Kolik zábavy se dá užít s domácím tlakoměrem, to si můžete přečíst v příspěvku čtenářky Tepito. Právě tlakoměr byl totiž jedním z vánočních dárků...

Pokoušela jste se někdy, změřit si doma tlak? Čtenářka Tepito, její muž i dcera ano. Právě letos o Vánocích.

Kam takové pokusy vedou? To si přečtěte níže...


Vánoční svátky u nás jsou vždy veselé. Bála jsem se, že letos budou méně akční - starší dcera je trávila letos poprvé mimo domov, zbyl nám doma jen 16 letý benjamínek, ale otec opět nezklamal.

Napřed si šel napustit ve 14 hod. vanu. Zapnul kohoutek a šel si něco „děsně důležitého“ vyřídit na PC. Zdálo se mi, že voda proudí už dost dlouho, tak na něj volám, že už bude vana určitě plná. Přišel do koupelny a něco huhlal, zase vyšel a šel kontrolovat bojler - divila jsem se, co se děje. A to jen náš sklerotický tatínek zapomněl zašpuntovat vanu - celý bojler teplé vody jen protekl přes vanu do žumpy. Statečně prohlásil, že mu stačí zbyteček teplé a šel se mýt. Asi mu opravdu stačil - jen se občas ozývaly dosti pištivé zvuky při sprchování, není žádný otužilec.

U stromečku došlo i na klasické nehody s prskavkami, odnesl to můj krásný nový koberec. Má v sobě pár díreček. Požár naštěstí nevypukl.

Rozdávání dárků se nám trošku zvrtlo v hru na doktora. Muž mi (spíš sobě) nadělil meřič tlaku. S pečlivostí sobě vlastní napřed poctivě nahlas nastudoval obsáhlou příručku. Náhle návod odložil a ustrnul nehybně v křesle, když jsme se divili, co se děje, tak nám vysvětlil, že před měřením musí být osoba 5 min v klidu. Pak si nás zavolal k asistenci, jedna navlékala manžetu druhá sloužila jak držák pro samotný přístroj. Při nafouknutí pásky na ruce, ale začal hulákat, že to má určitě blbě, protože ho to děsně škrtí - tlak mu vyskočil na 200/160. Podle tabulky diagnoz zjistil, že by se měl léčit. Řvali jsme s dcerou smíchy. Pak si vzal za pokusný objekt dceru - několikrát jí naskočil ERROR, podle tabulek muž konstatoval, že už je dávno po smrti. To už nám slzy smíchu tekly proudem. Já jediná měla tlak v normě asi proto, že se s ním už několik let léčím u opravdickýho doktora.

Prostě vánoce jak mají být...
Tepito

Pozn. red.: Příspěvek neprošel redakční jazykovou korekturou.

Téma dne 27. 12. 2012: Jak jste prožily Vánoce?

  • Stalo se u vás o Štědrém dnu něco neočekávaného?
  • Měly jste bohatého Ježíška?
  • Z jakého dárku jste měly největší radost?
  • Máte nějaké vydařené fotky z letošních Vánoc?

Své odpovědi na tyto otázky posílejte ideálně formou příběhů na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději do 27. 12. 2012 a 15.00 hodin. Můžete přihodit i rozumné množství fotek stromečku, štědrovečerní tabule a tak... Jako dárek pro jednu z přispěvatelek tu mám tři Vánoční čaje a jeden Diář na rok 2013, to vše od firmy Albi.

čaje a diář

 

Reklama