Když jsem přemýšlela, na jaké stylové téma bychom mohly dát řeč, napadly mně nehty. Co žena, to jiný tvar a kvalita nehtů, jiný vkus co se délky a zdobení týče. Některá je konzervativní a praktická, jiná se ráda zdobí a krášlí. Jedna si vystačí s nehty přírodními, druhá si nechává lepit nehty umělé. Jak jste na tom vy?

Nehtová studia u nás rostou jak houby po dešti, ale na mě určitě nezbohatnou.  Vůbec si nedokážu představit, že bych si na své chlapsky lopatovité ruce nechala přilepit dlouhé drápy.

nehty

 Nemám to zapotřebí, moje nehty (prý) mají hezký tvar a sluší jim to nakrátko. To jsem si nevymyslela, ale vyslechla od manikérky, u níž jsem byla jednou v životě. Chtěla jsem vyzkoušet francouzskou manikúru. Vypadala krásně, ale stejně jsem se cítila nesvá. Stále jsem pozorovala ty své nápadné bílé konečky nehtů a připadala si jako šelma. Nakonec  jsem to psychicky nevydržela, vzala odlakovač a paráda šla do háje.

Párkrát jsem ještě zaexperimentovala s barevnými laky, ale skončilo to stejně. K čemu laky a dlouhé nehty, když mi nesluší a hlavně překáží, když se hrabu v hlíně, hraju na kytaru, něco natírám, nebo  drbu svoje zvířata.

Jiné je to s nehty u nohou. Tam se dokážu odvázat a s přírodním tónem si nevystačím. Připadám si jako nahá. Právě teď je mám nalakované temně bordovým lakem, který vypadá zdálky jako černý. Ale už jsem měla i lahvově zelený, tyrkysový a oranžový.

nehty

Jenomže proti tomu, co se nosí, jsem absolutní břídil.

Čtěte také:

Zelený lak k růžovým botám? Jasně, nebo nikdy? Něco o historii laků a nehtových úprav se dočtete v tomto článku: Nehty. lakujete, lepíte, leštíte, nebo na to pečete?

Jak jste na tom se svými nehty vy, milé ženy-in?

  • Jste pro krátké, nebo dlouhé? Proč?
  • Nalakované, nebo přírodní? Jaké barvy máte nejraději? Ladíte je s obuví nebo s oblečením?
  • Nechala jste si už nalepit nehty umělé? Co vás k tomu vedlo? Jste spokojená?
  • Pamatujete, kdy jste si nalakovala nehty poprvé v životě?
  • Co nehty na nohou? Lakujete barevně, nenápadně, nebo vůbec?
  • Pošlete nám fotky svých drápků?

Na vaše příspěvky, názory, příhody, ale i fotky se těším na naší redakční adrese: redakce@zena-in.cz

Hádejte, co bude odměnou za nejlepší příspěvek dne? Samozřejmě, že krásné laky na nehty značky AVON. Jestli je použijete na ručičky, nožičky, nebo někomu dáte, je už vaše věc.

dárek

Reklama