Rodina

UBER: Příležitost pro Ženy-in jako stvořená!

Milá ženo-in! Hledáš zábavu a možnost výdělku v jednom? Míváš občas čas? Pojď jezdit pro UBER! Být řidičkou UBER je zábavné a výnosné. Potkáš mnoho zajímavých lidí a můžeš si při tom vydělat i slušné peníze.

uber

Možná jsi už slyšela o UBER, nebo četla nějaké zprávy na internetu? Určitě alespoň nějaké „zaručené“ informace o tom, jak ten UBER bere práci chudáčkům taxikářům a jak ho určitě úřady zakážou, stejně jako v několika městech na světě, a podobné nesmysly.

UBER působí  v současné době  ve více než 330 městech 58 zemí a tento počet dále roste. Pokud se rozhodneš jezdit pro UBER, staneš se součástí hodně velké rodiny.

O co vlastně jde? 

Zjednodušeně řečeno jde o revoluci v městské spolujízdě. Je to bezpečná, levná a spolehlivá alternativa k běžným možnostem dopravy po městě. UBER je například o 30 % levnější než TAXI. Cena UBER se skládá z nástupního poplatku 20 Kč, 10 Kč/km a 4 Kč za minutu strávenou v autě.

Jak to funguje? Nejjednodušší způsob, jak UBER vyzkoušet, je udělat si zkušební jízdu. Stačí kliknout na odkaz:https://get.uber.com/invite/d53jmue

A můžete zdarma projezdit až 200 Kč!

Aplikace sice požaduje číslo platební karty, ale to není třeba pro zkušební jízdu. Údaje o kartě jsou nutné pro běžné používání aplikace z pozice cestujícího. Za jízdu se neplatí ve voze, ale převodem z karty. Pokud cestující zadá při objednání cesty cíl cesty, aplikace odhadne přibližné náklady na cestu a po ukončení cestující ví přesně kolik cesta stála.

Chceš-li se stát řidičkou UBER, je potřeba splnit několik podmínek:

Věk řidiče musí být minimálně 21 let. Používá se vlastní auto mladší 10 let, které musí mít alespoň 4 dveře. K registraci a podepsání smlouvy je třeba:

Občanský průkaz, řidičský průkaz, technický průkaz vozidla, zelená karta, a výpis z trestního rejstříku a výpis z karty řidiče. Oba doklady vystaví na každé poště za 165  Kč – Tento poplatek ti bude v nejbližším účtovacím období proplacen.  Po kontrole výše uvedených dokumentů podepíšeš smlouvu, nainstaluješ si aplikaci a můžeš vyrazit na první jízdu.

Aplikace vyžaduje zapnutí dat a navigace v chytrém telefonu. Pokud jsi on-line, brzy ti přijde první nabídka jízdy. Na displeji se rozbliká kolečko s informacemi: jméno klienta, místo, kde se nachází, a kolik minut jízdy jsi od klienta vzdálená. Pokud klikneš na „přijmout“, aplikace ti nabídne volbu „ukázat cestu“ a dovede tě ke klientovi. Po příjezdu na místo potvrdíš kliknutím „na místě“ a klient obvykle zadá cíl. Když přijde klient k autu, zeptáš se, na jaké jméno je cesta objednána. (To je důležité! Abys nenaložila někoho cizího!) Po nastoupení klienta nebo klientů klikneš na „Zahájit cestu“, znovu potvrdíš, že „opravdu zahájit cestu“, a navigace tě dovede nejrychlejší cestou k cíli. Tam ukončíš cestu, rozloučíš se s klientem, ohodnotíš klienta pomocí hvězdiček, aplikace ti ukáže, za kolik jsi jela, a můžeš čekat na dalšího klienta.

Mně osobně se vyplácí brát každou jízdu. Je to podobné, jako když si bereš čokoládové pralinky, nikdy nevíš, co bude uvnitř. Někdy pojedeš 10 minut pro klienta, který pojede jen za roh, a někdy to může být cesta na letiště. Kdo ví? Když jsem začínal, myslel jsem si, že se pokaždé musím vracet do centra, ale teď už vím, že žádné místo není špatné, stačí chvíli počkat. Například jednou jsem jel v noci z centra na Strahov, potom mi přišla cesta z Dejvic na letiště a na letišti jsem dostal klienta do centra.

uber2

Určitě tě zajímá, jak se to vyplatí?

Mně osobně první tři týdny ježdění pro UBER vynesly 18 000 Kč hrubého příjmu. (Platby jsou vždy za týden.) Je třeba počítat s náklady na provoz vozidla, a pokud dosáhnou výdělky částky vyšší než 30 000,- za rok, vzniká i daňová povinnost. Co se týká nákladů na provoz, tak jsem málokdy najel za den více než 100 km. Uvedu příklad jednoho dne:

9 jízd,  58 km najeto s klienty, 2 hodiny čistého času s klienty, jízdné 1157 Kč

Najel jsem celkem 76 km a strávil 3,5 hodiny on-line.  

Aplikace při vyúčtování odečte provizi pro UBER a přičte další příplatky a bonusy. Na internetu vidíš kolik jsi vydělala a peníze ti přijdou na účet.

Často se lidé ptají:

 • Neumím žádnou řeč, jak se domluvím?

Není potřeba se s klientem domluvit, aplikace to obstará za tebe, ale budeš velmi překvapená, jak rychle se ti při ježdění s UBER vybaví základy cizích jazyků, které jsi možná považovala za ztracené. Já jsem se po několika jízdách rozmluvil anglicky, rusky i německy. A ruštinu jsem měl ve škole před 35 lety!

 • Co když mě někdo přepadne?

Žádný strach, každý, kdo používá aplikaci, je registrovaný u UBER, a tak nenakládáš nikoho cizího. A nepřijímáš žádné hotové peníze.

 • Musím jezdit nějak pravidelně a v určité hodiny?

Ne, budeš absolutně pánem svého času. Jezdíš, kdy chceš.

 • Co když mi klienti znečistí interiér  mého milovaného autíčka?

I na to je pamatováno, stačí vyfotit znečistění, nechat auto vyčistit v myčce a fotku se scanem účtu spolu s číslem jízdy zaslat na UBER. Vyčistění bude uhrazeno v dalším vyúčtování.

Zaujala tě možnost jezdit pro UBER? Stačí se zaregistrovat: 

https://get.uber.com/drive/?invite_code=d53jmue

Veškeré dotazy rád zodpovím v debatě pod článkem!

F. Pudil

   
29.07.2015 - Finance a práce - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [30] peetrax [*]

  Rikina — #28 Sml67

  Taky je mi to silně nesympatické. Sml80

  superkarma: 0 20.08.2015, 16:26:11
 2. avatar
  [29] peetrax [*]

  Uber — #13 co vy víte o tom, jak to tady chodí? Zřejmě jste tu zaregistrovaný už nějaký ten rok jako většina osazenstva, že? Sml24

  superkarma: 0 20.08.2015, 16:22:41
 3. [28] Rikina [*]

  Uber — #23 Aha. Takže měl pravdu Mickey Mouse, jak to napsal níže - řidič nemá odpovědnost téměř za nic, je to jen amatér, který prostě jen někoho svezl, a když se něco stane, zákazník si na něm nic nevezme. Konec konců do toho auta vlezl dobrovolně. Firma taky nemá zodpovědnost vůbec za nic, a jediné, co dělá, je provoz jakési aplikace, která primárně stahuje data, aby tato mohla dále využívat ke komerčním účelům. Tím bych taky toto téma považovala za uzavřené. Sml57

  1. na komentář reaguje peetrax — #30
  superkarma: 1 09.08.2015, 14:49:42
 4. [27] Uber [*]

  Paolo — #21Jo, jo,... kde by byl ten submisivní pracovitý Ferda Mravenec bez brouka Pytlíka,... To byl vždycky můj nejoblíbenější hrdina,..

  superkarma: 0 01.08.2015, 20:02:31
 5. [26] Uber [*]

  Milé ženy-in, i když to tak nevypadá, k napsání článku mne vedlo přesvědčení, že to některé z vás může pomoci najít uplatnění i v době, kdy máte například malé děti a práce na plný úvazek nepřichází v úvahu. V čase kdy jsou děti ve školce nebo ve škole si vyjezdit pár tisícovek může být příjemnější než po večerech uklízet kanceláře nebo sedět za pokladnou supermárketu.

  Pokud tady má někdo zájem vyzkoušet si Uber, rád mu pomohu. Téma jako takové ale považuji za vyčerpané a uzavřené.

  Ale nevěšte , (zejména Paolo a Rikino) hlavu. Určitě si brzy střihneme nějakou další pěknou flamware,.. Mám v zásobě několik vypečených témat :-)

  superkarma: 0 01.08.2015, 19:57:52
 6. [25] Uber [*]

  Paolo — #22Tak to jsem natvrdlý určitě já. Protože píšete:

  "já bych do auta jen tak k někomu cizímu nesedla (a ještě k ženě)"

  Tak z toho jsem opravdu nevyčetl, že jste chtěla vlastně napsat že vám nepřijde pro ženu práce taxikářky moc bezpečná. :-)

  Uber není taxík a s taxi má málo společného. Mimochodem nejúspěšnější, nejsympatičtější a nejlépe klienty hodncenou ridičkou UBER v Praze je žena.

  superkarma: 0 01.08.2015, 19:44:10
 7. [24] Uber [*]

  Jo, jo,.. potápění pro slepce a taky rychlovaření :-)

  superkarma: 0 01.08.2015, 18:33:46
 8. [23] Uber [*]

  Rikina — #18

  Vepsal jsem odpovědi do textu modře:

  Ptala bych se, jestli je řidič v pracovně právním vztahu ke společnosti, a za jakých podmínek.

  Uber je aplikace pro smartphony, která rychle spojuje řidiče s lidmi, kteří se potřebují svézt. Tedy nemá s řidiči pracovně právní vztah.

  Kdo nese odpovědnost za kvalitu poskytované služby,

  Řidič.

  Kdo za případné škody na zdraví či na majetku při dopravní nehodě.

  Stejně jako u například TAXI řidič. Společnost prověřuje zda má vozidlo zákonné pojištění a navíc má ještě speciální pojistku.

  Kdo za škody způsobené tím, že například řidič Uber netrefí na to letiště a zákazníkovi uletí letadlo. Stejně jako u TAXI nikdo :-)

  Kdo zaručí, že řidič Uber má auto v řádném technickém stavu,

  Při podepsání smlouvy předkládá řidič technický průkaz – auto musí být mladší 10ti let a mít platnou technickou prohlídku.

  kdo platí případné pokuty za dopravní přestupky?

  Řidič

  A kdybych se chtěla svézt jen jednou jedinkrát, třeba z pusté zvědavosti, už se musím zaregistrovat, abych byla ten prověřený klient, kterého se řidič nemusí bát. A už mě mají.

  Pochopitelně

  file:///C:\DOCUME~1\pudil\LOCALS~1\Temp\...Že by mě to nadchlo, to nemůžu říci.

  Tak to nedělejte :-)

  1. na komentář reaguje Rikina — #28
  superkarma: 0 01.08.2015, 18:31:40
 9. [22] Paolo [*]

  Uber — #17 nevim kdo je tedy natvrdly.. ale nazor, ze prace taxikarky mi pro zenu neprijde moc bezpecna neni nic spatneho.. Sml80

  1. na komentář reaguje Uber — #25
  superkarma: 0 31.07.2015, 12:49:13
 10. [21] Paolo [*]

  Rikina — #20 Asi Brouk Pytlik... prace vseho druhu.. Sml30

  1. na komentář reaguje Uber — #27
  superkarma: 0 31.07.2015, 12:31:33
 11. [20] Rikina [*]

  Uber — #17 Áha - vy jste ten potápěč! Už si vzpomínám. To už je let, co jste tu měl ty články o ptápěčské škole...

  1. na komentář reaguje Paolo — #21
  superkarma: 0 31.07.2015, 12:01:19
 12. [19] Rikina [*]

  Uber — #15 Milý pane, obava ze zneužití dat není nikdy mimo mísu. Naopak v době, kdy je, jak správně říkáte, téměř každý druhý někomu radostně přeprodává, je na místě si dávat o to větší pozor, komu je sám a dobrovolně poskytnete.

  superkarma: 0 31.07.2015, 11:56:06
 13. [18] Rikina [*]

  Uber — #14 Já je tam nenašla. Jen obchodní podmínky a ty byly v angličtině. A tady jste sám psal, že otázky zodpovíte... tak pardon, že jsem se zeptala. Sml80 Sml68

  1. na komentář reaguje Uber — #23
  superkarma: 1 31.07.2015, 11:52:26
 14. [17] Uber [*]

  Paolo — #16 Milý - nebo milá Paolo? Sakra teď fakt nevím.Sml80 Co takhle? Milé Paolo? S erotickými seznamkami mám velmi dobré zkušenosti. Nevěřilo by jste, jak podobné jsou právě reakce diskutujícich v na těchto seznamkách a například na ženě-in. Všude je tzv. tvrdé jádro ( nebo lépe řečeno natvrdlé jádro) jehož členky kritizují všechna témata aktuálně probíraná už jen z principu.

  Na ženě-in jsem na pozváni šefredaktora. Jsem tady již několik let, ale poslední roky jsem nic nepsal. Měl jsem jiné starosti.

  Dobré ráno.

  František

  1. na komentář reaguje Rikina — #20
  2. na komentář reaguje Paolo — #22
  superkarma: 0 31.07.2015, 05:41:07
 15. [16] Paolo [*]

  Uber — #13 asi mate s erotickou seznamkou velmi dobre zkusenosti.. ja na ni nikdy nebyla, takze nedokazu posoudit...

  Ale jak jste se dostal z eroticke seznamky az na zenu-in, to mi hlava nebere... Sml80

  1. na komentář reaguje Uber — #17
  superkarma: 2 30.07.2015, 23:50:49
 16. [15] Uber [*]

  Rikina — #11V době, ve které vaše data vesele prodává vaše zdravotní pojištovna nebo sociálka, v době kde každý pro pidi slevu v Bille poskytne o sobě veškeré informace je obava ze zneužití dat poněkud mimo mísu. Ale máte pravdu, to že jste paranoidní, ještě neznamená, že po vás opravdu nejdou.

  Hezký večer.

  František

  1. na komentář reaguje Rikina — #19
  superkarma: 1 30.07.2015, 21:53:06
 17. [14] Uber [*]

  Rikina — #12 Netřeba se ptát, odpovědi na vše na co jste se ptala najdete na webu UBERu. Ale chápu, že je jednodušší rovnou kritizovat, než se napřed trochu porozhlédnout.

  Hezký večer

  František

  1. na komentář reaguje Rikina — #18
  superkarma: 0 30.07.2015, 21:46:59
 18. [13] Uber [*]

  Paolo — #10 Sml16 Jsou dobří a špatní řidiči a jsou řidiči průměrní. Ale vy píšete, cituji: "já bych do auta jen tak k někomu cizímu nesedla (a ještě k ženě http://zena-in.cz/images/smiles/sml15.gi...)" Tedy předjímáte že právě ženy jsou apriori špatné řidičky. Nezlobte se, ale podle toho mi přijde že jste chlap schovaný pod ženským nickem. To bývá například na erotických seznamkách dost běžně,.. Asi se to dostalo až sem,..

  Přeji báječný večer.

  Uber

  1. na komentář reaguje Paolo — #16
  2. na komentář reaguje peetrax — #29
  superkarma: 0 30.07.2015, 21:42:04
 19. [12] Rikina [*]

  Ptala bych se, jestli je řidič v pracovně právním vztahu ke společnosti, a za jakých podmínek. Kdo nese odpovědnost za kvalitu poskytované služby, kdo za případné škody na zdraví či na majetku při dopravní nehodě, kdo za škody způsobené tím, že například řidič Uber netrefí na to letiště a zákazníkovi uletí letadlo. Kdo zaručí, že řidič Uber má auto v řádném technickém stavu, kdo platí případné pokuty za dopravní přestupky? A kdybych se chtěla svézt jen jednou jedinkrát, třeba z pusté zvědavosti, už se musím zaregistrovat, abych byla ten prověřený klient, kterého se řidič nemusí bát. A už mě mají. Sml80 Že by mě to nadchlo, to nemůžu říci.

  1. na komentář reaguje Uber — #14
  superkarma: 1 30.07.2015, 16:18:12
 20. [11] Rikina [*]

  Ano. Zaregistrujte se a máme vaše data. A budeme je bez zábran využívat pro posílání reklam, poskytneme je třetím stranám, které pak budou otravovat s obchodními nabídkami, získáme přehled, kdo se kde pohybuje, jakým autem jezdí a kolik km, pěkně si uložíme všechna telefonní čísla a čísla platebních karet, údaje o vašem chytrém telefonu a o aplikacích, které na něm využíváte, vaši IP adresu i všechny stránky, kam se kdy podíváte...

  a když zaškrtnete omylem souhlas, rázem budete na všech sociálních sítích, i s fotkou. Sml57 A sídlo společnosti je v Kalifornii, takže se řídíme tamními zákony... Sml80

  1. na komentář reaguje Uber — #15
  superkarma: 0 30.07.2015, 16:02:08
 21. [10] Paolo [*]

  Uber — #9 Nevím co je na tom překvapivého... jak už jsem napsala níže, tak jako jsou špatné řidičky, tak jsou i špatní řidiči.. a to platí i naopak.. dobrých řidičů a řidiček je také dost.. ale jak říkám, když najezdíte ročně přes 50tis km, tak vidite provoz z jiného pohledu... podle toho jak se auto chová na silnici,tak už poznáte, jak se řidič v daných situacích zachová a předvídáte neporovnatelně více než řidiči, kteří stráví v autě chvilku..

  Ale to byste měl Vy, jako řidič (překpokládám, že jim jste a pokud vozíte lidi, tak snad budu doufat, že zkušenosti nějaké za volantem máte.. a nemělo by jich být zrovna málo) vědět..

  A k těm ženám... to že jsem žena, ještě neznamená, že bych nedokázala přiznat, že některé ženy prostě řídit neumí, stejně jako jsou některé potvory a hloupé... Prostě to tak je a je to stejné jako s muži.

  Nebo Vy zastáváte názor, že jste jako muži všichni dokonalí, neodolatelní a úžasní? Pochybuji...

  1. na komentář reaguje Uber — #13
  superkarma: 1 30.07.2015, 09:25:07
 22. [9] Uber [*]

  Paolo — #1UBER není TAXI!

  Řidič nepřijímá hotovost a nenakládá lidi na ulici, ale přepravuje registrované klienty. Zpětná vazba rychle odhalí špatně řidiče.

  Ale pochopitelně pokud Vám vyhovuje TAXI, používejte TAXI. To je každého věc.

  Ale co máte proti ženám řidičkám? To je od ženy překvapivé.

  F. Pudil

  1. na komentář reaguje Paolo — #10
  superkarma: 0 29.07.2015, 19:40:32
 23. [8] Uber [*]

  Mickey Mouse — #7 Milá Mickey Mouse... dovolím si oponovat. Profesionálního řidiče žadná zkouška z nikoho neuděla. Přikládám link na takovou zkoušku: http://prazskataxisluzba.webnode.cz/ke-stazeni-zkousky-taxi/

  Pokud máte pocit, že po našprtáni těchto otázek bude někdo znát Prahu jako své boty tak se mýlíte. Také není pravda, že UBER nedbá na kvalitu. Funguje velmi propracovaná zpětná vazba, která velmi rychle odhalí špatného řidiče, znečišťené auto nebo jiné závady. Taková zpětná vazba chybí právě některým taxikářům.

  Než něco co neznáte předem odsoudíte, můžete si to (tedy u UBERU) zdarma vyzkoušet. V článku najdete promo kód pro jednu jízdu s UBER v hodnotě 200,- Tak se s námi projeďte a uvidíte sama jak to chodí,...

  F. Pudil

  superkarma: 0 29.07.2015, 19:24:11
 24. avatar
  [7] Mickey Mouse [*]

  renda4141 — #6 Kristina Vodičková — #3 Do taxíku si sednete k profesionálnímu řidiči, který zná město jako své boty. Čili je tam nějaká záruka, že umí řídit a ví, kudy jezdit. U větších taxislužeb navíc musí mít i kvalitní větší auto. Např. v Praze jsou předepsané místopisné zkoušky a dále velikost, stáří a výbava automobilu a dokonce třeba i objem kufru.

  V případě Uberu nevím vůbec, jestli dotyčný/á umí řídit a zná město, nebo jestli své auto udržuje. Spoléhám se jen na to, že "amatér jede podle navigace". Což není zrovna uklidňující.

  Uber vlastně sází jen na nízké ceny bez jakékoliv snahy o kvalitu. Přitom taxi jezdí za podobné ceny (s výjimkou několika zlodějů v centru Prahy).

  1. na komentář reaguje Uber — #8
  superkarma: 2 29.07.2015, 16:14:40
 25. avatar
  [6] renda4141 [*]

  Kristina Vodičková — #3 Sml67 Kdybych bydlela v Praze, tak bych také využívala jedině služeb Uberu. Ale Karlovy Vary jsou moc malé a navíc tu teď zuří mezi taxikáři cenová válka po té, co se objevila nová firma s novým vozovým parkem a s jednotnou cenou všude po Varech za 120 Kč. Momentálně jiná konkurenční firma nabízí cenu všude po Varech za 90 Kč. Což už je možná cena jak od Uberu. Sml16 Při plném obsazení je to levnější než městská doprava.Sml16

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #7
  superkarma: 0 29.07.2015, 10:57:00
 26. [5] bobani [*]

  to nehrozí

  superkarma: 0 29.07.2015, 10:53:50
 27. [4] Paolo [*]

  risina — #2 muži nebo ženy, to je jedno. Obojí je skoro vyrovnané v počtu dobrých a špatných řidičů. Ale když najezdíte 50tis km ročně, tak provoz vidíte z úplně jiného pohledu než když sem tam jedete nakoupit nebo 5km do zaměstnání..

  superkarma: 0 29.07.2015, 10:37:50
 28. avatar
  [3] Kristina Vodičková [*]

  S Uberem jezdím od února a už nikdy s klasickým taxíkem...všem doporučuju - a už se těším, až vyzkouším i v zahraničí. Nic pohodlnějšího a levnějšího fakt není ;)

  1. na komentář reaguje renda4141 — #6
  2. na komentář reaguje Mickey Mouse — #7
  superkarma: 0 29.07.2015, 10:12:53
 29. avatar
  [2] risina [*]

  Paolo — #1 U vás nejezdí ženy-taxikářky? U nás pár ano Sml22. A nebojím se s nimi víc, než s muži - ostatně - kolik nehod je zaviněno muži, a kolik ženami? Sml58

  1. na komentář reaguje Paolo — #4
  superkarma: 0 29.07.2015, 10:08:24
 30. [1] Paolo [*]

  V dnešní době, kdy mají strach o život i muži taxikáři, tak bych určitě posadila do auta ženu... Sml31

  Nehledě na to, že nikdy nevíte, jaký má řidič UBERu zkušenosti za volantem.. já bych do auta jen tak k někomu cizímu nesedla (a ještě k ženě Sml15)

  A když už musím taxikem, tak volám nejlevnější taxi, vždycky přijede velmi příjemný řidič a vím, že má veškerá oprávnění k tomu, aby mohl vozit lidi. A cena je u nich více než příjemná..

  1. na komentář reaguje risina — #2
  2. na komentář reaguje Uber — #9
  superkarma: 0 29.07.2015, 09:52:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme