Jaká jiná soutěž by se hodila k dnešnímu tématu, než básnická poznávačka. Ano, ano, budete hádat autora jedné konkrétní básně, a nebude to jednoduché. Bez znalosti literatury se tentokrát neobejdete...

Přečtěte si tuto báseň...

Balada

Kdys žila slečna, jakých je
málo v tom světě kolem.
Ta na procházku chodila
s bělostným parazolem.

Byl jeden smutný mládenec,
ten utrápil se bolem,
neb do srdce ho ranila
svým bílým parazolem.

Ku jeho hrobu plakávat
chodila pustým polem.
ještě mu ve hrob rýpala
svým bílým parazolem.

Váš úkol by se mohl zdát lehký, stačí, když do připraveného odpovědního boxu napíšete jméno básníka, který tuto báseň napsal. Ovšem pozor, není to až tak lehké, neb jsem si dal práci a nalezl báseň, kterou nenajdete jinde na internetu (alesoň doufám). Básník se s ní dostal do výboru Česká poezie XX. století na 127. stránku.

Víte? Tušíte? Chcete si tipnout? Tak neváhejte a následujte následující odkaz...

Své odpovědi v žádném případě nevkládejte do dikuze pod tímto článkem, vyřadíte se tak ze hry a zkazíte zábavu ostatním čtenářkám.

Odpovídat můžete do 29. 11. 2012, 9.00 hodin.

Co můžete vyhrát?

V této hádankové soutěži odměníme hned 5 hádající. Tentokrát je Hádanková soutěž provázána s Velkou vánoční soutěží. 5 hádajících se totiž se podělí o balík 100.000 extra bodů do Velké vánoční soutěže. Ano, počítáte dobře, každá z odměněných si přijde na 20.000 bodů - slušná sumička, což?

Tato hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 19. 11. 2012 do 31. 12. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 15 hádanek, zařadíte se do slosování o již zmíněný balík bodů

extra body

Reklama