píše naše první čtenářka, která má nic Kytinkak. Syny už má odrostlé, ale nastoupila další generace, takže je stále komu chystat mikulášské balíčky.

Krásné středeční  ráno všem ženin-kám i tobě Danuš.

Jelikož už mám kluky odrostlé a jeden má už své dvě holčičky, tak musím říci, že u nás se tato tradice vždy držela. Vždy jsem nakoupila hromadu mlsot, nějakou hračku a dala do ušité velké punčochy. Čerta, mikuláše  a anděla vždy dělali naši sousedi a prošli celý dům.

Dokonce do jednoho pytle byl vždy nachystaný pytlík s uhlím pro čerta, že zlobili, tak nic jiného nedostanou, ale samozřejmě jaký by to byl mikuláš, kdyby se u čerta nepřimluvil. Kluci řekli básničku a hned se pytlík vyměnil za laskominy.  

pamlsky

Dnes chystám balíček vnučce. Adventní kalendář už jsme jí dali a na dobrůtky teprve dojde. Druhá je ještě malinká, tak ta si musí ještě počkat. Jsem zvědavá, jak bude letos koukat, protože stále chodí a říká, že nezlobí, že si jí čert nevezme.

Musíme se vždy smát, říká to s takovým přesvědčením, že jí čert určitě uvěří  .

Kytinkak

Milá Kytinkak, takže vy se máte večer na co těšit.

Text nebyl redakčně upraven

Máte nějaký mikulášský příběh? Převlékáte se za mikulášské postavy? Pokud ano, jste nejraději za anděla, čerta, nebo Mikuláše?

Chodí po vašem městě nebo obci Mikuláš? Zvete ho domů? Pořádají se u vás mikulášské „besídky“? Chodíte na ně s dětmi?

Nadělujete dětem dárky a sladkosti do punčochy? Kam ji dáváte? Za okno, nebo máte jiné zvyklosti? Jak se vaše děti těší? Umí mikulášskou básničku?

Napište nám na mikulášské téma. Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Tři nejrychlejší odměním 1000 body do soutěže

a jinak je ve hře něžná toaletní voda Ballroom BEAUTY

DÁREK

Reklama