Bulvár

Udělala si tajně řidičák


Až do svých skoro třiceti let jsem se auta bála jako čert kříže.
K udělání řidičáku mě vlastně donutily mé dcery. "Víš, mami, prosím tě udělej si taky řidičák, ať nemusíme pořád prosit o odvoz tátu a poslouchat jeho poznámky, že furt nemá čas."

No, a tak jsem se tajně přihlásila do autoškoly. Dvakrát týdně odpoledne po práci jsem zmizela z domova a učila se krotit ten "ďáblův prostředek", jak někdy autu říkal můj pradědeček.
Když jsem se večer vracela celkem unavená, manžel jen protáhl obličej, proč prý si nedám s těma dámskýma dejchánkama pokoj.
Neříkala jsem nic a dál se poctivě učila testy a jezdila starou škodovkou na cvičné jízdy.

Jednou v létě se stala tato příhoda.
Byla sobota večer a manžela chytil žlučník (asi z kachničky, co byla k obědu). Kroutil se na gauči. Pohotovost odmítal, prý není srab. Ale s postupem času, kdy už nevěděl bolestí, jak se jmenuje, souhlasil, že pojedeme do nemocnice.
"No, jo, ale vždyť já jsem v rodině jediný řidič, jak se tedy do toho zatracenýho špitálu dostaneme?" Já na to: "Nic se neboj, budu řidit já, však mám tvoji školu." Zakroutil hlavou: "Ale, až tě chytnou policajti, pokutu si zaplatíš sama."
A vyjeli jsme k nejbližší nemocnici, vzdálené asi 10 km od našeho města. Zhruba kilometr od nemocnice zablikalo na mě světlo policejní baterky.
"Tak, a teď jsem zvědav, jak se z toho vykroutíš," zašpičkoval můj muž různobarevný v obličeji od bolesti. Vzorně jsem zastavila u policejního auta, stáhla okénko a na výzvu, abych předložila doklady, jsem sáhla do kabelky a s úsměvem podávala svůj několik hodin nový řidičák.
V tu chvíli zařval manžel bolestí. Policajt s útrpným výrazem mi podal řidičák zpět, popřál šťastnou cestu a naše škodověnka opět vyrazila k nemocnici.
Tam po injekci proti bolesti a po uklidnění mi říká manžel: "Doufám, že ten tvůj řidičák je pravý."

Usmála jsem se, podala mu ho a bylo vidět, jak mu mozek šrotuje. "Aha, tak to byly ty tvoje dýchánky, co?" Přikývla jsem a od té doby jsme se v řízení autíčka střídali. Nedávno mi dokonce muž složil poklonu, že jsem klidnější a lepší řidička než on. A dcery to jen potvrdily. 
Dny bez nehod a nerváků přeje

Januše 

Milá Januše,
to je příběh jak do "Bakalářů".
   
10.03.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [11] BáraM [*]

  Moje mamka si dělala tajně řidičák až po čtyřicítce. Důvod byl prostý: celý život od všech (rodičů i manžela) slýchala jen "to bys nezvládla", "na řízení auta nemáš" a podobně. A pak jednou přinesla domů řidičák. (Mimochodem jízdy měla napoprvé a testy na plný počet bodů.) Já šla do autoškoly o rok později a taky úspěšně. Bohužel už je to osm let a ani jedna z nás auto neřídí. Naše rodina má sice dvě auta, ale jezdí s nimi jen táta a 23letý bratr. Mamka od autoškoly za volantem nikdy neseděla a já jen párkrát. Nikdo nám totiž auto nepůjčí, taky proč, když můžeme nákupy tahat v ruce a jezdit vlakem. A přiznám se, že po takové dlouhé pauze už se stejně bojím řídit. Ale nechápu, čím jsme si tu nedůvěru vysloužily, když na rozdíl od obou chlapů v naší rodině, my ženské nikdy nebouraly.

  superkarma: 0 12.03.2006, 23:41:35
 2. avatar
  [10] Exupery [*]

  Já už jsem taky pěkně stará a nemám řidičák, jednou jsem ho dokonce začala dělat a v půlce jsem se na to vyflákla. Teď máme ale čerstvý mimino a bez něj už to asi nepůjde, takže mě to čeká zase. Hned jak budu mít zbytečnejch 8 tisíc, což se taky možná protáhne

  superkarma: 0 11.03.2006, 11:45:42
 3. avatar
  [9] brouk [*]

  ja delala ridicak podobne,jenom o tom nevedeli nasi A kdyz jsem ho tatovi jeste teplej podala,tak jenom rekl: No konecne

  superkarma: 0 10.03.2006, 19:12:27
 4. avatar
  [8] kemy [*]

  hezký.
  mimochodem já v neděli bourala..

  superkarma: 0 10.03.2006, 14:03:54
 5. avatar
  [7] Kelly [*]

  ... já bych se asi dřív uhryzla v ři*, než bych to utajila
  Januše: ... jsi dobrá ... a ten výraz v obličeji ... na to jsi měla také myslet ... vytáhnout foťák a ... BLIK !!!

  superkarma: 0 10.03.2006, 13:27:43
 6. avatar
  [6] Janulina [*]

  To je supeer, takhle tajně. Já řidičák nikdy nechtěla, ale pak jsem se jednou projela po parkovišti, nadchlo mě to a hned druhý den jsem utíkala do autoškoly... Brrm Brrrrrrm

  superkarma: 0 10.03.2006, 12:32:05
 7. avatar
  [4] jewelinka [*]

  Taky gratuluji a zároveň jste mi dodala odvahu - asi si ho taky konečně udělám

  superkarma: 0 10.03.2006, 11:18:29
 8. avatar
  [3] Žábina [*]

  to obdivuju, super jsi šikulka
  na můj řidičák akorát tak sedá prach v šupleti

  superkarma: 0 10.03.2006, 11:17:35
 9. avatar
  [2] Linde [*]

  supééér, gratuluji.

  superkarma: 0 10.03.2006, 11:07:54
 10. [1] karkule [*]

  superkarma: 0 10.03.2006, 11:06:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme