Pěstěné ruce jsou prý vizitkou dokonalé dámy. Snažím se o to, i když po víkendech u koní, kdy hážu hnůj nebo sekám dřevo, to někdy jde ztěžka udržet si půvabné prstíky a dlaně. A totéž platí o nehtech. Nosím svoje, umělé by mi dlouho nevydržely. Ale mnoho žen je používá, mají totiž spoustu výhod. Dobře drží, můžete s nimi dělat prakticky cokoli, krásně se lesknou a lak na nich vydrží dlouho.

Mezi módními trendy stále vede francouzská manikúra na kratších nehtech zapilovaných do zaobleného obdélníku. Slušet vám bude přes den i na tu nejslavnostnější příležitost. Na dlouhé rudé drákulovské drápy se zlatými ozdůbkami zapomeňte. Nemají šmrnc a na kráse vám nepřidají, ba právě naopak. Mohou i okolí vyděsit.

Umělých nehtů existuje víc druhů. Pokud se v nabídce zorientujete a nenaletíte na nekvalitní zboží, s novými nehtíky budete spokojená. Hlavně nekupujte v drogeriích lepicí – nic nevydrží. Svěřte své drápky odborníkům.

Co s vámi v salonech provedou? Dají vám na výběr a poradí.
Gelové s francouzskou manikúrou. Nehty se nejprve odlakují, odmastí a potom na ně nalepí tipy, které se zpilují do tvaru. Následuje nanesení bílého gelu na špičky nehtů. Na lůžko přijde řídká gelová báze. Poté na celý nehet rovnoměrně rozetře průhledný modelovací gel. Po každém nanesení gelu se nehty „zapečou“ v solární peci (tvrdí se pomocí UV záření). Pak se opilují a následuje lesklý gel. Na závěr ruce znovu strčíte na chvíli pod UV lampu. Výsledek? Přirozeně vypadající lesklé nehty.

Dalšími „nehtovými“ materiály jsou akryl (pryskyřice, porcelán, prášek či pudr). Tato hmota se nanese štětcem a tuhne na vzduchu. Nevýhodou může být, že méně kvalitní materiály začnou časem žloutnout. Pak tu máme tzv. fiberglass (je to hedvábí nebo gel bez zapékání). Tento materiál je křehčí než akryl. Nános je tenký, pak se použije aktivátor a hmota rychle uschne. Nejčastěji se používá jako záchrana vlastního naštípnutého nehtu.

Umělé nehty můžete sama lakovat. Aby vám vydržely co nejdéle, nepoužívejte na ně přípravky s acetonem, který je rozpouští. Obsahují ho některé laky na nehty nebo odlakovače. Stejně tak jim ubližují i agresivní saponáty, dezinfekce a příliš časté máčení rukou. Tyto nehty vydrží dlouho, ale spolu s těmi vašimi přirozenými odrůstají, takže se musí pravidelně (většinou po 3 týdnech) doplňovat.

Jaké máte nehty?

Vlastní?

Dáváte přednost umělým?
Jak se o ně staráte?

Máte ráda barevné laky, nebo klasiku?

 

Napište mi.

Reklama