Naše čtenářka s nickem Pajda má bohaté zkušenosti, co se balení zavazadel týče. Možná by se vám její postupy mohly hodit.

 Asi nejhorší noční můra bylo balení na tábor - předpis: kufr, aby se vešel pod pryčnu ve stanu a gema na třídeňák. Úžasné. Kufr, do kterého se vešlo všechno, byl větší než dítě. Nakonec jsme to s maminkami vychytaly: v Hrabošce se koupil kufr za 5 Kč, do něj věci podle seznamu asi tak za 100 Kč celkem. Po návratu domů se štítivě vyndala hygiena (pokud ji dítě vůbec dovezlo), zkontroloval se obsah gemy, jestli je v ní ešus, baterka, sekyrka a karimatka se spacákem a zbytek věcí se i s kufrem hodil do kontejneru...ušetřilo to praní, nepříjemná překvapení typu „Mamí, on mi ten kufr hned první den sletěl do řeky, ale ta plíseň byla docela fajn...“ a taky rodinnou kasu.

Kratší výlety byly vždycky plné překvapení. Zejména po návratu. Živě si vzpomínám, jak jsem opatrně vyndávala věci z gemy a najednou mi v ruce uvázly slipy, plné čehosi hnědého...docela jsem ztuhla, ale dítě hlásilo:“Mě balil Cvoček a to hnědé, to není to, co si myslíš. To byl čokoládový zajíc, on ho Cvoček neměl do čeho dát, když jsme ten obal oloupali!“ A ano, některé přezdívky jsou mi naprosto jasné. Třeba Cvoček. I když ta zdrobnělina mi připadá poněkud nadnesená.

 Moje výlety bývaly ještě horší - na rozdíl od současných dětiček nemám problém se na třídenní výlet sbalit do telete. Takže žáci každý obrovský batoh, tašku v ruce a nějakou tu taštičku přes rameno, paní učitelka tele na zádech a ruce v kapsách...blbé je, že ve finále mám v tom teleti víc věcí, než oni ve svých obrovských zavazadlech. Na třídeňák do Prahy jsem jela s taškou na noťas. Bylo v ní všechno, včetně vložek kvůli holkám, kdyby náhodou některá jaksi neměla...neměla. Měly veliké kufry na kolečkách a v nich všechno možné - fény, náhradní svetry, kalhoty a bundy, gely a tužidla, kulmu a termosku na kafe, ale vložky si došly vyžebrat.

 A balení k moři? První roky - to bylo mladému deset - dva kufry plné věcí. Vloni - to už mu bylo přes dvacet - pro oba jeden kufr plný věcí. Vážil 13 kilo. Na místě jsme zjistili, že syn nemá kraťasy a pantofle na pláž. Letos jeden poloprázdný kufr pro oba. Vážil 9 kilo. Na místě jsme zjistili, že syn nemá kraťasy a pantofle na pláž. Další rok už na to kašleme. Každý bude mít své zavazadlo do kabiny. Hravě se vejdeme a kraťasy a pantofle na pláž dokoupíme na místě.

 Pajda

Milá Pajdo, díky za vaše poznatky. Také si myslím, že u moře člověk nic moc nepotřebuje

Text nebyl redakčně upraven

S jakým zavazadlem nejraději cestujete, milé ženy-in?

  • Dáváte přednost kufrům? Jakým? Skořepinovým, nebo textilním? Jaké v nich spatřujete výhody?
  • Jste pro kolečka, nebo se obejdete bez nich?
  • Kolik zavazadel s sebou berete na dovolenou? Máte i příruční palubní kufřík, nebo vám to připadá zbytečné?
  • Jste schopná cestovat v páru a zabalit jen do jednoho kufru, nebo musíte mít každý svůj?
  • Umíte správně zabalit, nebo vždycky něco zapomenete? Doma, nebo na dovolené?
  • Máte nějaký zážitek s kufrem? Už se vám někdy ztratil na letišti, na nádraží, z úschovny?
  • Jste spíš sportovně založená a nedáte dopustit na batohy a krosny? V čem jsou jejich výhody? Co všechno do nich dokážate „nacpat“?
  • Víte, kolik váží vaše běžné dovolenkové zavazadlo?

Napište nám, pošlete fotku svého kufru, tašky nebo batohu, se kterým nejraději cestujete na adresu: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Kufr to sice nebude, ale balíček kosmetiky Neutrogena, který se vám může hodit (nejen) na dovolenou. Obsahuje tělové hydratatační mléko, ochranný krém na chodidla a ošetřující krém na ruce

cena

Reklama