.

Učíme dospívající děti jíst příborem, říká vedoucí lékařka Denního stacionáře pro adolescenty VFN

Novinky

Učíme dospívající děti jíst příborem, říká vedoucí lékařka Denního stacionáře pro adolescenty VFN

Poruchy příjmu potravy patří k závažným psychiatrickým onemocněním. Trpí jimi dospělí, ale i děti. Ty si špatné stravovací návyky často přináší z domova. Jsou zvyklé jen na omezený výběr jídel a některé ani neumějí používat vidličku a nůž.

rf

„Stále častěji se setkáváme s dospívajícími dětmi, které neumějí jíst příborem. Jsou zvyklé na fast food, kde se jí rukama. Takže když nám přivezou obědu omáčku s knedlíkem, máme někdy problém vysvětlit jim, že se to jí příborem,“ říká Petra Uhlíková, vedoucí lékařka Denního stacionáře pro adolescenty Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN). Rozhovor s ní pro vás připravujeme.

Právě v pražské VFN dnes začíná 10. ročník odborné konference o poruchách příjmu potravy a obezitě, na kterou pravidelně přijíždějí přednášet i zahraniční odborníci. Její součástí bude setkání s odborníky a vyléčenými pacienty pro veřejnost. Setkání se koná v sobotu 28. 3. od 12.00 do 14.00 hodin ve velké posluchárně Psychiatrické kliniky VFN v Praze a 1. LF UK. Součástí setkání bude také představení projektu Na druhý pohled a výstava fotografií.

   
26.03.2015 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme