Jestli chce někdo vidět vydřené výrazy v očích a přes milion Hurvínků, tak ať se jede podívat do hlavní města. Že by si pražský řidič mohl v těchto dnech stěžovat na nedostatek adrenalinu, o tom bych pochybovala, a u cestujících MHD to platí dvojnásob.

Včera jsme se dlouho pracovně radili, co pro vás přichystáme přes svátky, a náš šéf, neb je to lidumil a filantrop, zvolil pro dlouhou poradu prostor útulné restaurace.

Kdybych věděla, že je to 500 metrů od redakce, jela bych autem. Hustě sněžilo.

Cestou zpátky jsme si s Danou připadaly jako kopie Amudsena, později Yettiho. Auto jsem nemohla najít.

Po odhrabání několika beztvarých sněhových homolí jsme ho našly.

Co jsme hledaly o něco hůře, byla silnice. A nebyly jsme samy.

Spolu s ostatními vyjukanými polárníky v autech jsme tápaly a vzpomínaly, kudy to každý den jezdíme, kde vlastně začínají koleje a kde již se pohybujeme po chodníku.

Doprava záhy zkolabovala.

Danu jsem chtěla původně odvézt až do starých Ďáblic a pokračovat na Prosek, ale nakonec jela od hřbitova autobusem, který jsme náhodou zahlédly.

Byla to patrně poslední linka ten den.

n

Nábřeží kpt. Jaroše včera 19.00 hod.

a

Argentinská - magistrála

p

Prosek u metra - hádej, kde je silnice! :-)

t

Výpadovka na Teplice

Když se mi konečně podařilo dorazit domů, volá plačící kamarádka dcery Pavlíny „Noha“, která včera spala u nás, že jde z Vysočan pěšky, protože její autobus zapadl a již, dle jejích slov, „do jara nemá šanci“.

Měla na sobě krátkou bundičku a velice epesní botky na podpatku. Na normální pražské podmínky v zimě dobrý, na severní točnu značně na pytel.

Dorazila ubrečená a vypadala jako radlice sněhového pluhu. Tři čtvrtě hodiny seděla u topení a nic neříkala. Nemohla – rozmrazovala se jí ústa.

Do noci hustě sněžilo. Napadlo mě, že bude možná lépe jet dneska do práce na bobech.

Nakonec jsem ráno zvolila auto, které jsem vyprostila z metrové závěje, ale cesta autem se dolů po Prosecké od cesty na bobech nijak nelišila.

A to mám prosím již tři dny zimní gumy!

Ano, poučila jsem se z krizového vývoje (loni) a také z vlastních i odborných předpovědí. Auto jsem nechala přezout přesně 11 hodin před tímto přívalem.

v

A to je hlavní tah na Vysočany dnes ráno - na bobech bych jela stejně

h

Holešovice

k

Karlovo náměstí :-)

k

A Karlovo náměstí kousek od redakce - normálně je tohle centrum města :-)

Právě mi volala Johanka s Alicí, že se vrátily domů, neb se nedostaly do škol. Autobus nejspíš ani nevyjel z konečné.

Reklama