Už o tomto víkendu, ve dnech 21. a 22. července 2012 se v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem, v okrese Prostějov, uskuteční V. ročník významného mezinárodního srazu mistrů řemesla kolářského a kočárnického, který nese název JOSEFKOL 2012.

Letošní historická scéna zapomenutých řemesel je tvořena dávnou dobou 19. století. Byl to zlatý věk ve stavitelství kočárů, ale i začátek různých vynálezů, které se uplatňovaly ve všech směrech lidského umu v této zemi.

Festival JOSEFKOL je odkazem i poselstvím všem lidem a budoucím generacím naší země.

jedna

akce

„Tímto Josefkolem chceme uctít dávné stavitele kočárů, kteří byli časem zapomenuti. Chceme vzdát hold těm, kteří zanechali v kočárech svá jména dalším generacím. Josefkol ponese poselství svatého Josefa - patrona všech řemeslníků od věků do věků a všem lidem, všem generacím, aby řemesla neupadla v zapomnění,“ uvádí Václav Obr, restaurátor a ředitel Muzea historických kočárů.

dva

fotka

Divákům budou na festivalu představeni mistři řemesel, muži, kteří umí postavit loukoťové kolo, koláři, kováři a podkováři,bičaři, sedláři, čalouníci, prýmkaři, lampaři, řezbáři a mnoho dalších.

Podrobnější informace o programu a historii naleznete na stránkáchwww.historickekocary.cz

Přijeďte se podívat na krásnou a zajímavou akci na zámek, na který jezdíval k hrabatům Silva-Taroucovým i Josef Mánes. Bohaté občerstvení a speciality jsou zajištěny.

Vstupné na festival

Dospělí: 80 Kč
Děti: 60 Kč
V průběhu Josefkolu lze u pokladny č. 2 (v parku ) zakoupit vstupenky na projížďky historickými kočáry.

Vymezené projížďky kočárem

v sobotu od 12,00–14,00 a 15,00–17,00
v neděli 12,00 –14,00 a 15,00–16,00 hod.

Nevynechejte ani návštěvu tamního muzea historických kočárů a hasičské muzeum, která ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek protkaný historií.  

Vstupné do muzea

Základní 60 Kč
Děti do 6 let: zdarma
Focení: 60 Kč
Filmování: 100 Kč
Focení PROFI: 1000 Kč
Filmování PROFI: 1000 Kč
Vstupné mimo otevírací dobu: 120 Kč

muzeum

plakat

poskytnuté fotografie: Václav Obr, ředitel Muzea kočárů, Čechy pod Košířem

Další tipy na výlet:

Reklama