Kdo někdy v životě držel dietu, a že to je téměř každá žena, která jednou za život nějakou tu dietu vyzkouší, potvrdí, že není tak těžké zhubnout, jako si poté váhu udržet. Ono to totiž není nic snadného.

Na to, jak si váhu udržet, byste se měla zaměřit především v případě, že se rozhodnete investovat nemalé peníze do různých „zaručených“ kurzů. Statistika totiž ukazuje, že zhruba polovina lidí, kteří se v odborně fundovaných kurzech zbavili za tři měsíce pěti až deseti procent své váhy, si shozená kila v různé míře udrží. Přibližně polovina lidí se vrátí ke svým špatným stravovacím návykům, a tedy také nadbytečným faldům.

Někteří lidé si skutečně po absolvování diety nebo kurzu svou váhu udržet, což se ale neobejde bez vyhýbáním se kalorickým bombám. A to je zároveň to, co zase plno lidí nedokáže a na čem jejich plány a sny o krásné postavě ztroskotají. Ještě horší než kalorické bomby je nesprávné rozložení jídla: Člověk nesnídá, nesvačí a nejvíce toho sní v druhé půlce dne.

To, jestli si shozená kila udržíme, záleží na tom, jakým způsobem zhubneme. Nepříjemné pocity, které mohou provázet hubnutí, významně snižuje sportování nebo aktivní pohyb. Pohyb pomáhá spalovat přebytečné kalorie a ukrajovat z tukových polštářů. Díky sportování a lepší kondici čelíme také lépe stresům. Máme menší sklon využívat jídlo jako doping, když jsme unavení atd. Není náhodou, že lidé, kteří sportují nebo cvičí, snáz hubnou a mají i vyšší šanci si nižší váhu udržet. Shodují se na tom odborníci stejně jako výzkumy. Jakmile lidé začnou shazovat kila, okolí je chválí, obdivuje nebo jim i závidí. Když se po skončení kurzu začnou snažit, aby si svou váhu udrželi, což bývá mnohem těžší, nechválí je už obvykle nikdo. Okolí bere jejich štíhlejší postavu jako hotový fakt. Nechápe, že se ocitli v podobné roli jako absolventi jachtařského kurzu, kteří se svou plachetnicí vyplouvají sami na otevřené moře. Proto jsou pro ně odměny a povzbuzování důležité.

1. Kolik lidí po skončení diety svou váhu zase nabere?
2. Co je pro postavu horší než kalorické bomby?
3. Na čem většinou ztroskotají snahy lidí zhubnout?

Výsledky kvízu a zaručeně vyzkoušené rady naleznete na  http://www.doformy.cz/kviz169

 

Reklama