Poslední část včera uzavřené hádankové soutěže byla zaměřena na elektřinu. Správné odpovědi na položenou otázku byly tři: Jouleovo teplo, spotřeba elektrické energie a elektrická práce.

Včera jsem vám položil fyzikální otázku, zajímalo mě, co vypočítáte, když vynásobíte: napětí (ve voltech), proud (v amperech) a dobu, po kterou proud prochází (v sekundách)?

Vzoreček tedy byl...

  • U*I*t

Správná odpověď zněla, že získáte některou z těchto tří věcí...

  • Jouleovo teplo
  • Elektrickou práci
  • Spotřebu elektrické energie

Nejčastější chybou v odpovědích bylo pominutí efektu času a mnoho čtenářek odpovídalo, že získáme výkon, pro ten ale máme vzoreček...

  • U*I

Toto byla poslední hádanka zářijovo-říjnové soutěže, ve které jste hrály o kosmetiku AVON a MAYBELINE. Jejího vyhodnocení se dočkáte v pondělí 29.10.2012.

Soutěžíme dál!

Soutěžit můžete dál v hádankové soutěži, kterou jsme nastartovali dnes a v níž můžete vyhrát dvojitou kosmetickou cenu od AVONu, a to tělový peeling s thajskými květy z řady planet spa a odvážnou vůni Slip into Daring.

peelingvune

Tato nová hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 25. 10. 2012 do 16. 11. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 7 hádanek, zařadíte se do slosování o výhru!

Reklama