Ještě pár dní nám zbývá na shánění dárků, dopečení posledních druhů cukroví a dozdobení našeho domova, aby korespondoval s právě probíhající vánoční atmosférou. Pokud ještě přemýšlíte nad nějakou tou ozdobou, ale nechce se vám zbytečně utrácet, tak právě pro vás máme skvělý tip na krásnou papírovou hvězdu.

Náklady na nádhernou papírovou hvězdu jsou velmi nízké, což se momentálně dost hodí, protože, co si budeme nalhávat, každá korunka se právě na Vánoce hodí. Výhodou je, že ani samotná realizace není až tak náročná, stačí k tomu jen šikovné ručičky a trocha logiky. :-)

Pojďme na věc!

K přípravě bude potřebovat šest barevných papírů, postačí rozměr A4, barevné variace jsou jen a jen na vás. Můžete zvolit jednobarevnou hvězdici, ale jistě skvěle bude vypadat a barevná varianta. Dále si připravte řezák, lepící gumu či oboustrannou lepenku, pravítku a tužku. Pokud máte vše připravené, můžeme začít.

Vezměte si arch papíru, přeložte ho tak, aby vznikl čtverec, a nepotřebný zbytek papíru odstřihněte. Pak si vyměřte proužky s rozestupy cca 1–1,5 cm (i zde je na vás, jak chcete, aby hvězda byla rozvrstvená). Jednodušší varianta je ta s rozestupy 1,5 cm. Nejlepší však bude, pokud si vezmete obyčejný papír a na zkoušku si první cíp hvězdy vyzkoušíte, pak bude výroba mnohem snadnější.

Řezákem nařežte proužky a myslete při tom na to, že u středu byste neměla papír zcela prořezávat, to by vám pak hvězda nedržela pohromadě.

Když máte nařezáno, můžete začít jednotlivé cípy spojovat. K tomu skvěle poslouží lepicí guma, jejíž aplikace je mnohem snazší než u oboustranné lepenky. Cípy spojujte na přeskáčku. Poté už stačí všech šest kousků pospojovat a máte hotovo. Podrobný postup, jak na to, můžete vidět na obrázcích níže.

sd
Zdroj foto: http://www.pinterest.com

Tip pro ty, kteří mají trochu slabší psychiku. :-)

Místo hvězdice si můžete jen vytvořit jeden kousek této ozdoby. Je to mnohem rychlejší, jednodušší a vaše psychika se tolik neoslabí. Navíc na sebe budete hrdí stejně jako byste udělali například osm hvězdic, věřte mi, vím, o čem mluvím. :-)

s
Na svůj výtvor jsem hrdá, ač tam jsou vidět čárky od vyměřování, ale co... Povedlo se, a ani jsem se tolik nerozčilovala, proti výrobě baletky to byla brnkačka :-)

Čtěte také:

Reklama