Zdraví

U kafe se dobře krafe :-)

„Pojď na kafe!“ Vzpomenete si snad na větu, která by byla pro ženskou komunitu ať už na pracovišti, nebo v rodině či mezi kamarádkami, tak typická jako tahle? Voňavý hrnek kávy není totiž jen tak obyčejným nápojem, on dovede rozpohybovat naše myšlení po ránu, uklidnit naše nervy při poradě, završit obědové hodování nebo uvolnit napjatou atmosféru kolem stolu. Káva lidi spojuje a její pití je v naší společnosti jakýmsi rituálem.
Jen si vzpomeňte, jak mimoděk stavíte na kávu, když přijde k vám domů návštěva. Tehdy je káva milým společníkem a třeba i prostředníkem komunikace, nad ní se dá začít rozhovor o čemkoli, dá se u ní vyznávat láska nebo třeba popisovat drama u přijímacího pohovoru. Káva ale dovede také zahánět pocit samoty. Jsou lidé, kteří nevyluští křížovku bez toho, aby k ní upíjeli ze svého kafáče. Jiní zase bez vůně kávy nedovedou sledovat svůj oblíbený televizní pořad, číst knihu nebo poslouchat Bacha. Kávu dostanete na většině pracovních schůzek, pije se ve škole, v kanceláři, v restauraci, v letadle, na lodi nebo ve vlaku. Stejně je ale nejbáječnější pití kávy ve společnosti kamarádek, třeba ve vaší oblíbené kavárně v centru města. Je jedno, jestli jste se naposledy viděly na střední škole, nebo se takhle scházíte pravidelně každý týden, vždycky si máte u kafe co povídat. Semelete páté přes deváté, děti, pejsky, manžely, diety, dovolenou i protivného šéfa. Nakonec se všemu zasmějete a objednáte si ke kafi dortíček, vždyť pro jednou se přece nic nestane a k tomu kafi to vyloženě sedne. :-)
K nejoblíbenějším značkám kávy na našem trhu nesporně patří káva Tchibo. Můžete si vybrat, jestli dáte přednost kávě mleté, nebo instantní. Vždycky vám bude chutnat. Vyzkoušejte třeba mletou kávu Tchibo Exclusive, kterou si vychutnají opravdoví milovníci plné chuti a bohatého aroma. Tchibo Gran Cafe je zase nejlepší volbou pro ty, kdo milují intenzivní zážitky. Díky její plné chuti a vůni ucítíte s každým šálkem příliv opravdové kávové energie. Stejně tak instantní káva Tchibo uspokojí vaši touhu po opravdovém kávovém zážitku, nebo dáte raději přednost ochucenému instantnímu cappuccinu či čokoládě? :-)

Více informací o současnosti i historii kávy najdete na internetových stránkách www.tchibo.cz.
   
05.02.2003 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [16] Ťapina [*]

  Kafe sice jenom příležitostně k tomu krafání, ale mám ho ráda.

  superkarma: 0 09.12.2003, 12:20:00
 2. avatar
  [15] Simba [*]

  Bez raního kafe ani ránu, mám ráda preso nebo rozpustnou kávu.

  superkarma: 0 18.11.2003, 19:18:10
 3. avatar
  [9] Lucylle [*]

  Dobrutky maji ve StarBucks Cafe

  superkarma: 0 05.02.2003, 12:19:34
 4. avatar
  [2] Kájina [*]

  ja chodim s kamaradkou taky na kafe,ale nikdy si ho nedam, protoze ho nepiju.... tak si misto toho dam dobry cajiku a u toho se taky dobre krafe

  superkarma: 0 05.02.2003, 08:18:39
 5. avatar
  [1] Denča [*]

  Pro mě je kafčo něco na co se každý den těším, v práci s kolegyní, doma při knížce, po obědě u babičky, to fakt miluju, už uvažuji o kávě bez kofejnu, abych si ji mohla dát i večer A magická věta:"šak zajdem na kafe" tak ta je prostě jasná, probere se vše, kávou to začne, vínkem to skončí, no prostě pohoda, to chlapi nechápou Ale zase je pravda,že vlétě se spíš než šak zajdme na kafe, řekne, zajdeme na pivčo, taky to má své...

  superkarma: 0 05.02.2003, 00:46:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme