Domácnost

Udělejte si z posezení na zahradě zážitek!

Posezení v letním parnu na zahradě či aspoň na terase je k nezaplacení. Potřebujete k tomu však jediné – zahradní nábytek. Pojďte se mrknout, z čeho vybírat.

Na trhu je ho spousta. Od laciného plastového třeba z Kauflandu či OBI až po kovářská umělecká díla nebo teakové specialitky. Pro dnešek bych plastový nábytek vynechala, i když vím, že díky praktičnosti a nízké ceně je dost oblíbený. Necháme si ho klidně na jindy.

KOV

Mně osobně se moc líbí, zvláště tepané ozdůbky a retro styl staré dobré Anglie. Představuji si krásná zákoutí velkých tajemných zahrad, jezírek a ptačích krmítek doplněné romantickým posezením právě v křesílku tohoto ražení. Nejsem asi sama, protože je kovový nábytek mezi zákazníky velmi oblíbený. Chlubit se může kvalitou materiálu, dlouhou trvanlivostí a odolností proti nepřízni počasí. Hodně kovového nábytku se vyrábí z pevnostní hliníkové slitiny s povrchovou barevnou úpravou, takže nemusí být vždy kovově šedý. Lze ho zabudovat pevně do země, a tak zabránit zlodějům v řádění. Nevýhodou je jeho vyšší váha a cena. Variantou je i kombinace kovového nábytku se dřevem. Jako nepříznivý je shledáván i fakt, že železo přijímá teplotu okolí. Co to konkrétně znamená? Ve chladném počasí bude židle příliš studená a v horku zase úplně rozpálená. V obou případech asi posezení nebude moc příjemné.

nabytek

DŘEVO

Dřevo je asi nejpřirozenější materiál. Nejčastěji se zahradní nábytek vyrábí ze smrku, buku, modřínu, borovice, dubu a z exotických dřevin (např. teak). Kvalitnější, to znamená i odolnější a dražší, jsou výrobky z tvrdého dřeva. Dřevěný zahradní nábytek je bytelný a má vysokou stabilitu. Musí se ale pravidelně udržovat. Cena kvalitní sestavy se pohybuje kolem 20 tisíc korun.

TEAK

Tento materiál je považován za nejkvalitnější. Pochází z Indonésie, je lehounký, ale odolný i proti nadměrné zátěži. Nechutná ani parazitům, ani plísním, a nevadí mu ani přímý sluneční žár, déšť a sníh.

nabytek

 

   
15.07.2010 - Zahrada a květiny - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [2] luciekvetinka [*]

  To jsou samé židle nebo lavice, ale základ je pořádný zahradní stůl Sml16

  superkarma: 0 15.07.2017, 16:43:24
 2. avatar
  [1] Tanzi [*]

  přesně takový servírovací stolek tůze potřebuju, už ho lovím na aukru skoro měsíc a pořád to nevychází.

  superkarma: 0 15.07.2010, 18:12:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme