Naše čtenářka Věrulinka má ve svém tátovi velký vzor. Vše, co ji naučil, stále zúročuje. Ale nebudu prozrazovat, přečtěte si její hezký příspvěk, za který děkujeme.

Zdravím a přeji krásný den. Nedávno jsem dávala fotku, komu že jsem vlastně podobná. Většina z vás psala, že matce víceméně, jenom jedna z vás napsala, že otci. Ano nejen podobou, ale hlavně vše dobré jsem zdědila po taťkovi: pracovitost, veselou povahu a nic nikdy nevzdávat, seč to jde. Heslo, které často říkával, říkám i já dnes a držím se ho neustále. Hodně různých prací mě naučil. Jsem tomu nesmírně ráda, vše co mě učil, již co by malé dítě, jako když najdu. Zbytečně se neříká, co se v mládí naučíš, jednou, jako když najdeš.

Byl to nesmírně pracovitý člověk, dobrosrdečný, rozdělil by se o poslední korunu, na rozdíl od mé matky, ale o ní psát nechci, téma je dané, dcera a otec.

Jsem jedináček, nevím, zda otec toužil po synovi, to bych lhala, nikdy mi to nedal najevo, ovšem učil mě věci, jako kdybych byla kluk. Měl výhodu, o vše jsem měla zájem, počínaje natírání oken, dveří, přes malování bytu, až po sekání a řezání dřeva.

Často jsem na něj vzpomínala, při každé práci. Při malovaní doma, dost let jsem byla s dětmi sama, peněz na malíře pokojů nebylo, jak se mi hodilo to, co mě táta naučil. Bylo třeba natřít okna, dveře a zase, vše jsem měla jako film, který jsem si promítala před očima, jakže to taťka říkal, ano vybavila jsem si vše a práce se zdařila.

Dnes po nastěhování na venkov se mi vše o to více hodí a každou chvíli říkám, ano táta to dělal takto, tak to taky tak udělám. Měl mě nesmírně rád, ale přísný byl, to že jsem jedináček prý na mně není vidět, řeklo hodně kamarádů, nerozmazloval mě ani náhodou.

Měli jsme krásný vztah, spíše kamarádský, ale respekt jsem měla veliký. Je 21 let po smrti, ale věřím, že by mě pochválil a řekl, nic nepřišlo nazmar, co jsem tě Věrko učil, jen tak dál.

Díky taťko za vše, byl jsi a budeš můj vzor až do mé smrti.

Zdraví Věrulinka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá Věrulinko, váš tatínek byl moudrý a prozíravý muž.

A co vy milé ženy-in? Napíšete nám ještě některá na dnešní téma? Adresu znáte, stačí na ni jen kliknout.

redakce@zena-in.cz

Reklama