Novinky

Ucpaná dálnice a hon na letadlo

Poslední příběh k dnešnímu tématu dorazil od čtenářky Jaly. Když vám odlétá letadlo brzy ráno a vy se zaseknete na dálnici, je to hodně stresová situace...

Dálnice může být nejen rychlá spojka, ale i místo komplikací. O tom druhém se přesvědčila čtenářka Jala...

Jak jsme letěli do Paříže...

Moc rádi s manželem cestujeme. Když byly naše děti malé, tak jsme samozřejmě cestovali s nimi - žádné odkládání dětí, jak se tady včera hojně diskutovalo, u nás tedy nebylo.
Jezdili jsme hodně s naším karavanem do zahraničních i našich kempů, občas jsme zařadili i dovolenou leteckou.
Když naše děti povyrostly, změnili jsme trochu styl dovolených a začali jsme cestovat sami po evropských památkách. Do těch vzdálenějších destinací lítáme, do okolních zemí jezdíme autem. Jedna naše taková zahraniční cesta málem skončila dřív než vůbec začala ...
Naše nejoblíbenější místo, kam se rádi vracíme, je Paříž.
Jednou v létě se nám naskytla možnost „výhodných letenek“, a tak jsme ji využili. Z dnešního pohledu ta cena moc výhodná nebyla, ale tehdy jsme ještě nebyli tak zkušení letečtí matadoři. Do Paříže jsme se samozřejmě moc těšili, i když jsme tam už předtím dvakrát byli.
Kámen úrazu bylo to, že se letělo z Prahy. Odlet byl v 6,00, a proto jsme se vypravili po D1 asi v půl druhé v noci, abychom dorazili na letiště včas. Náš starší syn jel s námi, protože jsme ještě neměli žádné zkušenosti s parkováním v Praze, a tak auto odvezl domů a zase pro nás při příletu dojel.
Asi po hodinové jízdě jsme se najednou dostali do kolony, která se vůbec nehýbala. Někde v dálce havárka ...
Neměli jsme tehdy zapnuté rádio s dopravními informacemi, dálniční tabule, na které jsme byli zvyklí třeba z Německa, také neexistovaly. V té době jsme také ještě neměli navigaci, vlastně jsme ani nevěděli, kde jsme. Nejhorší bylo, že byla plná i krajnice, která vlastně sloužila jako 3. pruh. Navíc přejíždět z jednoho pruhu do druhého nebylo moc realizovatelné. Vidina Paříže se rozplývala před očima. Byly tři hodiny, půl čtvrté, tři čtvrtě ...
Hodiny pádily a my stále někde uprostřed trasy, kterou jsme normálně schopni zvládnout nanejvýš za dvě a půl hodiny (to i s „čurací“pauzou - a to si pište, že zrovna ta začala být díky stoupající nervozitě akutní). Bylo mi samozřejmě do breku, letenky v háji, hotel nešlo stornovat, ale nemohla jsem manžela ještě více nervovat. Byl jako ostříž, sledoval, co by se dalo dělat. Byli i tací, kteří vyjeli mimo vozovku a střihli si to po trávě. To neriskoval. Najednou se jakýmsi zázrakem objevila skulina právě na krajnici. Šikovným manévrem se tam z pravého pruhu dostal! A tento pruh se hýbal!!! Jediný. Byl to zázrak!
Bylo po čtvrté hodině, když jsme konečně jeli. Praha byla ale ještě daleko a na našich dálnicích se nesmí jet víc než 130 km, však víte.
No zkrátím to. Na Ruzyň jsme dorazili v 5,15. Za další čtvrt hodiny jsme prosprintovali halou, vyzvedli letenky (ještě papírové u pultu - naštěstí už tam pochopitelně nebyla žádná fronta) a odbavili se právě v posledních minutách, což bylo v 5,30. Odlet v 6,00 jsme tedy nakonec šťastně stihli a v Paříži na CDG jsme přistáli v 7,20. Teprve tam jsme si oddechli.
A jestli myslíte, že nás to odradilo od létání, opak byl pravdou. Přesně za rok jsme do Paříže letěli znovu. Naštěstí cesta do Prahy už nebyla tak dramatická...

jala

Naše první soukromá cesta do Paříže letecky byla naplánována na poslední chvíli. Využili jsme tehdy lákavou „nabídku levných letenek“, které z dnešního pohledu až tak levné nebyly. Dobrodružná byla už sama cesta na Ruzyň po D1, kam jsme dorazili díky mohutným kolonám v posledních minutách. Odlet v 6,00 jsme stihli a v Paříži jsme přistáli v 7,20. Pobyt se nám nakonec velice vydařil.

Jala

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 10.8.2012: Dovolenkové karamboly

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo 16.00 hodiny vyhlásíme, která z přispěvatelek dostane slíbený dárek: kosmetiku GARNIER AMBRE SOLAIRE - krém After sun a sprej Light & silky Medium SPF20.

garniergarnier

   
10.08.2012 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [16] hubajda [*]

  moc pekna fotecka take chceme mrknout do Parize

  superkarma: 0 26.08.2012, 21:53:46
 2. [15] Trefa [*]

  Trefa:na letiste jsme nejeli,ale do nemocnice.byli jsme objednani na urcitou dobu,ale stali jsme na dalnici D1 take.v nemocnici jsme meli co vysvetlovat.ale dobre to dopadlo,vzali nas.

  superkarma: 0 12.08.2012, 20:32:24
 3. [14] jukl [*]

  většinou nic není tak, jak si to člověk naplánuje...

  superkarma: 0 11.08.2012, 13:58:16
 4. [13] Jala [*]

  Lydia001 — #12 My jsme za rok letěli úplně stejným spojem taky v 6,00. Pokud to jde, vybíráme totiž lety ráno tam a večer zpět. Je to vlastně celý den navíc. Mnohdy to ale nejde - poslední dobou, zvláště z Brna či Bratislavy to bývá opačně.

  Vyjeli jsme tedy už raději v 1,00 a na Ruzyni byli zbytečně brzy, nicméně za ten klid to stálo.

  carmi — #7 Z ciziny (Slovensko za cizinu jaksi stále nepovažujeme) jsme ještě neletěli, i když o Vídni jsme několkrát uvažovali.

  superkarma: 0 11.08.2012, 08:12:13
 5. [12] Lydia001 [*]

  Tyto situace jsou velice stresove, nebot me jednou ulitlo letadlo, nastesti jsem vyprosila nahradni letenku za nejaky doplatek, ale od te doby mam strach a vsude byvam radeji dve hodiny predem rovnou v cekaci zone na konkretni let.

  1. na komentář reaguje Jala — #13
  superkarma: 0 11.08.2012, 01:24:32
 6. avatar
  [11] Kytinkak [*]

  to já bych měla nervy taky, hlavně že vše dobře dopadloSml16

  superkarma: 0 10.08.2012, 21:51:32
 7. [10] Stendy [*]

  Něco podobného jsme taky zažili. Nikomu to nepřeji.Sml16

  superkarma: 0 10.08.2012, 20:30:53
 8. avatar
  [9] Jindriska8 [*]

  Já bych měla nervy na pochodu a můj tuplem.Musím vždy být všude s předstihem.Sml22Hlavně,že vše dobře dopadlo.Sml59

  superkarma: 0 10.08.2012, 20:05:12
 9. [8] Jala [*]

  Saritka — #6 Všechny naše návštěvy Paříže byly super.

  To město se prostě nedá nemilovat. Už ale máme absťák - jenže letenky poslední dobou nebezpečně podražily.

  Ale doufám, že tam ještě vyrazíme ...

  superkarma: 0 10.08.2012, 18:43:52
 10. avatar
  [7] carmi [*]

  Jednou jsme letěli z Mnichova. Máme to tak 3,5 hodiny daleko. Byla hrozná sněhová kalamita. I když odlet byl až v 10 večer, jeli jsme už v 11 hodin dopoledne. I tak jsme dorazili do Mnichova až v 6 večer. A byly to pěkný nervy. Od tý doby lítám jedině z Prahy.

  1. na komentář reaguje Jala — #13
  superkarma: 0 10.08.2012, 18:37:06
 11. [6] Saritka [*]

  Tak hlavně, že se cesta nakonec vydařila.Sml15

  1. na komentář reaguje Jala — #8
  superkarma: 0 10.08.2012, 18:02:36
 12. [5] dadma [*]

  Při tom ,že mě uletí letadlo by mě asi omývali a o mém muži raději ani nebudu psát.Nevím jak by to vydržel.Ten jen když má někde déle stát a čekat je na mrtvici.Ještě, že vám to dobře dopadlo i když jste to měli jen tak tak.

  Paříž je krásná.

  superkarma: 0 10.08.2012, 18:01:12
 13. avatar
  [4] Hanula [*]

  Sml16tenhle problém nemám, ale na cestách jsem velký kalamiťák

  superkarma: 0 10.08.2012, 16:54:45
 14. [3] Jala [*]

  RosaGloriaDei — #2 Po tomto zážitku jsme sice z Prahy několikrát ještě letěli (jsou destinace, kam se bohužel létá jen z Prahy), ale více se orientujeme na brněnské či bratislavské letiště.

  Přece jen cesta po D2 do Blavy je kratší, klidnější a v konečném důsledku i bezpečnější.

  A o metru v Římě či v Paříži bych taky mohla vyprávět...

  V Praze jezdíme téměř výhradně tramvají, v tom metru se přece jen člověk dost naběhá ...

  superkarma: 0 10.08.2012, 16:33:03
 15. avatar
  [2] RosaGloriaDei [*]

  napsala jsi to tak, že jsem byla při čtení ve stresu s Tebou Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67 toto Pražáci prostě neznají...i když...strýc měl kdysi průšvih kvůli metru - měl vyzvednout dítě své kamarádky, která měla nějakou práci, a v metru byla hlášená bomba...od té doby nás všechny, když někam jedeme na čas, tou možností bomby stresuje....

  1. na komentář reaguje Jala — #3
  superkarma: 0 10.08.2012, 16:20:02
 16. avatar
  [1] ladouch [*]

  Z cesty na letiště jsem také dost nervózní, máme to do Prahy několik hodin, ale vždycky jedeme radši dřív, člověk nikdy neví co se může po cestě stát.Sml22Sml22

  superkarma: 0 10.08.2012, 16:19:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme