční e-mail uvedený níže a pamatujte, že pokud toužíte po jeho uveřejnění, měl by přistát v redakční e-mailové schránce nejpozději 21. 12. 2011 v 15.00 hodin odpoledne.

Dnes máte také poslední možnost sbírat body do naší Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun. Proto jsem se rozhodl, že k odporně zelenému dárku od AVONU rozdám ještě 2.540 prémiových bodů mezi dnešní přispěvatelky. Kolika přispěvatelkám je rozdám, to se rozhodnu v průběhu dne, podle kvality a zajímavosti příspěvků.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama