Diskuze

U lékaře

Zážitek z lékařské ordinace

07.02.2004 - O zdraví a nemocech - autor: redakce

Nutná registrace

Pro přispívání do diskuzí je nutná registrace.

Příspěvky:

 1. [5] Vendááá [*]

  Dobrý den,

  Potřebuji vyplnit dotazník ve věkové kategorii 40- 49 let (ostatní věkové kategorie dotazník vyplňovat nemusíte [/i] ). Pokud někoho takového znáte a byl by ochotný mi jej vyplnit budu jen ráda. Potřebuji to k seminární práci, kterou následně obhajuji u svých prvních státnic z Hygieny a epidemiologie. Jsem studentkou 1. lékařské fakulty UK. Předem děkuji za ochotu.

  https://docs.google.com/forms/d/1t5MpqfhNanKVCqDeUECL88w1HbTJOuqYZATjv5JBgxE/viewform

  superkarma: 0 26.10.2013, 19:06:17
 2. avatar
  [4] Myškomedvídek [*]

  od lékaře jdu víc nemocná než tam vkročímSml53

  superkarma: 0 31.05.2009, 21:50:33
 3. [3] b.hanny [*]

  Chtěla bych se podělit o nejhorší zkušenosti s naším zdravotnictvím, jaké jsem kdy měla. Moje maminka 23.10. loňského roku upadla na schodech, zlomila si nohu v krčku a pravou ruku.V Litomyšli na ortopedii podstoupila operaci a 11.11. již byla doma. Do týdne, protože se nepohybovala, dostala zápal plic a byla převezena do OLÚ Jevíčko na plicní oddělení. Tam si pobyla do 19.12., ale byla celkem v pořádku. Až na oteklou pravou nohu a proleženinu v oblasti kříže o velikosti cca 3x3cm.. Proto byla naší PL MUDr.Křížovou znovu odeslána do OLÚ. Tam ji vytáhli z nohy tekutinu, bandážovali, píchali Heparin. Zjistilo se při vyšetření, že maminka je anemická. Byla odeslána na interní oddělení Nemocnice ve Svitavách. Tam byla sice jen 5 dní, ale po gastroskopii a přípravě na kolonoskopii zkolabovala a odvezli jsme si ji domů.Noha byla oteklá víc, navíc proleženina bolela a vytékal z ní hnis. Po návštěvě chir. ambulance nám bylo doporučeno, abychom maminku přivezli na LDN v Moravské Třebové, že potřebuje polohovat a já nejsem zdravotně školená, abych ránu mohla čistit a převazovat. Na LDN si poležela (doslova,protože se jí nikdo nevěnoval, nepolohoval atd) 17 dní.Na mé dotazy, co s tou oteklou nohou mi bylo řečeno něco ve stylu "v jejím věku, co byste nechtěla, je to srdce". Napojili ji na močový katetr a obalili do plenky, aby nechodila na podložní mísu.Vzali jsme si ji domů a naše PL ji doporučila léčení v chir. ambulanci Jevíčko u MUDr.Melkové. Ta se zhrozila, v jak zuboženém stavu se maminka nachází. Provedla rentgen nohy-kyčle a kotníku. Zjistila, že jde o lymfedém. V oblasti kříže se během pobytu na LDN proleženina zvětšila na 10x10cm.Tak jsme si předplatili laserovou terapii v domnění, že mamince pomůže a jezdili 2x týdně na laser a čištění proleženiny.Po 10 sezeních paní doktorka pouhým pohledem na maminčinu nohu, zabandážovanou a schovanou v kalhotách,zjistila, že je to lepší a doporučila další lasery.Tak jsme předplatili další. To už ale maminka začínala chodit, cvičila.Poslední terapii maminka podstoupila 2.4. Den na to zemřela.A jak? Ráno po pravidelné hygieně se postavila, že si zacvičí. Začala se dusit. Volala jsem záchranku. Přijeli ani ne za 10 min. Mezitím mi maminka řekla, že je jí lépe.Snažili se maminku zachránit přes 40min - marně.A nejhorší na tom je, že po pitvě v Litomyšli mi primář patologie řekl, že maminka měla zánět hlubokých žil a kus sražené krve se dostal do plic a maminku zabil. Dnes je maminka již pohřbená, ale já se nemůžu smířit s tím, proč jí nepíchali heparin dál, nebo proč nedostávala léky proti srážlivosti krve, nebo proč jí nebyl udělán Dopplerův test? Proto, že jí bylo už 85 let? Vím, že mi už nikdo nedá odpověď. Proto bych chtěla všechny varovat,vybírejte pečlivě zdravotní zařízení pro své nejbližší, ať o ně nepřijdete, jako já zbytečně o maminku, která tady ještě několik let mohla být, nebýt špatného zdravotnictví.

  superkarma: 1 07.05.2007, 13:28:01
 4. avatar
  [2] mam-ča [*]

  Boby: Buď ráda, že počítač vůbec používají, i když počítačově gramotným pacientům z toho tečou nervy. Napsat diagnózu a recept pánům doktorům trvá déle, než vlastní vyšetření. "Moje" lékařka má počítač v ordinaci jako dekoraci, vkusně přikrytý háčkovanou dečkou (nejspíš dar některé vděčné pacientky).

  superkarma: 0 13.02.2004, 17:49:13
 5. avatar
  [1] Libča [*]

  Boby: no to koukam to bych si ja ve sve praci nemohla dovolit by me moje doktorka vyrazila primo smer dvera a vypoved by mi asi poslala vzduchem za mnou... myslim ze je to neslusne fakt.....

  superkarma: 0 07.02.2004, 12:37:51

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Rubrika: Ostatní

Novinky

Dnešní vydání

Doporučujeme

Nově založené

Nejprohlíženější

Nejdiskutovanější

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme