routerPřed dovolenou vždy sedím u počítače ještě o několik hodin déle než normálně. Asi všechny znáte stres, zda jste před vytouženou dovolenou splnila všechny pracovní povinnosti. Letos jsem odjížděla podstatně klidnější. Dostala jsem nabídku na testování  předplaceného U:fon internetu i s modemem. Pravdou je, že než jsem balíček rozbalila, málo jsem tušila, do čeho se pouštím.

Nikdy jsem se o mobilní připojení internetu nezajímala, protože kdysi měla kamarádka internet do notebooku přes telefon, a bylo to něco tak pomalého, že než bych načetla stránku našeho magazínu, asi bych nervově nevydržela. Navíc mám internet v mobilu, který funguje dobře a přečtu si v pohodě i e-maily. Jenže na zakládání článku, přípravu soutěží atd… to prostě není. A já mám ráda přehled…

Další má obava byla pokrytí… Jela jsem totiž na dovolenou do Rokytnice v Orlických horách do krásné chalupy na totální samotu. První civilizace je 1,5 kilometru. Je to nádherné místo, ale odlehlé.

Na testování jsem dostala U:fon USB modem s anténou a předplaceným internetem za 300 Kč. Vybrat si můžete dle vlastní ho uvážení s účtováním 9,90 Kč surfovani za hodinu nebo 29,90 Kč za celý den surfovani. Každý den můžete vyčerpat až 1 GB dat, takže v klidu jde stahovat i velké soubory.

Technické věci jsem nechala raději na manželovi, ne že bych nebyla schopná přečíst si návod, ale říkala jsem si, že za ty chytré komentáře mi to opravdu nestojí. Manžel se do toho pustil a za 5 minut jsem měla na notebooku připojený internet. Jednoduchá montáž, pochopí to i blondýny. A já měla spojení se světem. Co já, každý večer jsem o počítač přišla, protože můj pubertální syn musel na Facebook se slovy „No tak to snad mami pochopíš,“ se neustále u počítače usmíval…

Když jsem se k počítači dostala, tak jsem byla mile překvapená, že i na samotě zvládnu v pohodě otevřít stránky, které obsahují hodně grafiky, a tudíž jsou na připojení velmi choulostivé. Připojení musím dát za 1.

I přehlednost stránek ohledně vyčerpaného kreditu byla dobrá. Vše jasně popsané a vysvětlené.

Kredit za 300 Kč mi vydržel celou dovolenou a funguje stále. A to jsem počítač využívala hodně. Už na hledání výletů, protože než jsem odjížděla, tak jsem si program pro šest dětí různého věku nestihla zajistit.

Jsem moc ráda, že jsem mohla vyzkoušet tento U:fon router, protože mi je jasné, že si ho budu brát na každou dovolenou. Ten klid, že vím, co se děje, je k nezaplacení, a chvilkový odpočinek od dětí, které se na PC zabaví, je také dokonalý. Alespoň jsem si s manželem dala v klidu dvojku vína. Protože se šesti dětmi za zády (některé jsem si půjčila od sousedů) toho klidu opravdu moc nebylo.

Pokud Vás mobilní internet zaujal, tak více informací hledejte na stránkách  www.ufon.cz

ufon1

Reklama