Od svatby jsem si
říkala, že nedopustím, abych všechny domácí práce dělala sama.

První měsíce to šlo. Jirka občas umyl nádobí, vynesl koš. Ale pak jsem najednou zjistila, že je mnohem lepší, a hlavně rychlejší, když si to udělám sama. Možná se vám bude zdát, že jsem blázen, ale je to tak.

 

Jirka, i když ho mám opravdu moc ráda, je totiž ve všem hrozně pomalý. Jinak je to fajn manžel a hodný táta, ale jak má něco udělat, trvá mu to strašně dlouho. A tak si možná někdo může říct, že jsem chudák, když si skoro všechno udělám sama. Ale já vám tvrdím, že radši sama, než to dělat týden J. (víc)

 

Člověk většinou má představy o tom, jak by vše mělo fungovat. Ale po čase zjistí, že je možná lepší, když to přece jen jde i jinak. A tak myji nádobí, uklízím. Jen občas pošlu Jirku s košem, to přece tak moc nechvátá…

 

Katka


Milá Katko, nevím, nevím, jestli se na vás časem také nenabalí další práce - když ON je tak pomalý... Abyste pak nemusela také natírat okna, vrtat do zdi a stavět doma patro.

 

Dnes si povídáme o vašich domácích pravomocích. Jak je máte doma rozdělené, kdo co může a nemůže. Co je u vás výhradně ženská práce a co výhradně mužská. Uvidíte, jak se budeme v názorech na rozdělení domácích prací a pravomocí lišit.

A odměna? Balzám na vlasy Asia Beauty od firmy Schwarzkopf. Možná právě váš příspěvek oceníme.


Jak je to u vás? Jak jste si rozdělili/nerozdělili domácí práce?

Co jsou mužské a co ženské práce?

Jaké jsou vaše pravomoci, když se zavřou dveře domova? Kdo rozhoduje o penězích, o výletě, kdo o jídle? Kdo má moc nad žaludky, kdo nad kulturou bydlení? Omezuje vás to, nebo to naprosto vyhovuje vašemu naturelu?

Kde je doma vaše pole a kde jeho?

A co přístup k dětem?
Kdo je doma ten zlý, co trestá, a ten, ke komu se chodí na mazlení a usmiřování? Za kým dítě jde, když něco moc chce?
Jak to měli vaši rodiče, prarodiče a praprarodiče? Máte jejich fotku?
Jak to chcete mít vy? Musely jste si některé pravomoci „vydupat“?
Kdy jste se kvůli pravomocím pohádali a proč?
Jak by to mělo být? 

redakce@zena-in.cz

Reklama