Síla internetu

 

Mám sousedku. Takovou tu, ke které můžu zajít večer a vezmu jen klíče od bytu a možná někdy láhev vína.

 

Tak téhle sousedce uhynulo manželství docela v křečích, ale ona je silná a vše v pohodě zvládá. Děti chodí do školy, ona pracuje, ledničku má plnou a docela i uklizeno. Víkendy tráví sportem, ráda čte a razí heslo „hlavně bez chlapa“.

 

Tahle životem zničená frustrovaná duše u mě seděla před dvěma měsíci a lála všem chlapům v produktivním i neproduktivním věku. Slova jako nikdy, v žádném případě a to se mi stát nemůže, byla její oblíbená. Každopádně tvrdila, že minimálně rok si dá „voraz“.

 

A teď v úterý se objevila s lahví červeného vína v podpáždí, vysmátá jak lečo a rozhodně nevypadala jako zdrcená žena v rozvodovém řízení. Po dvou skleničkách z ní vypadlo, že určitě rok nevydrží, ba co více, už to nějak nerozdejchává ani teď. Celibát jí leze krkem a chlapy k životu potřebuje.

To síla internetu jí dostala. Po vzoru slavného filmu „Láska přes internet“ už před dvěma měsíci zavítala na stránky seznamky a nelenila a napsala několika potenciálním nápadníkům.

 

Selektovala holka, seč mohla, ale jeden vytrvalec psal pořád. V jednu chvíli dokonce několik dní neodpověděla. Proč taky? Vždyť to plémě chlapů ji tak strašně pokořilo, urazilo a její sebevědomí dostalo na nulu! Po měsíci měla prsty od klávesnice ušoupané, normální e-mailová stránka nestačila, tak přikládala přílohy ve Wordu, nakonec i fotku přihodila. Vybrala holka tu s dřívějším datem, co kdyby??

 

Tak tahle sousedka už si dnes nepíše jen po internetu, ale modrají jí prsty od klávesnice jejího mobilu, v noci občas nestihne jít spát, protože to volal on. Ráno pak táhne své děti do škol, běží do práce a večer až všichni zalehnou - včetně psa, komunikuje za pomoci všech možných operátorů. V mezičase běhá pro sociální dávky, aby měla na zaplacení účtů za telefon.

 

Naštěstí už se s ním schází, a tak snad její složenky budou příští měsíc vypsány na menší sumu. Při první schůzce ji sice přehlédl, protože poslala raději fotku z pubertálních let, ale hlavně, že se našli. A tak si říkám: To je síla internetu! Tohle je síla internetu.

Reklama