Domácí násilí se netýká jen žen, i když je určitě častější.  Domácí násilí páchané na některých mužích může mít podobu neméně děsivou. Je jiné, rafinovanější a v mnohém krutější. Na muže existuje zbraň, proti které má jen malou šanci. Obvinění ze zneužívání.

agresive

Říká se, že na vesnici se nic neutají, každý každému vidí do talíře. Tahle rodina však dělá pro svou publicitu maximum. Zvláště žena pověstná hlučnými výpady a nevybíravými nadávkami na hlavu svého muže je den co den slyšet daleko za hranicemi svého pozemku. Však si o nich špitá celá vesnice.

Když je nějaký den klid, každý zpozorní. Nestalo se tam nic? Neruply mu konečně nervy a nevzal ji něčím po hlavě? Nikdo by se nedivil.

Všichni ho litují, ale zároveň se poctivě drží hesla: „Co tě nepálí, nehas.“ Proč se jim plést do života, ať si každý za svým plotem dělá, co chce.

Ale stejně si kladou otázku, jak to ten chlápek může vůbec vydržet? Proč si celá ta léta nechá takhle kálet na hlavu a nevzal už dávno nohy na ramena? Co ho u té hysterky drží?

„Tak já vám to povím, má ho pěkně v hrsti,“ nechal se slyšet soused, kterému se před nedávnem svěřil. Jak je to možné, když ho nikam nepouští? Docela jednoduše, znají se už dlouho, a když spolu jeli autobusem, zeptal se ho na rovinu, proč ze sebe nechá dělat otloukánka a nepráskne dveřma. Vždyť tohle může snášet jedině vůl.

O odchodu přemýšlí už dávno, ale když jí to jednou konečně oznámil, řekla mu, že ho udá. Koukal na ni jako blázen. Nebyl si vědom ničeho, čím by ho mohla vydírat. „Jestli odejdeš, nahlásím policii, že jsi osahával naši tříletou dceru! A to jsem zvědavá, jak se z toho vykroutíš!“

Že je zlá, ví všichni, ale že je takhle podlá, to nikoho ani ve snu nenapadlo.

Jak se může muž takovému nařčení ubránit?

Čtěte také:

Týrá ho celá rodina

 

Reklama